bugün

balina bir kızı, yengeç anne babası olan, ileriki zamanlarda kolunu bacağını kesip, sahip olduğu fast food dükkanında hamburgere dönüştürecek kadar kalbi "para para para" diye atan, pek tabi ki napolyo'nun müridi, dünya gibi yuvarlak bir vücuda sahip çizgi karakterdir.
(bkz: yengeç adam)*
(bkz: my name is earl)
bayan yengeçin kocası olabilir.
ilk arkadaşım 10 dolardı...heryere onunla giderdik,onunla çok iyi ortaktık *
(bkz: spongebob squarepants)
cebinde akrep olan yengeç*
(bkz: mr krabs)
sponge bob'un patronu. ıstakoz'a daha çok benzemektedir ama yengeç olduğu söylenmektedir. gözünü para bürümüştür.
spongebob squarepants çizgi dizisinde sünger bob adlı karakterin çalıştığı hamburger dükkanın sahibidir. Hayatındaki tek aşkı paradır. Para için dizide komik şeyler yapar. Bir bölümde sünger bob, salyangozu gary i yıkamak istemiştir ama başaramamıştır. bunun üzerine salyangozu kandırmak amacıyla 'ilk yıkanana bu 1 doları vericeğim' demiştir. Bunu söylediği anda eve motorlu bir küvetle yıkanarak bay yengeç girmiş, 1 doları kapıp gitmiştir. yürüyüşündeki ayak hareketleri komiktir. gizli yengeç burger tarafini şans eseri bulmuştur. çocukluk arkadaşı, şimdiki düşmanı plankton a formülü kaptırmamak için sürekli savaş halindedir.
kadıkoyde rexxten asagı dogru inerken karsınıza cıkan mekan. ic dizaynı cok ama cok guzeldir. orjinal vespayı süs olarak kullanabilme yetileri de vardır. tuvaletleri bile cok eglencelidir o derece.*
velhasıl kelam, gecerken ugramakta fayda vardır.
kadıköyde bulunan yaşarın benım adım ebruli klbine ev sahipliği yapan menusunun plaklar uzerınde yazılı oldugu rahat bı mekan.
kadıköy'de,eski asa müziğin olduğu yerde açılmış olan güzel mekan.içeri girince çıkamaz insan.çalışanlarından tutunda mekanın dekorasyonu bile on numara. devrediyolarmış şimdi orayı. para olsa alacağım devam edeceğim, alacak olanların bozmasından korkuyorum.
insanda iş güç ne varsa bırakıp cafe işletme isteği uyandıran hizmet ve özellikle dekorasyonuyla göz kamaştıran süper mekan.
en super sunger bob karakterlerinden.
para para para diyor kendisi. *
yengeç restaurant'ın sahibi, dolar avcısı, ağlak bir balina kız babası, plankton'un azılı düşmanı ve sünger bob'un patronu. bir ara çok otoriter olan yengeç annesini plankton'a kaptırmayla burun buruna kalmış ancak sonunda yine plankton'un yengeç burger sevdası ortaya çıkmış, bay yengeç de üvey babadan kurtulmuştur.
plankton un çok gizli tarifini çalmaya çalıştığı yengeç burger in sahibi.
(bkz: $).
şinitzeli ayrı bi hoş olan kadıköy'ün sayılı güzel ve kaliteli mekanlarından.
giderli, algısı düşük çalışanlara sahip yer, sokağa iki tane kıçı kırık masa atarak sokak nabzı tutacağını zannederek müşterilerini yamuk yumuk oturtup omurga yamulması geçirmelerine sebep olan mekan. ayrıca bi adisyona beş masanın hesabını yazarak karışıklık yaratıp gereksiz teferruatlara yönlendirmiştir bizi. yanından geçerken bile sevmiyordum, bundan sonra hiç uğramam bile.
türkçe seslendirmesi mazlum kiper tarafından yapılan sünger bob kareşort karakteri.
iğrenç playlist i olan mekan.tamam konsept kasmışsınız ama hiç mi müzik zevkiniz yok kardeşim bi playlistiniz yok mu?elinizde bob dylan dan başka güzel bişy yok mu?

ayrıca müşteri profili vasattır.genelde hafta sonu gece 10 a kadar izin alabilen ergenlerle doludur.yazın içeride hayatta oturulmaz kırımızı deri koltuklarla bire bir ilişkiye girebilirsiniz.

şnitzel tabağı fiyatına göre hiç fena değildir.ama son tercih olarak seçilecek bi yerdir.

özetle mekanın yoklukta gideri var.
aslında hizmet görse hiç de cimri olmayacaktır.

--spoiler--

"çocuk esirgeme kurumuna yardım mı? onlar benim için ne yaptı ki?"

--spoiler--
görsel
konsept, hizmet ve müşteri potansiyeli ile şahane Kadıköy barı.
müşteri potansiyeline özellikle değinmek istiyorum, uzun zaman sonra ilk kez tanımadığım bir karşı cins ile muhabbet etme fırsatı yakaladım. bira ile karışık gelen yoğun apış arası kokulu mekanlardan sonra, ilaç gibi geldi denilebilir neticede.
fiyat-kalite orantısı da oldukça dengeli. uğramakta, denemekte fayda var.
cimri pinti bir patrondu. kızının balina olmasıda ayrı bir durum. aga karısı yarı yengeç yarı balina mı ben çözemedim.