bugün

en güzelini mevlana (ks) söylemiş.
ya olduğun gibi görün
yada göründüğün gibi ol.
megastar tarkan'ın bir donem soyledigi "Hepsi senin mi" sarkısına ait sozlerdir.

baskası olma kendin ol
böyle çok daha güzelsin
ya gel bana sahici sahici
ya da anca gidersin,

anasının kuzusu
cigerimin köşesi
kız bu neyin cakası
kız hepsi senin mi ?
hepsi senin mi ? ...
(bkz: başkası olma kendin olcu)
(bkz: be yourself)
(bkz: audioslave)
ünlü türk düşünürü tarkan tevetoğlu'nun bizlere kazandırdığı anlamı yüksek düşündüren, düşündürürken vay be dedirten cümlesi.
(bkz: maskesiz çıkmam abi)
bu tiyatro da "göründüğün gibi olmak" biraz ütopik. "olduğun gibi görünmek" te cesaret ister.

(bkz: neysen o ol) *
(bkz: aacayipsin)
böyle herşeyden daha güzelsin anlamındaki tarkancağızımızın güzel şarkısı . biliyoruz ki o bir mevlana okuru.
tarkan'ın karma felsefesine adım attığı, kadem bastığı şarkı olan "hepsi senin mi"'de geçen ilk dize.

ben de "be yourself no matter what they say" diyorum sting ile metinlerarasılık kurmak suretiyle.
http://www.youtube.com/watch?v=h-jvl5Yo184
böyle çok daha güzelsin. diye devam eden şarkı sözü.
aşağılık kompleksinden uzak, sevgi ve saygıya dayalı bir özbenlik anlayışı ile mümkün olabilecek durum.
(bkz: başkası olma kendin ol belki o zaman insan olursun)
itiraf mahiyetinde...

hoşuma giden çok güzel bir kız. bildiğiniz yavşıyorum kıza. o da iş yerindeki genç erkek kıtlığından mı bilemiyorum ama benle takılıp duruyor. öğle araları birikte denize nazır restaurantlarda yemek yiyor, aldığımız abur cuburları birbirimizle paylaşıyor, derdimiz ve sevincimizi ilk kendimizle paylaşıyoruz. lakin biraz farklı kütürlerin insanıyız. ben yiğidin harman olup buram buram ter kokan anadolu çocuğuyken, o klasik şehir kızı gibi çağdaş, hayvan sevgisi ile dolup taşan, operadır tiyatrodur sinemadır gezip duran biri...

şimdi en önemli mevzumuz hayvanlar amk...
ben sokakta kedi görsem pişşşştt la deyip korkuturum ve bundan zevk de alırım. sokak hayvanlarına acırım ve severim ama öyle onlar için özel bir uğraş verecek sevgi henüz birikmedi. yalnız bu kızla tanıştığımdan beri olay başka yere gidiyor amk... kendimi duygusal bir hayvansever olarak tanıttığım gibi iş yerinin etrafındaki kediler o kız geldiğinden beri benim aldığım mamalarla bayram ediyor vala...

geçen hafta davet aldım evine gidiyorum. evde kedisi var. iran kedisi. önceden hazırlık yaptım kediler neden hoşlanır nasıl oynanır kedilerle falan. eve girdik. gayet hoş bir şekilde karşıladı. ben de üstümdeki anadolu çocuğu havasını bastırmış tam bir salon adamı olmuştum. böyle güzel güzel konuşup yakınlaşırken kedi geldi yanıma uzandı. ben de hayvan sever bir ayı olaraktan sırtını okşama onu sevmeye çalıştım. bu hareketerimle puanları toplamaya başlamıştım. hatun gülüyor ve sevincini hiç saklamıyordu. onu mutlu etmenin verdiği gazla kedi ile daha bir içli dışlı oldum ki anlamadım ne olduğunu... kedi bildiğin elimi tırmaladı. amk nasıl yaptı ise elimin üstüne zoro işareti yaptı. o an aklım başımdan gitti. salon adamlığımdan çıktım ve kediyi yere çaldım amk. bir de kıçına tekmeyi basıp karşı duvara postaladım. bizim kız şaşırmış içimdeki canavardan korkmuştu. o gün aramızda hep sibiryadan gelen soğuk hava dalgaları esiyordu...

kapıda uğurlarken beni "başkası olma kendin ol böyle çok daha güzelsin" dedi.
ayakkabılırımı giydim ve yüzüne sarımsak soslu nefesimi verirken "benimle oynama söyledim sana şansını zorlama" dedim.
"Para ve insan arasındaki karşılıklı ilişki şöyledir: insan paranın sahtesini yapar, para da insanın." Benjamin Franklin
boyle cok daha guzelsinn

Anasinin kuzusuuu cigerimin kosesi
Kiz bu neyin cakasi ??
Kiz hepsi senin mi
Oynama sikidim sikisim
Oynama sikidim
Ah yanar doner a acaipsinnnn,

Cok oynak sarki ya. Iyiki caldi radyo.
kurt cobain'e ait bir söz açık ve net.
kendinden çok sıkıldığında anlamını yitiren söz.
Başkası olma kendin ol,
Böyle çok daha güzelsin.
Ya gel bana sahici sahici yada anca gidersin.
Diye devam eden tarkanın şarkı sözleridir.