bugün

bir boğazımı zor doyuruyorum, ikincisi fazla gelir.(emekli dul yetim)
"bana neden haber verilmedi, biri bana bunu açıklasın".
(bkz: nihat doğan)
"buralar eskiden dutluktu"

(bkz: hacı emmi)
iyi de bölünen ve ada olacak olan kısımda kimler yaşayacak? kimlere tahsis edilecek? özerk bir bölge olarak mı düşünülüyor? bu ortamda bu kadar para neden harcanıyor? kimler nemalanıyor? o bölgedeki arsa satışlarının son yıllardaki durumu nedir? kimler satın almıştır? bu projenin sahibi tayyipmidir yoksa amerika/israil mi? merak etmeden duramıyor insan.
kanalın geçeceği yerlerdeki sahipli araziler, evler, fabrikalar için kamulaştırma bedelleri ile yeni bir istanbul kurulabilir. teknik yönden ise, google earth'e girip bakıldığında, karadeniz kıyısındaki dağların aşılmasının nasıl mümkün olacağı, yükseklik unsurunun panama kanalındaki gibi, ara havuzlar yapılarak aşılmasının devasa masraflar ve mühendislik sorunları doğuracağı açıktır. ara yükseltme ve alçaltma havuzları yapılabilirse de, dev tankerlerin trafikte sıkışma yaratması da kaçınılmaz olacaktır. çevrenin mahvolacağı da ayrı bir gerçektir. bu proje uygulanabilir, rantabl ve akılcı nitelikte değildir. maliyetine dair bir açıklama yapılırsa, uçukluğu iyice anlaşılacaktır. ama, seçimler yaklaşırken, gelişmiş ülke oduğumuz algısı yaratarak iyi bir göz boyacılığı ve gerçek sorunları unutturma işlevi olabilir. (bkz: aya asansör kurma projesi)
"Bu projeyi seçim öncesinde söylediği bir sözün diğer tüm siyasiler tarafından tartışılarak kendisini merkeze yerleştirmek için yaptığını düşünüyorum. Çünkü seçim yoğunluğu içerisinde böyle bir proje üzerinde yeteri kadar konuştuğunu ve tartıştığını düşünmüyorum. Yani önemli olan seçim öncesinde gündemde olmaktır."

Abdüllatif şener.
daha iyi sıçamazdınız.

anonim
sen koca bir çılgınsın!
Açtığım kanalda, kurduğum köprüde, hiç durmadan yürüyeceğime "RANT" içerim!!!
(RTE)
Çocukları köyden okula götüren yollar yokken, istanbul'u kazmak sorumsuzluktur. Çılgın oldukları belliydi ama deli olduklarını bilmiyorduk.

kemal kılıçdaroğlu
insanın çok gemisi olunca; yüzdürecek yer arar(mış)...
senyolcubenhanci
hayallerde yaşıyor bazı kimseler.
alinyazisi tipeksi
bir projeyi ilk gördüğümde önemsemem..

ikinci kez gördüğümde tesadüf der geçerim..

fakat üçüncü kez görürsem vururum memati.

(bkz: polat alemdar)
tayyip abi dediyse yapar.
kırgızistan başbakanı
bir de bana ülkeyi bölecek derler! (apo)
gemicik oluyorsa boğazcık niye olmasın şekerim!?
yılmaz özdil
(http://www.hurriyet.com.t...azarid=249&gid=61)
çılgın proje deyince; ben de helikopterlerle istanbul'a krema döküp, herkesi birbirini yalattırcak filan sandım. meğersem kanalmış, peh!
piç fantazi
bir süveyş etmez tabi.

(bkz: rıdvan dilmen)

özentilik, başka birşey değil.

(bkz: hz musa)
Başbakan ın açtığı kanalı söz veriyorum ben kapatacağım.

Kemal Kılıçdaroğlu
bazı zihniyetler gibi sadece konuşmuyor adam icraat yapıyor.

birileride çıkmış bunun maliyeti nasıl karşılanacak.

sen hizmet getirec bu adama bu lafı soracağına sırf oy ugruna sallamasyon vaadler veren muhalefet liderlerine sor bunları.
Madem kanal yapıcan; bi sor nereye yapalım diye çılgın şey...

akıllı bıdık
o proje benimle ilgili. beğeniyle takip ettiğiniz dizimi yeniden çekiyoruz, ahahahah. heyooo heyoooo. ya ya yeee koko kombo ya ya yeeeee

çılgın bediş
Bihter ve Behlül.

bihter : nihali terk etmek istemediğin için beni terk ediyorsun..
bihter : o ölmesin diye beni öldürüyorsun.
bihter : niye ben?
behlül : bihter bırak o silahı.
bihter : nihal, bir nefeste sönüverecek bir çiçek, peki ya bihter?
behlül : yalvarırım bırak o silahı.
adnan : aç kapıyı!!!!”
bihter : bu kapı açılınca senin için de bitmeyecek mi her şey.. ben o kapı açıldığında da öleceğim behlül
bihter : benim ölmemi istiyor musun beni kaybetmeyi göze alabiliyor musun..
behlül : bihteeer..
bihter : beni kaybetmeyi beni beni beni beni.. bihterini..

Not:yazı alıntıdır.
çılgınsın meeen.

behlül
iki yeni şehir isteniyorsa istanbul'un bölünmesi lazım.
ömer üründül