bugün

Bilgisayar alınır alınmaz yapılması gerekenlerdir.

Bilgisayarı acar acmaz Ubuntu veya fedora yuklemektir. Bu sekilde hem bilgisayarın bütün kontrolunu ele geçirir, hem sistemi hayvan gibi hızlandırır ve windowsun ağırlığından kurtarır hem de terminalden bilgisayarı kontrol edebilirsiniz...
fişe takmak.
1- parasını ödemek
2- eve getirmek
3- kutudan çıkartmak

diye gider.
Benim gibi sakar ise ekrana kan sürülmeli.
chrome yüklemek.
fişe değil de, fişi prize takıp, power tuşuna basmak.
ekranındaki plastik koruyucuyu çıkarmaya kıyamayıp, hevesle yeni gibi durmasını sağlamak.
1)Masaüstüne hemen kendi fotoğrafımızı koymak.
2)Oyunlarını kontrol etmek ve bir el kağıt oynamak.
mayın tarlasının mantığıyla uğraşmak.
başlat > denetim masası > program ekle kaldır > mcafee > programı kaldır. budur. önce mcafee kaldırılır.
(bkz: win rar)
photoshop,vectorworks gibi kullanılan programları kurmak.
ilk bakım için bilgisayar açılmalıdır. sıfır bilgisayar sonuçta ilk bakımı yapılmadan çalıştırılırsa sorun yaşanabilir.
sistem özelliklerinin tamamını kılavuzda yazan verilerle karşılaştırmak. lan sanki adamların işi gücü yok 3 gb ram yazıp 2 koyacaklar. bir ben mi yapıyorum bunu?
Klavye ile geleceği hakkında dürüst bir konuşma yapmak.
Masa üstünde sırasıyla;

sağ tık
Yenile
Sağ tık
Yenile
Sol tık
Mavi kare
Sol tık
Mavi diktörtgen
Sağ tık
Yenile...
oyun oynama amaçlı alındıysa psu*'nun mutlaka yüksek watt ve kaliteli bir marka olmasına dikkat edilmesi gerekendir.. sonradan çok başınız ağrıyabilir.
google earth yüklemek.
onsuz olmaz.
ergen ise ilk önce odaya biri girdiğinde tüm sekmeleri kapatmayı öğrenmek ve tek elle pc nasıl kullanılır alıştırmaları.
baba bunu aldıkda internet olmadan birşeye yaramazmış demek gereklidir.
nazar duası okumak.
ilgili open dns ve ip ayarlarını sisteme girmek. Bir gün lazım olacağı kesin.
kaktüs koyuyorlar efenim.*
bismillahirrahmanırrahim diyerekten bilgisayarı açmak ve en babasından bir antivirüs programı yüklemek.
güncel Önemli Başlıklar