bugün

ne mucadele vermis de baskomutanliga yakistirilmis diyecektim ki aklima basbakani oldugu halkin yuzde ellisine actigi savas geldi.
Kesinlikle katılmadığım başlıktır. Recep Tayyip Erdoğan diktatördür. Başkomutan sıfatına laik tek insan Mustafa Kemal Atatürk'tür. Fakat Recep Tayyip Erdoğan'ın katkılarını görmezden gelemeyiz.
(bkz: Mustafa kemal atatürk)
Sayın başbakanımız yüce recep tayyip erdoğan ın harika sıfatlarından sadece biridir.
ASKERiNE ''KELLE'' DiYEN BAŞKOMUTANDIR.
(bkz: kenan komutan)
Türkiyeyi hititlerle karıştırıp, başkomutan, başyargıç gibi yetkileri tek kişide gören yazar sözü.
hicbir savasa katilmamis baskomutan. kacak sarayda oturur kendisi. sadece seyimin baskomutani olur.
cumhurbaşkanı sadece savaş zamanı başkomutan sıfatına sahip olur..
hayrola savaş mı çıktı ? hemen ekmek alalım..
görsel
kim kimin komutanı?
yıllarca deli gibi çalışmış, (fetonun itleri hariç) okullar bitirmiş, yetmemiş kurmaylık sınavını kazanmış askerlik mesleğini

yalamış yutmuş bir sürü generale,

imamhatip lisesi mezunu kahvehane kültüründen gelen biri komuta edecek.

korkuyorum sölük, bu paşalar bunu hazmedemeyip gercek darbe yaparlar diye korkuyorum.
Darbe girişiminden haberi her şey bittikten sonra oluyor başkomutanın.

Öyle bir başkomutan işte hay maşallah. Telefondan vatanı kurtardı. Takdir edilesi..

Benim bir tane başkomutanım var o da Mustafa Kemal Atatürk.
atatürk ölmüş beyler başınız sağolsun .

kendinize başka bir atatürk bulsanız iyi olur .

yoksa tembel tembel oturduğunuz yerde atatürk atatürk diye diye eriyip biteceksiniz .

malum bal bal demekle ağız tatlanmıyor . gidende geri gelmiyor bunu en iyi sizler bilirsiniz tabi .

icraatamı geçseniz artık ?

oda ciğer ister dimi sizde bulunmaz oda . bulunsaydı zaten bu hallere düşmezdiniz değil mi ?

ulan ne adamsınız ya.

ben çok uzun süredir uyarıyorum sizi ama kulak vermiyorsunuz kimseye .

yani hak ettiniz bugünleri hak .

layığınız buydu yani .

nasıl acı var mı acı ? diye sorulası olaydır .
Ben başkomutanım diye gezmekle olsaydı o işler fetih kutlamalarını kenan komutanla yapmamız lazımdı.

Mevcut hükümet ümidi kesmişken anadoluyu diyat diyar gezip ordu toplayacaksın. Yunanları, ingilizleri, italyanları, fransızları ve daha nice destekçileri denize dökeceksin. iste o zaman başkomutan olursun. imkansız gibi mi görünüyor ?

(bkz: mustafa kemal atatürk)
milletin kimsenin baş komutan demesine ihtiyacı yok .

eminim yahudilerde demiyordur zaten .

ingilizlerde demez çünkü .

hele fransızlar hiç demez .

bu kapaktır .
Recep Tayyip Erdoğan; Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Cumhurbaşkanı aynı zamanda Başkomutan'ı. Bu adam bu ülkenin başındaysa, güçlendiyse, gücü elinde topladıysa, ülkemiz topraklarında yani Vatanımızda gözü olanların sürekli saldırılarına mâruz kalıyorsa ve kalıyorsak emin olun ki bu ülke ve bu adam dopru yolda olduğundandır.Her siyasinin bütün işleri hatasız demek mümkün değildir. Şu an Cumhurbaşkanı olan a kişisi veya b kişisi geçmişiyle eleştirilecek çok yönleri olabilir bunlar dile getiriliyor olabilir. Ancak bizde olan bir şuur var, şahsa duyduğumuz garez şuuru. Şöyle baktığımızda yok efendim bi tarafımın başkomutanı efendim böyle başkomutan mı olur gibi diro0ekt olarak şahsi garez niteliğinde olan eleştiriler çok zikrediliyor. Oturup düşünmek lazım Allah Allah, öyle bir istek var ki bazılarında ülke cepheye savaşa girecek ilköğretim ders kitapkarındaki Atatürk anlatımlarıyla melake gibi en ufak bir eksik gedik yanı olmayan tamamiyke iyilik düşünen sürekli her konuda, bütün kurumlar için bir özlü sözü bulunan yani bir süpermen mantığıyla süperkahraman gibi bir lider isterlermişcesine antin kuntin eleştiriler getiriliyor. Yani öyle yorumlar getiriliyor ki öyle eleştiriler getiriliyor ve öyle alternatifler sunuluyor ki sanki bu adamla bir şekilde irtibata geçilse de bunlar söylense nasıl aklına gelmez senin benim aklıma gelen şeyler. Ulan adam Yıllar yılı başbakanlık yapmış ve halkın yarısından çoğunun oyuyla da cumhurbaşkanı olmuş. Nasıl akıl edemez değil mi oturduğu yerden sözlükte kaynatan sınav mınav büt müt evlilik çoluk çocuk alışveriş falan uğraşan adamın düşündüğü şeyleri. Ah bi düşünse bi aklına gelse ne iyi olacak değil mi. Adam Cumhurbaşkanı ama bizim düşündüğümüzü ah bi düşünse aklına bi gelse değil mi. öyle bir yorumlar eleştiriler var ki adam sabah kalkıyo dünyadan bi haber birşeyden haberi yok çıkıyo halka hitap ediyor basına konuşuyor ama bizim gördüğümüzü duyduğumuzu bilemiyor değil mi. Kaba taslak yorum yapıyoruz bodoslama mevzuya dalıyoruz ve yorumlar artık sanki kendisiyle şahsi bir problemimiz varmış gibi eleştirilere varıyor fütursuzca. Biraz bilinçli olsak vatandaş olarak keşke. Ne istiyosun peki o kadar sayıp sövüyosun ne olsaydı bü ülkede peki yani ne gibi bir çığır aşma istiyosun adam sanki milleti nasıl düdüklesek bugün beyler toplanın külliyeye falan gibi yani değişik değişik enteresan hayallere dalıyoruz bunlara gerek yok. Vatandaş olarak sadece sen ben vatan millet sevdalısı değiliz adam Cumhurbaşkanı. Bu adam vatan millet sevdalısı olamaz mı. yani bizim iyiliğimizi düşünerek vatanın selametini düşünerek bir şeyler yapıyor olamaz mı. yani bizim bilmediğimiz bizim iyiliğimize olan şeyler yapılırken aynı zamanda bir yerleri kısıtlamak gerekiyosa daraltmak gerekiyosa hemen bas bas bağırmamak gerekiyor. Eleştiri illki olur ama şunun şöyle olması şu kriter olması gerek gibi eleştri olur ama adamın şahsına yönelik sanki ülkeyi darmadağın ediyor mantığıyla uçsuz bucaksız hakarete varan eleştiriler son derece vatandaşlığa sığmayan hareketler. çok uç ideolojiye sahip olanlara zaten ağzınla kuş tutsan zaten yaranamazsın onlar ayrı bir düşman onlar sürekli köstektir bu ülkeye. bu ülkenin iyi olmasını istemedikleri için saldırıyorlar bize. Bilinmesi lazım ki dünya karşımızda türkiyeye karşı. Bu ne demek biz dopru yoldayız demek. elin gavuru ülkeyi düzeltmek için mi saldırır bize. yoo bu ülke aldı başını gidiyor müdahale etmezsek şu olacak bu olacak güçlenşyor aman el atalım dedikleri için mi yoksa. Türkiye'ye yakışan vatandaş gibi olalım. ne istediğini bilmeden cahil cühela kimi üniversitenin boş beleş beyin yıkayan ufak tefek örgütlerin kafasıyla saçma sapan kayda değer olamayan yorumlar eleştriler yapmayalım. Bilin ki o kafada konuşan insanlarla vatan millet düşmanı olanların kafası da aynı. Vatandaşsak vatandaşlığa yakışan bir profilde olalım.
kelime olarak anlamlı ama yan yana bir cümle içinde kullanıldığında anlamını yitiren kelimelerin bütünü. bu tür cümlelere halk arasında güleriz biz.
böyle bir orduya ancak o başkomutan olabilir.
(bkz: öyle başa böyle tarak)
Ayet ver lan ipne.
görsel
işte biz de diyoruz ki Tayyip amca diplomayı gösterecek; çünkü

Yok diploma,yok cb.
kime göre neye göre?

bu özentilik niye diye sormuyor mu kimse kendine?
(bkz: çoğul konuşma lan benim değil mesela)
görsel
Evet başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır bence 15 Temmuz darbe girişiminde fetö + iç + dış mihrakları üst üste koyup silkelediği için kendisine Meclis tarafından Mareşal ünvanı verilmeli, yetkililere duyurulur.
imam hatip mezunlari malesef baskomutan olamiyor cinim ya. sizinki maks kadrolu muezzin.