bugün

nerdeyse hiç ders yok, kıyafetler zaten rahat. pijamanı giy gel derse gir. topu ver öğrencilerin eline, haydi takılın de olsun bitsin. maalesef türkiye'de bundan fazlası değildir. o kadar maaşı boşu boşuna bunlara verenlere vergilerimi helal etmiyorum.
olimpiyatlarda madalya alamıyormuşuz. sen beden eğitimine boş, gereksiz de sonra da başarı bekle. nasıl anlaşılacak yetenekli çocuklar? öyle eline top ver oynasın değil bu işler.
spor parası için öğrenciden para toplanan bir memlekette, beden öğretmenin yapabileceği birşey yoktur.. ayrıca bu branşın zorluklarıda vardır, kızları valeybol takımına seçersin spora teşvik etmek için.. babası gelir, benim kızım short giyemez falan der.. birşey yapamazsın.

hentbol takımı kurmaya çalışırsın, gençlerin tek bildiği dal futboldur, kimse ilgi göstermez çabaların boşa gider.. o yüzden beden öğretmenliği herkese boş gelir, zira ülkemizde tek spor dalı halısaha maçlarıdır.
böyle bir zihniyet için gerçekten gereksizdir çünkü bu zihniyetin spordan anladığı tek şey oturup erman toroğlu dinlemektir.
götü göbeği salmış bir sözlükçünün nefret söylemidir.
sorun idealist olanın bulunmaması bulunsa da takılmaması. sırf kısa dönem askerlik için beden eğitimi öğretmeni olduğunu söyleyen öğretmenin de dahil olabildiği bir branş tabii ki gereksizmiş gibi görülür. keza müzik ve resim dersleri de öyledir. blok flüt denen lanet alet yüzünden yıllarca müzikten soğumuş lisede gerçek bir müzik zevkine sahip olmuş biri olarak yazıyorum bunu.
bazı gereksiz beden eğitimi öğretmenleri görüp bu fikre kapılan yazar beyanı. bana göre haklıdır da. okuduğum her okulun beden eğitimi öğretmenleri gereksizdi. sağ baştan saydır, tek ol çift ol sağa dön sola dön, spor başkanına kimler parayı getirmedi de, getirmeyenleri orda oldukları halde yok yaz, öğrenciye topu ver, bi delikanlıyı odana çağırıp la ben bu mynette okey oynayamıyom diye sor ve yardım iste.

özetle, öğretmenlik değil, bazı öğretmenler gereksizdir.
götlu gobekli bir abimizin serzenişidir. beden eğitimi okuyan erkeklerin %90 ' i güzel kizlarla cikmaktadir.
hayattaki en bariz gereksizliktir. bu insanlar bir dönem boyunca sağa dön sola dön öğretirler. ilk ders dersin adına takılırlar. ikinci dönem ise kızlar sek sek oynayıp ip atlarlar, erkekler ise futbol oynarlar. böyle saçma bir düzenin öğretmenleri tabii ki gereksizdir. ayrıca kimya dersinden sonra tenefus arasında soyunup aşofmanları giyinmek, sonra terli terli edebiyat dersine girmek ise sistemin gereksizliğinin bir göstergesidir.
bir beden eğitimi öğretmeni olarak cevap yazmayı düşündüğüm ama görüşü ortaya atanın bile başlığı önemsemeden bir kaç kıçtan atma fikir kırıntısı ile geçiştirdiğini görünce vazgeçtiğim sav.

gerçekten bu konu ile ilgili makul bir fikri olan ve tartışmak isteyen varsa rakı balık eşliğinde her daim hazırım buna. ama önce dişe dokunur bir fikrin olsun. zaten bin kere söylenmiş ucuz fikirler ile gelme emi.
beden eğitimi dersinde "üniversite sınavı var, haydi matematik testi çözeceğiz" zihniyeti devam ederse türkiye sporda figüran olur.

ercan taner.
bir ülkenin spordaki geleceği beden eğitimi öğretmenlerinin elindedir. tabi bizimkiler hemen hemen hiç bir aktivite yaptırmıyorlar. ondan sonra tabi genç yenetekler harcanır gider, kim bilir doğuda kaç tane yetenek böyle harcanıp gitmiştir..
öğrencilik döneminde beden eğitimi dersinde matematik işlemiş olan hocaların yetiştirdiği insan söylemidir. arkadaş sonra neden olimpiyatlarda kötüyüz neden bizim de madalyamız olmasın.
Gereksiz diyor adamlar sonra 2 altin madalyayla olimpiyattan donunce yok soyle yok boyle siyip atip tutuyorlar asil sorun beden egitimi dersinin yetersiz olmasi.
turkiye'de bircok sporcuyu daha ilkokulda beden egitimi ogretmenleri kesfettigi gercegini goz onunde bulundurursak pek de gereksiz olmadiklari ortaya cikar.
okulumdaki bedencinin rahatlıgı rehberlik öğretmeniyle kapışır.

aslında gereği gibi çalışsalar çok faydası dokunacağına eminim.
Türkiye'den çıkan sporcu sayısının bir elin parmaklarını geçmemesinin sebebi bu başlıkta saklıdır işte.
Beden eğitimi gereklidir fakat öğretmeni gereksizdir, daha doğrusu sıra onda değildir. Önce temel derslerdeki saçmalıkları gidermek gerekir.
katıldığım genellemedir.
3 ay tatil anasını satıyım oh.
12 ay tatil yapan beden eğitimi öğretmenlerinin gereksizliğidir. evet.
Pomem in temelini oluştuyorlar.