beklemeye değmeyecek birini beklemekten daha iyidir.
(bkz: rüyalarda buluşuruz)
ağaç etse de daima yeşil bırakacak durumdur.
o otobüs hiç gelmez....
çoğu zaman yalnız ölmektir. gözlerin içine bakan gözleri fark etmemektir.
kesinlikle gelmeyecektir.
erkeklerin sık sık yaşadıkları durum.
Geleceğim, bekle dedi, gitti.Ben beklemedim, O da gelmedi. Ölüm gibi birsey oldu.Ama kimse ölmedi.

Ben beklemiştim ama sözlük buna rağmen gelmedi.değseydi bir dört yıl daha beklerdim.

edit : imla
basit bir örnek vermek gerekirse;
trafik de seyir halinde gidiyorsunuz önünde sevdiğiniz arkasında siz yanına yaklaştınız ve takip et beni dedi.
Girdiniz dibine gidiyorsunuz da gidiyorsunuz bir fren yaptınız mı araya mutlaka biri girer. ya arkadan çarpıcaksın, ya da kestirme yoldan girip önüne giriceksin. ama yolu şaşırırsan unutucaksın bu kadar basit.
aşık olmaya değecek biri için yapılabilecek eylemdir.
her zaman karşınızdakinden daha iyi birini bulabileceğiniz için saçma olan eylemdir. ama insanoğlu bu illa hayaller, rüyalar.
bir süre sonra bekleyen kişinin sıkılmasıyla ve beklemekten vazgeçmesiyle sonuçlanacak olan kısa ömürlü eylemdir.
değdirebileceğin birisini beklemekle aynı durumdur.
ille de görmek için mi beklenir güzel günler ? beklemek de güzel.
(bkz: arif damar)
asla gelmeyecektir. hatta başkasına gidecektir.

sorulacak tek güzel soru vardır. tahminen ne zaman seversin beni? lakin buda fayda etmeyecektir.
onu okulun kapısında gördüğünde kalbinin yerinden çıkacak gibi çarptığını hissetmene sebepse, o ana kadar geçen zamansa beklemek yaşama sevincidir.
bekle dedi gitti
ben beklemedim, o da gelmedi...
ölüm gibi bir şey oldu
ama kimse ölmedi...
özdemir asaf
Adamı öldüren bir davranıştır. Ben ne yapıyorum ya diye kendinize gelen sorularla geçen çileli dakikalar saatler...
çok hassas bir konu olmasına rağmen çok kişinin ağzında sakız olmuş cümledir ama iş ciddiye binince bu kişler dağılır yok olur. bu durumu iki tarafta benimsemeli ki sonuç istenildiği gibi olsun. zaten bu insanların nesli tükenmek üzeredir.
Gelmeyecek birisini beklemekle eş değerdir. Beklemeyin.
değecek biriyse beklenir.
beklemek güzeldir ama doğru durakta, demiş can yücel.
(bkz: bir umuttur yaşatan insanı)
(bkz: bulutsuzluk özlemi)
beklemek karşı taraftakine bağlı değil, senin kalbinde oluşturduğu kişiliğe bağlıdır aslında. eğer bu kişi birde beklemeye değer ise beklenir bir günde beklenir, bir ömürde. ismail abiiii..
saçmalıktır..

beyaz atlı prensimi bekliyorum.. lan de get.. neyi bekliyorsun arkadaşım manyak mısın? yaşasana, gülsene, eğlensene sen neyi bekliyorsun ne bu dramatik laflar tavırlar falan.. karbon fiber sanki sonsuza kadar yaşayacak..

lan 15-20 sene sonra "hasiktir" diyeceksin.. hatırlatayım..
sayılı zamansa beklenir. yok belki gelirim tarzında bir vaatte bulunuyorsa işim olmaz.