bugün

kitap okumamaktan gelen eksikliğin yol açtığı, beni gerçekten üzen, bazen de sinirlendiren, günümüz internet gençliğinin bir kesiti olan yazar tipi. çoğu muhtelif konularda görülebileceği gibi şimdiki başlıkta da yüzde doksan ihtimal görülecek yazardır. ama belki bunu yazdığım için frenleyebilirler kendilerini ama o kadar zeki olduklarını sanmıyorum.

ortaya sürülen bir fikri, bir tezi çürütmek için ortaya fikir sürmek yerine afferim lan doğru düşünmüşsün, yok ya öyle mi, kime göre lan kime göre, gibi salak bakınızlar vererek ortamda sivrildiğini düşünen ama sadece havlamaktan öteye geçemeyen bu gençlerin internet başında durdukları sürece iflah olacaklarını da pek sanmıyorum aslında, kitap okumak lazım kitap, fikir sahibi olmak lazım.
(bkz: genelleme)
(bkz: önyargı)
kendince ortaya fikir sürdüğü iddia edip, sacmalamaktan öteye gidemeyen, ayrıca yazdıgı entryde onlarca bilgi hatası barındırmasına ragmen insanları bilgisizlikle suclayan insanlara yapılacak en mantıklı aktıvitedir.
ne demiş ahmet kaya bir şarkısında; (bkz: cahille sohbeti kestim)
zannımca yanlış anlaşılan başlık ya da 45 karakter ziyanı başlıktır.

yazarın anlatmak istediği bakınızlarla sözlüğü forum/chat ortamı gibi kullanma ya da üsteki girilere cevap vermek amacıyla yazılan hatta çoğu 45 karakterden çok daha uzun -yani başlık dahi olamayacak- gereksiz bakınızlardır. ironi amaçlı ya da gerçekten dolu bir bakınıza yönlendirilmiş veya doldurulması istenen bir bakınız bu serzenişin dışında bırakılmalıdır.

(bkz: uludag sözlük ve bos bakiniz konusu)
(bkz: bakinizlara seri eksi oy veren heteroseksüel)
(bkz: karga)
3 çeşit bakınız veren yazar vardır..birincisi ve en onurlusu; zaman zaman bilgilerini aktarmaya üşenen ve en anlamlı bakınızla anlatmak istediğini anlatabilen yazar..ikincisi; hiçbirşey bilmeyen, şimdiye kadar eline bir kitap almışlığı olmayan buna karşılık herşeyi bilirim havalarında olup aslında banıkız'dan başka birşey çıkaramayacak yazar..üçüncüsü; konuyla ilgili geyik bir fikri olup bunu en matrak şekilde yansıtacağı bakınızı seçecek olan yazar..üç numaralı yazarın amacı;
(bkz: geyik yapmak)
(bkz: bir bakınız veririm apışıp kalırsın)
(bkz: bakınız) ve gizli bakınız sözlüğün olmazsa olmazlarındandır. sadece sol framedeki bilgilerle yetinmeyip daldan dala atlayarak hoş zaman geçirmenizin yegane yollarındandır. yapalım. yapmayanları uyaralım...
(bkz: bkz yazarlığı)
(bkz: bakmayiniz)
şimdi şu hoş mecliste insanlar , şu ya da bu şekilde yazma gayreti içinde olduklarına göre,ister bakınız vermeye gücü yetmiş olsun , ister uzun uzadıya entry döşemeye,hiçbirisi, bu konuyu , çok mühim bir şey bulmuş gibi irdeleme gayreti içerisine girerken , kendi birikimlerini ortaya dökme telaşına düşen bireylerden daha can sıkıcı olamaz
(bkz: gaflet)
en az tespitçi olmak kadar bilgi birikimi gerektirdiğini anlamamız gerektiğini düşündüğüm durumdur.
bkz özelliğini kullanmak için gereken düşünme kabiliyeti sadece yorum gücü değil aynı zamanda farklı düşünmeyi de beraberinde gerektirir.
(bkz: tespitci)
(bkz: sozlukteki tespitor yazarlar)

bkz'ın fazla kullanımına önyargı ile yaklaşmak, özellikle de bunu okunan kitap sayısı ya da bilgi birikimiyle doğru orantılı görmek sözlüğe ansiklopedi gözüyle bakmaktan farksızdır. bkz sözlükte başlıktan başlığa geçmeyi daha da kolaylaştıran ve aranan bilgiye daha rahat ulaşılmasını sağlayan bir özelliktir.

(bkz: bir cumleyi bkz seklinde vermenin duz yazi ile vermekten daha mesakkatli bir is olusu)
(bkz: bkz lerin entryden daha cok begenilmesi)

ayrıca bkz özelliğini çok kullanan yazarların zekasıyla yorum yapacak cesareti kendinde bulabilen entry sahipleri gibi başlık açmak ya da makaleler yazmak(?) yerine başlığa yönlendirme yapmanın daha mantıklı olduğunu görebilmek gerekir.

(bkz: akil ve zeka arasindaki farklar)
(bkz: gorsel zeka)
(bkz: ayar verenlerin kendini cok zeki sanmalari)
iyi bakan yazardır. ben baktım siz de bakın demek ister.