bugün

oo bendede digiturk vardı dediğim cümle..
lan olmasa bile o reklamdaki merveyle aynı orantıda taş çıkarsa çözerim bütün şifrelerini maç zamanı internetten yayın yapan lig tv vardı zaten..
-meraba, ben karşı komşunuz merve.
-bırak bunları merve, bunlar reklam kokan hareketler.
evet ben karsi komsunuz yillardan beri karsi dairede oturan guzel kizim. siz erkekler yuzunden evime giderken bile rahatsizlik duymaktayim. siz erkeklerin igrenc kari kiz muhabbetlerine meze olmaktan biktim artik. sizin igrenc yalanlariniz yuzunden basimi bile kaldiramaz oldum, okulda, iste, apartmanda. sizin gibiler yuzunden kacinci daire degistirisim bu. hakkimda fantezi kurup 31 cekersiniz igrenc egonuzu tatmin edersiniz bir gunaydim dedim diye. bazen gelip kapimi calarsiniz gecenin bir vakti tecavuz edersiniz sonra bana kalir cefasini cekmek ne kimseye anlatabilirim. ne kendimi susturabilirim. televizyonlarda reklamlarda beni kasar hatun olarak gostermeye calistiniz igrenc fantezileriniz arttirabilmek icin insanlarla paylasip mesrulastirmak icin. duymuyorum mu saniyorsunuz kendi aranizda yaptiginiz muhabbetleri.
- lan kizi goruyon mu lan tas tas serefsizim. ne cakilir lan buna.
- ooo o bizim komsu olm sen bide onu yatakta gorcen...
bunlar en basitleri benim icin daha neler duydum ne ahlaksiz teklifler aldim bir bilseniz. benim tek sucum karsi komsunuz merve olmakti sadece...
(bkz: karsi komsu merve nin feryadi)
beni karşı komşumun yüzüne bakmaktan utandıran merve...
digitürk'ün genel vericisi konumuna getirilmiş kız. kızcağıza arkadaşları ne der kimbilir...
cok sacma bulduğum reklam . hayır reklam güzelde diyaloglar sacma .
mesela reklam söyle olamazmıydı ;
m : merhaba! ben karşı komşunuz Merve.. digitürk'te çok korkunç bir film izliyorum. elimi tutsanız, beraber izlesek?
ö : ? (e tabi ömerde digitürk yok.)
m : yoksa sizde digitürk yok mu ?
evet buraya kadar hersey güzel . ulan salak ömer desene '' ee madem bende yok o zaman ben sizin eve geleyim orda izleriz, elini tutarım, hatta birlikte bile oluruz '' diye
ama galiba bizim ömer yontulmamış.
* *
- Merhaba ben karşı komşunuz Merve.
- Merhaba ben de karşı komşunuz Ayten.
- Abin yok mu?
- Kocam o kocam, kocam. Hala öğrenemedin yelloz, defol!
-merhaba ben karşı komşunuz merve..
- Allah kahretsin yaa ... ya mervecim kusuru bakma valla digiturkculeri aradım birazdan burdalar... baglamaya gelcekler.. onlar gelene kadar gir sen içeri yorugunluk kahvesi ikram ediyim sana...
-Ama sizde digiturk yok.
-Evet biliyorum yok ama su anlık ... yarım saat içinde gelirler bak bi daha telefonla arıyorum gozunle gor bir daha arıyorum.. Alo digiturk mu? abi nerde kaldınız merve geldi siz gelmediniz? abi 3 dediniz saat 6 oldu nerdesiniz bak kız kapıda kaldı girmiyo yok diye digiturk...
- e neyse sizin işiniz uzun en iyisi ben yankomsya sorıyım digiturku.
- yok olurmu ya mervecim bu kadar gelmişin izlettirmeden gondermem seni, merve? merve?! ....
+ merhaba ben karşı komşunuz merve.
- merhaba ben de karşı komşunuz serkan.
+ benim zamanım bitmiş fazla zamanınız var mı acaba?
- ne demek bütün zamanım sana feda olsun.
+ben karsi komsunuz merve. o kadar yıllık komşuyuz, bir bayramlaşalım dedim. iyi bayramlar.
-puhahah reklam mısın lan sen? anneeeee, bak karşı komşumuz merve gelmiş bayramlaşmaya. hua.
+yok ama suç sende değil, digiturk'e rağmen kapına gelende.
-efendim?
+yok bi' şey, diyorum ki film izliyordum çok korktum elimi tutar mısın?
(bkz: ben karşı komşunuz korkunç merve)
- merhaba ben karşı komşunuz merve.. istanbul nerde?
* hı?
- istanbul diyorum nerde?
+ ömer abi, babam dün gazeteden türkiye karayolları haritası almış... şimdi de istanbul'a giden yola bakıyorum... çok tehlikeli valla...
/ ah ömer, hede höde gazetesiyle türkiye karayolları haritası 25 yeni kuruş... ben sana al şu haritayı demedim mi ha demedim mi? kıza şimdi toraman gösterecek yolu!
- meraba ben karşı komşunuz merve.
+ sittir lan. bizim karşı daire 4 aydır boş.
- .........
+ anneeeeeeeeeee... samara merve kapıdaaa... anneeeeeeeeeeeeee!
- digitürk yok mu lan, halka 4'ü veriyolar.
+ samara konuştu anneeeeeee...
-merhaba ben karşı komşunuz fuat.digitürk'te süper bir maç var,bizde de digitürk yok.babanla beraber maçı izlesek?
+merve yok mu?
-napcan merveyi keraneci?kamışa su yürüdü mü lan senin?ehihihi.aspin karaya vurdu mu?
+üfff fuat amca 20 oldum hala aynı sorular.geç hadi içeri geç.
-merhaba ben karşı komşunuz merve.d-smartda süper bir korku filmi var.çok korktum.elimi tutsanız,beraber izlesek?
+eee sikicem lan seni geç içeri.
-ama??
+sus lan.digitürk dedin digitürk aldık.şimdi bir de başımıza d-smartçıkarma.geç içeri dedim.
-lcd var mıydı sizde?
+başlıycam lan lcdine...geç içeri ben göstercem sana lcdyi.
(bkz: merve kadar başına taş düşsün)
+ben karsı komsunuz merve.
-eee?*
+ben sadece karsı komsunuz oldugumu söylemeye gelmistir.
-yaa bsg allahını seversen.
(bkz: hepimiz merveyiz)
- merhaba ben karşı komşunuz merve.
- bak bu sefer hazırlıklıyııım... aha sana dogus cay aha sana dogus seker.
- digiturk'unuz var mıııııı ?
- a.k. çay istiyordu bunlar hep !!!
Digitürk bağlatılması gereken evlerde bulunan erkek nüfusu etkileyen reklam.
(bkz: ben karsi komsunuz motor merve)
- merhaba ben karşı komşunuz merve
+ sittir git unan ibne beni mi yiceksin merveymiş.
- pişman olursun ama.. çok iyi eğittim ben kendimi. 20 lik çıtırlara taş basarım.
+ unan harbi ibnesin hea böyle söyledin benimde canım çekti. gel içeri,gel..
bir dönem salaklığı ile beni benden almış reklam repliği... aslen meali...

*sizin evinize gelmeyi kendim teklif edecek kadar genişim ama nedense sizi kendi evime davet edemeyecek kadar malım,
*kapıyı açık bırakıyorum. hani olurda benim evi tercih ederseniz oda olur aslında..
*veletin peşinden gidiyorum, dedim ya malım daha sebep arama..
bir hatuncağız çıkar gelir evinden karşı dairedeki genç, yağız, yiğit, delikanlının kapısına vurur:
-digitürkte bir korku filmi izliyorum, üzerinize afiyet, korkudan altıma s.çtım birlikte izlesek elimi tutsanız
genç, yağız şok şok bakıyor, bir hareket yok.
3.daireden bir götlü göbelekli çocuk çıkar abi babam digiturk bağlattı, yok paraya, şimdide korku filmi izliyoruz, bizde korkudan altımıza sıçtık koku buraya kadar geldimi diye bakmaya çıktım.
bizim genç ve yağız üstüne yiğit ve şoktaki eleman hala şokta.
-kızda şoka girer:
-aaa.. sizin digitürkünüz yok mu? oysa çk digitürk sahibi gördüm ben sizi.. öyle bir tipiniz var ki, digitürkünüz olmazsa olmaz gibi geldi bana. der.. ve 3.daireden çıkan götlü göbelekli lavuğun peşinden gider.
.
değerlendirme:
1-kız zaten korku filminden çıkmış gibi, bir dudağın kenarından akan kan eksik.
2-madem kendi digitürkün var cocuğu sana çağır, niye senin digitürkün yok mu diye eziyorsun?
3-çocukta neden hiç bir girişim yok? açık ol kardeşim digiturküm yok ama bir sürü dvd var, illa beğenirsin de..
4-götlü göbelekli velet neden kapıya çıkıp reklam yapıyor?
5-digiturk reklamsız yayın yaptığına göre çocuk filmin bir kısmını kaçırdı. ne anladım ben o korku filminden.