bugün

onu bunu bilmem anlamına gelen söz.
bir turistin ilk öğrenmesi gerektiği tümcedir aslında.
yani kendi açımdan düşündüğüm zaman, bir yabancıyla diyalog söz konusu olduğunda "ben anlamam" diyerek sıyrılırım işin içinden.
(bkz: je comprends pas)
(bkz: non capisco)
(bkz: ne razbiram)
"aslında anlarım da, sen yine de benim dediğimi yap" demek.
tartışılan bir konuya dahil olmak istemeyen insanın kullanacağı cümle
güzel bir sezen aksu şarkısıdır.
ben anlama toptan tüfekten
ben anlamam taştan yürekten
anlamam akıntıya kürekten
bunları boşver ne haber aşktaan
şeklinde de bir nakaratı vardır.
ayrıca şebnem ferah ın sesiyle de muhteşemliğine muhteşemlik katmıştır şarkı
kendi düşüncesinde sürekli ısrar edip diğer düşünceleri dinlemeyen insanın karşıt düşünce belirtildiği zamanki tepkisi.
ciğerimin köşesi yepyeni bir yazar. hoş gelmiştir, ayrıca sefalar filan.
birine laf anlatmaya çalışırken karşı tarafın sarfetmesi durumunda delirten laftır.
bir diğeri için (bkz: onu bunu bırakta mayıştan haber ver)
ben anlamam, ben anlamam
fena olur sonra, bak ben karışmam
söylemedi deme, istersen dinleme
gidersen bir daha geri gelme

oyuncak oldu aşkım elinde
sevdiklerin, gezdiklerin elalemin dilinde

ben anlamam, ben anlamam
fena olur sonra, bak ben karışmam
geldi artık aklım başıma
bakmam sevgilim gözyaşına

kıskandırmak mı söyle maksadın ?
dün akşam seni görmüşler
niye benden sakladın ?

nil burak şarkısı.
(bkz: ben bilmem beyim bilir) *
sezen aksu'nun aşktan ne haber şarkısında geçen söz.
#4312775 nolu entrysiyle günümüz koşullarını samimi bir şekilde göz önüne koyarken hüzünlendiren, eski ev arkadaşım, kardeşim.
ne demek istediğini anlıyorum hatta sen doğru söylüyosun ama genede benim dediğim olacak anlamına gelen kısa söz.
bir çok türk erkeğinin kurmakta zorluk çektiği cümle.
çaylak oluvermiş garibim kaşla göz arasında. ulan "durmak yok, yola devam" da tam uyuyor ama... yok yok çalışan kazanır elması kızarır diyeyim bari. bu da tam oturmadı gerçi. neyse buraya denk gelecek bir laf söylediğimi farz ediver. * * *
inadım inat bir insanın sözü.
takip ediyoruz, etmediğimiz zamanlar yine otuzbir çekiyoruz. maymun oluyoruz, sonra yine takip ediyoruz ve yine otuzbir çekiyoruz. zaman zaman ibne oluyoruz *. sonra severek okuyoruz.

edit: (#4669970) nolu entrisine istinaden.
laftan sözden anlamayan bir insan cümlesi.
ben anlarım... hem de çok iyi anlarım da, senin tavrın anlaşılmaz geliyor diyen kişiliktir.
şahsımı sözlükte karşılayan, teşekkür edilesi uuser.
nicki ben anlamam olan yazar ama çoğu şeyi anlamış olan yazar. girdiği entry'lerin çoğunu okudum ve kendimce yazdığı çoğu entry'i haklı buldum. herkes haklı bulmak zorunda olmayabilir ama adam dürüstçe yazmış. onun kadar ülke meseleleri ve sözlükte ki bölücüler hakkında doğru entry girebilen yazar sayısı çok az. ben de bu azınlığa dahilim.
ortalıktan kaybolmuştur, sözlüğe küsmüş müdür, ne olmuştur bilinmez. ( nerdesin lan danaoğlan? )
askerlik görevini layığıyla yerine getirdiğine inandığım ve en kısa sürede, sağ salim görevini tamamlamasını canı gönülden istediğim kardeşim.
232 entry ile 461 karma puanına sahip yazar. hmm gayet başarılı.