bugün

(bkz: şeytan kandırması)
bestekarı ruşen yılmaz, güftekarı zeki uluruh olan nihavend makamında bir eserdir.
en güzel zeki müren'in söylediği eserdir. sözlerinin tamamını da yazayım;

Yıllar var ki biz seninle
Bakışarak konuşuruz
Sevdalanmış kalbimizle
Rüyalarda buluşuruz
Bu şarkıyla kavuşuruz

Aşk gülümüz solsa bile
Gözümüz yaş dolsa bile
Zaman geçmiş olsa bile
Rüyalarda buluşuruz
Bu şarkıyla kavuşuruz
(bkz: ceza) (bkz: rudeboy)
http://img62.imageshack.u...2/6214/gc3556903mexz6.jpg
bir dönem show tvde yayınlanmıs olan dizi.
müslüm gürses'in iki üç sene önce albümüne aldığı, muhte$em yorumladığı $arkı.
muazzez abacı ve bulent ersoy tarafından da yorumlanmis sarkidir. hepsi de guzel soylemis.
http://www.youtube.com/watch?v=ux3a3P1OKc0
bircok sanatcimiz tarafindan yorulnamis olsa da, en can alici olanlarindan birisi de cengiz kurtoglu yorumuyla olup da kulaklarin pasini silen sarkidir, ki o bicim oyar adamin icini...
-abi görüşemiyeceğiz bir daha
-olsun olum rüyalarda buluşuruz.
-biz seninle buluşmayalım abi ya benim rüyalarım biraz garip olur *
güzel ve efsane bir şarkıdır. *
dün gece rüyamda müslüm baba 'dan söylemesini rica ettiğim parça.

sağolsun kırmadı, söyledi. masanın diğer ucunda tutkunu oldumuz ancak üzüntüler ile ayrıldığımız bayan. baba 'dan kulağına bir şeyler fısıldadığımı görünce bekliyor, baba yorumlayınca da bakıyor bana.

seneler seneler geçti, tesadüf eseri dahi göremiyorum, oysa ki aynı şehrin çocuklarıydık. gördüklerim için ne kadar şükretsem az...

(bkz: #4189481)
Oysa ki tek umudumdu seni rüyalarda görebilmek. Artık rüyada göremiyorum. Senden hiç birşey kalmadı bana.
Selçuk dereli ile iyi bir ikili oluşturmuş dizi.

http://photos-f.ak.fbcdn....65_30290717_6875493_n.jpg

Not : Fenerbahçeliyim.
kavuşamamak, ümitsizlik nedir anlatan şarkıdır. başlamamış birçok ilişkinin bitmesidir. ağlatmasıdır.
2010-08-17 tarihinden bir not...

evet canım, biricik sevgilim. dün seninle buluştuk. senin burdan gidişinin beşinci senesinde, allah'ın bir lütfu olarak kadıköy'de, hani o ahşap merdivenli evinde buluştuk. sen her zamanki halinle dünyanın en güzel kızıydın sonra kadınım oldun... kadınım söyle mutlu oldun mu, bu deli adamı unuttun mu...

yanıma geldin ellerimden tuttun. konuşturmadın beni. dudağıma usulca parmağımı koyup üzerinden öptün. dudaklarımız aşkımız için birleşti. sessizce derin derin bakışmayı seviyordun. ne yalan söyleyeyim doğrusu bir ömrümü sana, koyu yeşil bebeklerinin en derinine bakarak geçirebilirdim. biliyorum. rüyalarımızda yine bir şeylerden kaçtık hep olduğu gibi, bir köşede herkesten uzakta buluşmayı seviyorduk. yine öyle oldu. benimle herşeye razıydın hani. öyle demiştin ya. sana karşı mahçubum şimdi..

hatırlıyor musun bana ne demiştin seni uçağına, aprona lanet olasıca o ülkeye uğurlarken.

"ömer..."

-efendim buket...

"ömer merak etme, dönüceğim."

-neden böyle söyledin ki şimdi buket, elbet döneceksin. lütfen bir daha bu şekilde konuşma ne olursun.

"ama ömer.."

ağlayarak bana sarılmıştın hani bu lafı söyleyince. sarmıştın, dolamıştın boynuma o narin kollarını. ayak uçlarında yükseliyordun sarılırken, bir melek gibi göğe yükseleceğini nerden bilebilirdim ki...

beş sene gözümüzü yumup açıncaya kadar geçecekti. sana söz vermiştim. yum gözlerini aşkım. yum hadi. bak ben geldim bugün mezarının başına. şimdi açabilirsin beş yıl oldu. hadi anasını satayım, hadi kalk artık. beş yıl oldu. oldu...

allah'ım sen birbir alırken sevdiklerimi, ben birbir veriyorum canımı. peki ben? geride bir tek ben kaldım.

sen alırken sevdiğimi, ben yakıyorum gençliğimi,
sen verirken derdimi, ben arıyorum gerçeğimi,
sen bulduğunda bir ölüm döşeği, ben yaşıyordum elemi..

şimdi ise dudağımda şarkımız var, büyükada'da faytonda giderken çalan bu şarkı bizim olsun demiştin ya, evet. oldu... gerçekten oldu...dün buluştuk seninle o ahşap merdivenli evinde. yine bir bir çıktım. üst katta odanda beni bekliyordun. anlatamayacağım kadar gerçekti. tenin tenime değdi, elim elini tuttu. kokunu içime çektim derin derin. buket lütfen buket beni izliyorsan her gece rüyalarıma gir. lütfen gir. gir kalbime çıkma ordan bir daha. daha fazla çekemiyorum, beş sene oldu.

//////
aşk gülümüz solsa bile,
gözümüz yaş dolsa bile,
zaman geçmiş olsa bile,
rüyalarda buluşuruz...
bu şarkıyla kavuşuruz...
-- * * *
hoşçakal buket, hoşçakal...
--spoiler--
Zaman geçmiş olsa bile
Rüyalarda buluşuruz
Bu şarkıyla kavuşuruz
--spoiler--

bir şeyler yazacaktım ama vazgeçtim. bu efsane dizelerden sonra çok değersiz olurdu..
gereksiz umut, bol acı veren şarkı.

aşk gülümüz solsa bile
gözümüz yaş dolsa bile
zaman geçmiş olsa bile
rüyalarda buluşuruz
bu şarkıyla kavuşuruz.
en muhteşem tsm eseri.
cengiz kurtoğlu ndan dinlenmesi gereken eser.
bu şarkıyla kavuşuruz...
en vurucu şarkılardan birisidir. son günlerimde fazlasıyla hatta.
leyla ile mecnun' daki bir rüya sahnesinde dikkatimi çeken şarkıdır. insana dinleyince tarifsiz bir acı verir.
--spoiler--
rüyalarda buluşuruz
bu şarkıyla kavuşuruz
--spoiler--

ayrıca dizideki aşka da cuk oturmuştur.

http://www.youtube.com/watch?v=x-ndPZ8r_28
Cengiz kurtoğlu nu tanımamı sağlayan eser.

Tam anlamıyla insanın içini kıyım kıyım eder, acıtır.
isteyip de göremeyeceğin insanlar için edebileceğin en güzel söz öbeğidir.