anne gibi anneye sahip olmaktır.

canım anneciğim, seni çok seviyorum. bakma sen, seni bu ülkede istemeyen yobazlara. sen bu ülkenin her şeyisin. bu ülkenin kuruluş aşamasında nene hatunlardan biriydin sen.
şereftir.
başörtüsüz bir anneye sahip olmaktan pek farklı olmayan, sahip olma durumudur. anneler candır. ha başı örtülü ha başı örtüsüz.
annedir.Başörtülü başörtüsüz farketmez.
bir anneye sahip olmak, başının örtülü olup olmadığına bakmamaktır.
(bkz: türban ile başörtüsünü birbirinden ayıramamak)
normal birşeydir.ama sonuç şuki başörtülü olsada olmasada herkese saygı duyulmalıdır.
anneleri; baş örtülü açık, güzel çirkin, namuslu namussuz vb. gibi katagorize etmek insanlık ayıbıdır. anneler kutsaldır ve kutsal olan bir şeyin hakkında saçma sapan yorumlar yapmayın.
önemli olan anne gibi bir anneye sahip olmaktır, başı açık yada kapalı fark etmez.
başörtüsünü beynine değil, başına taktığı için gayet normal bir durum.
başörtülü bir anneye sahip olmak burkar insanı zaman zaman. he gurur kaynağıdır o ayrı. ama burkar. ne burkar bilir misiniz en çok? kemal sunal filmlerinde sadece kapıcı karısının başörtülü olduğunu görmek burkar. çocuklar duymasın'da sadece emine'nin başörtülü olduğunu görmek burkar. adını feriha koydum'da sadece ferihanın annesinin ve annesi gibi fakir olan annesinin arkadaşlarının başörtülü olduğunu görmek burkar. bir tane bile kapalı bayan tiplemesi yoktur modern olan, kafası çalışan, öncülük edebilecek kapasitede gösterilen. burkar işte. ha bu arada kapıcı çocuğu olmak da başartülü herhangi bir anneye sahip olmak gibi gurur kaynağıdır yanlış anlaşılmasın.

sevmek içten gelir, saygı insanlıktan. size sesleniyorum ey yapımcılar, yönetmenler, tv baronları! kendiniz gibi düşündüremediniz, düşündüremeyeceksiniz. başörtüsü öcü mü ki tir tir titriyorsunuz onun karşısında? bir matador elinde kırmızı eşarp tutuyor siz de ölesiye saldırıyorsunuz bu bez parçasına. üstelik size zarar veren o bez parçası değil matador, düşünmez misiniz? matador ispanyol dilinde katil-öldürücü demektir. bırakın bu amansız önyargıyı, başörtüsü düşmanlığını ve yok olma tehlikesi hissettiğiniz matadorunuza yönelin, o kimse artık.. o benim başörtüm değil, o benim anam değil, o benim kapıcım değil!

yaranma ve yok etme politikası adına onun bunun kıçını, kapısını yalayanlar söyleyin şimdi bana, benim fakir annem mi kapıcı yoksa siz mi?
başörtüsü olsun olmasın, ne farkeder.

annedir o. en kutsal şeydir.
kategorize edilemeyecek kadar değerlidir kendileri. ama hepimiz kendi annemizin yetiştirdiği çocuklarız, fikirler benzeşir.
başortusuz bı anneye sahıp olmaktan en ufak bir farkı yoktur.
fakat anneleri başörtülü başörtüsüz diye ayırmak hayırsız** evlat olduğunun kanıtı olabilir.
bir anneye sahip olmaktır. başındaki örtüsü, dini inancı önemli değildir. annedir, anadır, candır. benim gibi 11 yaşında kaybetmek demek değildir. *
çocukluğunda gece yatarken alınır başörtüsü konur yastığa. anne kokusuyla uyunur. mis gibidir. o kokuyla uyuyunca kabus bile görmez insan.
annedir, kutsaldır. başı örtülü de olsa açıkta olsa baş tacıdır.

(bkz: başörtülü bir babaya sahip olmak)
(bkz: chymera)
bir kere anneyi "başörtülü bir anne" olarak karakterize etmek saçma. o zaman her anneyi, her insanı ayıralım. kısa saçlı anneler, uzun etek giyen anneler, mini etek giyen anneler. ben şu ana kadar başörtülü annelere bir şey denildiğini duymadım. hatta başı açık annelerden daha fazla saygı görüyorlar şu iktidarda. ne ki bu isyan? *
başörtülü/örtüsüz annedir. candır. tüm annelere hürmet edilmesi makbuldür.
not:hasta ruhlu düşüncelerinize anneleri katmayın lan. konu konuyu açar çamurlaşmaya gerek yok. tüm annelere saygılı olunmalı.
örtülü veya örtüsüz bir anneye sahip olduğunuz için şükredin len
(bkz: tamam şimdi dağılabilirsiniz)
örtülü yada örtüsüz candır canandır.
(bkz: başlığa bak götüm gibi) ulan anne zaten kutsal bir varlıktır.Baş örtülü baş örtüsüz hiç fark etmez öpülüp koklanması gereken şirin bir insandır.
masa örtülü bir masaya sahip olmak gibidir.
insanların annesi yahut babası dindar olabilir. asla ve asla bu küçümsenmemeli.
"baş örtüsüz" anneye sahip olmakla eşdeğerdir. nedir bu anlamış değilim bölecek başka konu mu bulamadınız?