bugün

ankarada hemen hemen heryerde set ekibiyle karşılaşabileceğiniz dizi.
küfürü bu kadar muhteşem kullanabilen bir dizi, film daha yoktur, yapılamaz.

--spoiler--

behzat ç : naaptınız akbaba?
akbaba : abi bu sekreterin kocası var ya böyle kel kafalı göbekli bi adammış.
b.ç : vay be ne kadar ilginç bi tip mına koyim.

--spoiler--
--spoiler--
ercü nün adamını vurması hayırlı birşey değil bak söylüyorum. yine bi bok çıkar bunun altından, o ercü yırtar, behzat delirir, kafa göz girer bu sefer o ercü ye, kimse de tutamaz. aha yazıyorum buraya.
--spoiler--
nejat işler'in büyük katkı sağladığı dizi. emrah serbes'in kaleminden çıkan behzat ç. karakterini erdal beşikçioğlu'ndan daha iyi kimse oynayamazdı herhalde.

tebrikler.
ercüment çözer'in rüşvetçiye 'niye bıraktın sekreterini muamelesi mi kötüydü?' demesiyle beni benden almıştır.
kaçırdım diye üzülüp eşek gibi bekleyerek gece tekrarını izledim.
lan yine yavan geçicek hissiyatıyla seyrederken amele sümüğü gibi ekrana yapıştırmıştır bu bölümde de.

--spoiler--
ercüment ötenleri bir bir temizlerken bir anda tornistan çekip kendini ele verecek mevzulara girişiyor. yok müsteşarın hatunu götürmeler yok ali cengiz oyunu ile rakibini saf dışı bırakmalar. nirvanaya da behzat ç ve ekibinin gözünün içine baka baka adam vurarak erişiyor. bu noktadan sonra haliyle merak ediyor insan ercüment itiraf eder mi her şeyi imana gelip,
yoksa feride'nin kocası olduğu bilinen ve kimsesizler mezarlığına götürülen cesedi kullanarak götünüz yerse alın der mi?
ya hepsinin mesleki hayatı ya da ercü kozunu oynar mı bilinmez. görülen o ki demokles in kılıcı misali tepede bir kılıç var ve kimin kafasına ineceği belirsiz.

harun da mudurnu tavuğu gibi yolundu ama durmak bilmedi.
o değil de behzat ç'nin larissa'ya haydar(!) gösterip seni sikmem bayramda beleşe kızılay meydanında siktiririm manalı bakması da görülmeye değerdi.
--spoiler--
ilk defa dün izledim diziyi.şarapçılarla muhabbetleri güzeldi.aha sana beş lira (0))) *
harun un amirine, larissa nedeniyle sağa sola harcamış oldugu paraların naklen anlatımı..

behzat: kaç para la bu harcı kardeşinin?
harun: 1840 lira abi.
behzat: yuh hay aq..ne o kardeşin özel üniversitede mi okuyor la?
harun: işte abi bu öğrenciler boşu boşuna polislere saldırmıyorlar..bu harçlar adamın a...a koyuyor.
spoiler

19. bölümünün son anlarıyla bana 2 temmuz 2010 uruguay gana maçı nın son anlarını hatırlatmıstır dizidir, agızda aynı tat, direk o maç geldi yeminlen.

spoiler
beni tatmin eden başka dizi yok arkadaş. izlerken hem gülüyorum, hem vay a.q. diyorum. tüm karakterleri ayrı ayrı seviyorum ( selim ve cevdet hariç ). dün akşam eski sevgilim sinirlerimi bozup, canımı sıkmışken tv nin karşısına geçip gülümseyerek ve büyük bir heyecanla diziyi izleyip kafamı dağıttım resmen ve dış dünyadan, tüm sorunlarımdan uzaklaştım. bu dizi benim gözümde bambaşka bir yerdedir. emeği geçen herkese teşekkür eder, eski sevgilimi de tescilli psiko ercü ye havale ederim. *

edit: artık cevdet'i de seviyorum ama selim sana hala kılım oğlum.
20. bölümü ile tavan yapması beklenen ve şimdiden efsaneler arasına girmiş olan dizidir.

(bkz: seviyorum merkez)
dünkü bölümü harika olan dizi. behzat ve harun yine yarmıştır.

--spoiler--
harun:e niye sattın yüzüğü be abi?
behzat:napıcam götüme mi sokucam?!
--spoiler--

--spoiler--
harun:hayri burda mı?
+hayır evde değil. siz kimsiniz?
harun:ben açıklıyım abi. biz hayriyi sevenler grubu açtık face'te. ben grubun yöneticiyim, bu abi de zaten sitenin kurucusu.
--spoiler--
(bkz: bir ankara polisiyesi)
--spoiler--
akbaba: he git paraları karılara yedir, sonra böyle mal gibi kal.
harun: napıyım akbaba sana mı yedireyim?
--spoiler--
son bölümünde behzat'ın harun malını sopayla kovaladığı dizidir. sebebi ise harun'un konstramatris bir kadına abayı yakmaya başlamış olmasıdır.
--spoiler--
-dusunucem demistin dusundun mu?
-dusundum.
-nedir?
-olmaz.
-polis oldugum icin mi? ben kotu bi adam miyim?
-sen kotu bi adam diilsin behzat. mutsuz oluruz.
-mutsuz olalim, hep mutlu oluncak die bi kural yok ki, biz de mutsuz olalim. olmaz mi?
--spoiler--
--spoiler--
tahminim ercünün mezarlıktaki fotoğrafları kullanarak malesef elini kolunu sallaya sallaya binadan çıkacağı.
savcıya söyleyemeyecekleri için malesef göt gibi ortada kalacak amirim ve ekibi.
--spoiler--
önce bi düşündük arka sokaklar gibi mala bağlar mı bütün polisleri minnoş,iyi kalpli herkesi kurtaran mutlu sonla biten ezik büzük bir dizi mi diye?ama gördükki öyle değilmiş. behzat ç aşkıyla gidip cinayetle minayetle uğraşasım var lan.
kısacası en gerçekçi polisiye dizisidir efendim.
Türkiyedeki en gerçekçi polisiye dizi...
görsel

--spoiler--
mezarlıktaki resimler.
--spoiler--
http://www.startv.com.tr/...a-polisiyesi-108/960.html

--spoiler--
oha diyoruz oha!
--spoiler--
20. bölüm fragmanı şahane.bir üst entrye girerek izleyebilirsiniz.
o nasıl bir fragmandı öyle, hayretler içerisindeyim. ankaralı olmaktan gurur duymamı sağladı öyle bir dizi işte.
(bkz: vay anasını)

--spoiler--
feride mal mısın?
ercüment cin misin?
cinayet büro boku yedin!
ceset yoksa cinayet de yok. aha yok.
--spoiler--

(bkz: aha messi)
20. bölüm fragmanıyla pazar gününe kadar zamanın nasıl geçeceğini sordurtan dizi oldu.

--spoiler--
feride, cinayet büroyu satıyor. behzat ve ekibini ele veriyor.
güven kıraç konuk oyuncu olarak 20. bölümde karşımızda.
ercüment behzat' a mezarlıktaki fotoğrafları gösteriyor.
ekip, bankaya silahla giriyor.
bir ara behzat' ı askeri üniforma ile görüyoruz.
ufak bir yerde de behzat ercüment' in boğazına sarılıyor.
son olarak gözüme çarpan şey ise, behzat' ın harun' a pavyonda yumruk atması.

--spoiler--

sadece fragmandan bile bu kadar heyecan verici şeyler çıkıyorsa, varın 20. bölümü siz düşünün. gelsin şu pazar.