entry'ler (141)

sakal terbiyesizlik göstergesi

uygarlık seviyesini batı kültürünü edinmek sanan devletimiz ve boş kafalı yöneticilerimizin sakalla takım elbiseyle dış görünüşle çıkılabileceğini sanmaları sonucu oluşmuş saçma sapan yargılardan sadece biridir.

andımızda türk üm demeye gücenen kürtler

kendimi bildim bileli türk olmama rağmen hiçbir zaman içimden gelmiyordu türk'üm doğruyum falanım filanım diye andımızı okumak kaçardım ekseriyetle yada susardım bir insanı tanımlamanın değil üç,beş yüz yıl önce oluşan milleyetiyle kendi annesi babasıyla,akrabalarıyla bile tanımlamanın mümkün olmadığına inanıyorum ve rahatsız edici olduğu benim için bir gerçek bana şöyle geliyor sen türksün sonra sen şuralısın sen şu okul mezunusun ne biliim sen şu ailenin mensubusun bütün bunlar şu demek senin o denilen yerlere borcun var hayır tabi ki hiç kimseye borcum yok benim doğmam yada tesedufen o okula gitmem şu yerde yaşamam benim tercihim değildi aynı şey kürtler içinde geçerli bence niye kürtsün sen seni kürt yapan senin seçiminmiydi ki borçlusun birey olabilmek lazım vesselam.

erkeği kadınlardan ayıran en önemli özellik

erkek kadının zaaflarını zayıflıklarını bilip ona göre hareket etme yetisine ve sorumluluğuna sahiptir.Kadının ise böyle bir yetisi ve sorumluluğu yoktur.

sözlük yazarlarının kusurları

sabırlı biri olmama rağmen sinir haddimi aşınca karşındakini kim olduğunu görmeksizin her türlü kufürden tut vahşet derecesine kadar çıkabiliyorum.

sözlük kızlarının en son satın aldıkları şey

sözlükte kız yoğunluğunu görebilmemi sağlayıp sözlükte takılma saatlerimi arttıran * bu sebeple çokça ilgimi çeken şeylerdir *`

seni seviyorum a verilebilecek cevaplar

-seni seviyorum.
+bi siktir git yalanına sokiim.

makyaj yapmak

kadınlara özgü yalan dünyanın sahte suratlarının yapılma sanatıdır.toplumda kendi olarak yer bulabileceğine olan inaçsızlığın göstergesi olan bu hareket tarihin derinliklerinden beri kadın ırkının zayıflığını gösterir kusur insanın basitliğinden gelir erkekte karşılığını günümüzde fitness salonlarında kocaman arabalarda, büyük ayakkabılarda bulmaktadır.

yazarların iddialı olduğu konular

iddaalı olmak

sevgili ile tatile gitmek

eğer anılarda kaldıysa keşke hiç yapılmasaymış denilendir.

sen benin okşicenimsin smsi atan şişko kıllı kız

dil bilgisi dersleri,iyi bir diyetisyen ,güzel bir ağda sonucu bir daha size asla okşicen içerikli mesajlar atmayacak kızdır

evliymiş gibi hareket eden sevgililer

birbirinden aşk,sevgi,seks,sadakat gibi her insanın temel ihtiyaçları olan bekletiler içine girmesi üzerine sevgili olmuş olgun çiftlerin evliliğin sadece bir kağıt parçasından, 2 kişinin arasına hiç girmemesi gereken aile, arkadaş ,akraba gibi bireylerin ,toplumsal baskıcı kurallar yığınından dolayı yapılmasından mütevellit insan doğallığından gelen ihtiyaçları üzerine gerçekleşen hareketlerdir. o kağıt parçasının önemli sanılması meselenin aslının idrak edilememesi ilişkilerin sonunu hazırlar genelde

sevgilide olması gereken 3 özellik

sadakat,karşılıksız aşk,zeka gibi bir üçlemeyle katılabileceğim anket

öğlene kadar uyumanın verdiği suçluluk duygusu

5 senelik 2. öğretim hayatından sonra pek de garip gelmeyen duygu.kendini hala hissettirebilmesi insan anatomisinin bazı şeylere alışamayacağının kanıtı gibi sanki.insanın alışabildiği şey bu duyguyla yaşıyabilmesi.

bir erkek tarafından öldüresiye dövülmek

kadınlara şiddet daha doğrusu kendinden güçsüz olanlara uygulanan şiddet tasvip edilmeyen bir durum.olayın içyüzüne gelirsek şiddetin fayda getirdiği zamanlar oluğu gerçeği hiçbir zaman değişmeyecektir.herkesin egosunun öylesine coştuğu bir dönemde yaşıyoruz ki kendimiz bile ne kadar önemsiz biri olduğumuzu unutuyoruz.kendini kral gibi görmeye başladığın zaman etrafına olan saygını kaybedersin insanın kendi hata yapabileceği olasılığını her zaman düşünmesi gerekli.

şiddeti pratik olarak kendinden güçlü birine uygulamak imkansızdır.ben kadınlara uygulanan şiddete karşıyım, ben kendinden güçsüzlere uygulanan şiddete karşıyım gibi bir duruş gerçektende yapmacık kalıyor.ha sen dersin savaşlar olmasın,herkes birbirini dinlesin saygılı olsun ,kavga etmesin kimse arkandayım fakat bu düşuncede pratikte imkansız .dünyanın kurulduğundan beri savaşsız,kansız geçen gün sayısı neredeyse sıfır.savaşın ,kavganın,dayağın olacağı gerçeği hiç değişmeyecek tarihten ders çıkarmak bu olsa gerek.insan doğasını anlamak lazım biraz.
insanlar dayak ile ,mağlubiyet ile akıllanır.doğrular yanlışları yok edebilir bazen şiddetle ,ne kadar sevmesekte ,kabullenmek istemesekte bu hep böyledir.önemli olan nerede ,nasıl ,hangi amaç için şiddet uygulandığı işte orada doğru ve yanlış ayrılıyor.

yapay petrol

yalan haber olduğu çok belli olan bir haberdir bu. klasik isveçli bilim adamları zırvalığı işte .eğer bu buluş gerçek olsaydı kesinlikle bir isim olurdu .5 yıl sonra kimse hatırlamaz nasıl olsa diye sallamak kolay tabi.

kızları erkeklerin gözünde bitiren olaylar

suratlarda sahte ifadeler görmek.bazen bir gülüş,bazen kandırmaya çalışan yavru kedi ifadesi, sahte gözyaşları. bazen istemem yan cebime koy havası kısacası her tip samimiyetsizlik.

her şeyi bilen adam

bilginin göreceli olduğunu bilen adamdır.

hayvan kesip kendine ziyafet ceken dinciler

(bkz: kuşlar böcekler falan)

iran daki şeriata yanlış diyen müslüman

şii olmayan müslümandır.sünniliğin ne demek olduğunu bilir.

sözlük yazarlarının tek cümlelik özgeçmişleri

(bkz: world of warcraft)