bugün

ardından; ben çok şişmanım itirafıyla insanı hüzne gark eden durum.
kendisini negatif yönde kabullenmiş kişi söylemi.
bu tür insanların tedavi amaçlı geldiklerini görürüm.
sadece kendi sorumluluğunu kabul edip mücadele edenlerin başarıya ulaştığına şahitim.
1 yılda 132 kilodan 71 kiloya düşenlere şahitim.
soruma iki cevap verdi; "kendi hatalarımı kabullendim ve gerçekten istedim"
farkına varmayı başarabildiysen spor ve diyet yaparak çözüme ulaşmak mümkündür.
önemli olan gerçekten istemek. arkası muhakkak ki gelir. ilk başlarda gramlarla başlayan kilo vermeler ardından kilo kilo vermelere döner, iradenize sahip olun gerçekten başarmak isteyin. gerisi kolay. bir diyetisyen eşliğinde kilo vermek en güzeli ve kolayıdır. merak etmeyin asla aç kalmazsınız.
depresyona girerken söylenebilecek bir cümledir.
edit: ben sisman değilim ha.
Yaklaşık bir ay sonra mide küçültme ameliyatı olacak birisi olarak bu laf tam benlik diyorum. Evet, ben şişmanım.
belki de onlar çok zayıf... yok yok sen şişmansın
kisir dongudur maalesef. Bir insanin kendine bakabilmesi icin, kilo verebilmesi icin motivasyona ihtiyaci vardir. Bu motivasyon zaten etrafinda olan kisilerden galmaz/gelemez. Nitekim kendine bakmayan insanlar etrafindaki insanlar zaten mevcutken bu hallere gelmistir.

Bir kisinin kendine bakmasi icin, buna kilo vermekte dahil, hayatinda deger verdigi birisi olmasi lazim (bkz: kiz arkadas). Ancak u kisi kendine bakmadigi icin kiz arkadas edinmesi de cok zordur. Kisir bir dongudur bu ve insanin agzina sicar...

Her neyse, bu dongu bir yerden kirilmali... kiramayanlara llah kolaylik versin...
yakında acun ılıcalı bu cümleyle alakalı program yapmazsa bende birşey bilmiyorum.