bugün

zekat mı lan bu?
madem bizim adımıza bağışlanıyor ne kadar bağışladığımızı görmek isteriz.
görsen eline ne geçecek? adam orayı karalamayıp da sana kafadan salladığı makul bir rakamı gösterse ne diyecektin? gidip araştırıp kontrol mü edecektin? madem kontrol edeceksin, oraya bir rakam yazılmasını mı bekliyorsun? git kontrol et istediğin gibi?

adamlar sözleşme şartına uydukları için yazamıyor oraya. öğrenebilmenin yolunu biliyorsan öğren, adam sırf senin merakını gidermek için sözleşmeye karşı gelemez.
Birde derler ki ; bir elin verdiğinden diğerinin haberi olmayacak . Eğer bu durumda diğer eliniz gibi gözünüzünde verdiğiniz paradan haberiniz olmazsa ve verdiğiniz kişi bir dilenciyse olabilecek iki şey var ;
1 - Cebinizdeki son yirmiliği çıkarıp gayri ihtiyari bir şekilde dilenme eylemini gerçekleştiren kişiye vermeniz ve şaşkınlıkla Allah razı olsun aaaabiiii , Allah sevdiğine kavuştursun ablaaa diyerek arkanızı döndüğünüz anda hıyar diyerek sinsice gülümsemesi.
2 - Cebinizden 50 kuruş çıkararak dilenen kişiye vermeniz sonrasında kendisinin hüsranla karışık bir kızgınlık eylemiyle zulasındaki (bkz: zula) 1 tlyi çıkarıp kafanıza atarak ' köpek suratlı ' diye bağırması karşısında düşeceğiniz rezalet çukuru ve utanma hissi .
değişik senaryolar yazılabilir bununla alakalı

sitenin reklam gelirin öğrenilmemesi
bağışın 5 tl yapılıp gizlenmesi ve yönetimin tepki gösterenleri bastırması
sağ elin verdiğini sol elin görmemesi durumu gibi

uzun lafın kısası doğrusunu yönetimin ve yaradanın bildiği durumdur.

edit: birde banka memuresi ayşe abla
bağış miktarı için zall yaz bir boşluk bırak haiti yaz, vodafone 7200'a gönder.
ya arkadaş kimin cebinden ne çıktı da "yaptığım bağış" diye üzerine alınıyorsun.
sag elinin verdigini sol elin gormesin derler geçmişte kalanlar. ama olay o kadar çığırından çıktı ki Kontrolsüz güç güç değildir olayına döndü.* Tel numarası vermişler arayın sorun konuşun kardeşim. Hatta onu geçtim site benim olsa 1 saatlik değil 1 günlük kapatırdım. arkasından 4 günde koyardım "teknik aksaklıktan ötürü kapalıyız" diye bir yazı. Ohhhh. Gel keyfim gel. Zaten milletimizin aklı 5. günden öncesini hatırlamıyor. kütür kütür yerdim parayı. Kimsede birşey diyemezdi. Site sizin mi? Benim. zall allahtan makbuz falan gösterdi. Rakamı gösterse ne yapacaktık yani aylık hesaba falan dökerek sözlük açma yoluna mı gidecektik? Gene aynı gene aynı olacak. 20 tl yazsa "yeme bizi zall", 3000tl yazsa "vay a.q amma kazanıyor şero" diyecektik. Adam uludağ sözlük adına bağışlıyor. Benim adıma bağışlamıyor. üyesiyim diye benide kapsamaz onun yaptığı bağış, ki eğer benide kapsar diyorsak 5000Tl*/üye sayısı sanırım komik rakam çıkar üye başına. Üyesiyim, üyesisin, üyesi. bana göre Olay budur.
güncel Önemli Başlıklar