bugün

disiliklerinin hemen yaninda masum bir cocuk vardir. derinlerinde degil hemen yanibasinda gorursunuz.sihirli kelimedir sefkat kokan cumleler onlar icin. simsiki sarilip guvenmeyi arzularlar. guvendikleri anda da btun dunyayi karsilarina alabilirler. anacliklari hisleri duygulari hep hassastir. ama en onemlisi sadakat ve sevgi ariyorsaniz denemeye deger bir kisiliktir. uzun süreli bir iliski icin mukemmel bir baslangic olabilirler. tabi onlar için de uygunsan1z.
merhamet duygusunu fazlaca barındırır. takıntılıdır. sanatsal yeteneği vardır. hisleri güçlüdür. çok kolay üzülür fakat, kolay affetmez. Hayalcidir, sevdi mi de tam sever.
adı burcu olan balık gibi kadındır.tabi her burcu balık degildir. her balıkda burcu.
ismi burcu olan balık gibi kadındır.

alıngan kisilik
eleştirilmeye hayatta gelemezler, ben merkezlilerdir, hep kendileri haklıdır her konuda, yine de vazgeçilmezimdir.
saftır ve duygusaldır.
(bkz: bencil)
(bkz: kindar)

ele$tiriden ziyade gözlem. yakından tanıma fırsatı bulduğum 7 hatunun da ortak özelliği.
(bkz: zırlak)
(bkz: ota boka ağlamak)
gülse birsel'dir.

lakin kendisinin 28/12/2003 tarihli köşe yazısı der ki;

Balık burcu en enayi burçtur.
Güya sanatçı manatçı, hayalgücü geniş falan derler ama, genel olarak tüm uyuşturucu bağımlıları, depresif tipler, psikolojik rahatsızlıkları olanlar, söylenenlere göre bu burçtan çıkar. Duygusal, sulu göz, hatta 'bulanık zekalı' olduğumuz bile söylenir. Gerçekle hayal dünyası arasındaki ayrımı yapamayan, kararsız, içine kapanık, kırılgan insanlar, astrolojik kaynaklara göre, bu burçtan çıkar. Burcumla asla hava atamadım.

Ben bu kadını tanısam ıslak sopayla döverim.
En sevmediğim insan tipidir! Kadere bak. "Balık kadını zor mücadeleler veremez. O en iyisi ev kadını ve annedir. (Hasbinallah!) Kendisinden beklenen eğer yardım ve özveri ise, bu mesleklerde başarılıdır, örneğin yuva hocalığı gibi!" Beni yuva hocası olarak düşünebiliyor musunuz? Güler misin, ağlar mısın. Yok kardeşim, istemiyorum. Balık burcu olmak istemiyorum. Burcumu değiştereceğim. Bundan sonra ben Akrep burcuyum, yükselenim de Aslan. Böyle biline.
ağzını açtıkca başı derde girer çünkü oltadaki yemi yiyeyim derken oltaya takılırlar.
anlaşamadığım burcun insanlarıdır..aslında hoşsohbetlerdir ama sonra sizi sıkmaya başlarlar ..tabirii caizse adamı boğarlar..birde çok meraklılardır bildiğin dedikodu işte..aslan burcu kadınında çekemezler.. (bkz: hahaha)
--spoiler--
Öyle güzelsiniz ki, galiba korkmaya başlamalı..
Sizin kadar güzel olmak hemen yasaklanmalı..
Durun, tahmin edeyim, balıksınız değil mi?
Çok yalnızım, n'olur size gidelim mi?
--spoiler--

(bkz: teoman)
(bkz: zamparanın ölümü)
(bkz: balık burcu kadını)
(bkz: beren saat)
annelerin 'sakın konuşma' diye tembihlediği kötü kızdır.. tehlikelidir. 'ehueha nolcak lan, duygusal bu.. ağlıyomuş hep..' yok işte hacı, o öyle değil. keklendiniz yıllardır.. keşke ağlasa lan.. yemin ediyorum, adamın ağzına sıçar bırakır. acımaz..

balık kadınını sevmek, zor zanaattır.
kendilerine yaklaşılmaması gerekir.
kendisi en has arkadaşımdır. depresif oldukları filan da hikaye gibi geliyor bana. benden mutlu valla. kafasına koyduklarını yaparlar ama hayatlarından birini çıkardıklarında birisi onlara yamuk yaptıklarında affetmezler. bu kadar duygusal olan insanı çıldırtabilen insanlarda yok değil. *
şüpheci, kararsız, kafasında sürekli atıp tutan bir yapıya sahiptir. şöyle bir şey var ki es geçmemek gerekir; 2 saniye içinde gülerken somurtabilir. yani son derece değişkendir. tabi bu balık burcu kadınının şizofren olduğu anlamına gelmez. muhtemelen karşısındaki insan bilmeden kafasını karıştıracak bir şey söylemiştir. biz buna buluttan nem kapmak diyoruz. *
hep kurar kafasında insanları bile istediği gibi kurar . sonra öyle çok kurduğu şeye inanınır ki gerçeği kabullenemez.
düzenli, kuralcı, kadınlardır; yalnız erkeği bir anda bırakabilirler, bağlanırsanız çok büyük bir hayal kırıklığı yaşatabilirler.adı üstünde balık,balık gibi kaygandırlar.
Mükemmel kadın burcu. Tesellisi çok zevklidir. Annelikleri harikadır, duygusallıkları fazlaca insani ve çaresizdir. Tek kusurları ise ilgi bağımlılıkları. O kadar ilgi bağımlısı olurlar ki asla tek erkeğin ilgisiyle yetinemezler. koç erkeğine bayılırlar. Duygusuz koç erkeğine aşırı duygusal balık kadını neden bayılır? Çünkü balık kadını acı çekmeyi sever. Yengeç erkeği bulduklarında sevinmesi gereken kadın burcudur.
söylenildiğinin aksine sürekli öyle ağlak bir kıvamda dolaşmazlar. duygusaldırlar. bu özelliklerini abartan tipleri de vardır tabi ama geneli böyledir denilemez. en kötü özellikleriyse en ufak bir sözden kafalarında milyonlarca senaryo kurabilir ve bu nedenle inanılmaz şüpheci olabilirler. sırf bu yüzden bolca yanlış anlayabilir ya da yanlış anlaşılabilirler.
herşeyde ağlanacak neden bulabilen kadın türü.
burctan midir degil midir bilmiyorum. burclara pek inanmam aslinda ama; bir arkadasim balik burcuydu. her buluttan nem kapan cinstendi. en ufacik bir meselede kirilirdi, hatta kusmek gibi cocukca bir eylemde bulunurdu. sagolsun ne diyeyim...
benim burcumdur kendileri.bu burcun bayanları genelde gözlerinden anlaşılır.gözlerinde ağlamaktan mıdır bilinmez derin bir anlam taşırlar.ayrıca hisleri de çok kuvvetlidir.

ayrıca yükselen burcum kovadır.60 yaşındayım. ssk emeklisiyim.71 evlerde 3+1 evim var buradan bekar erkeklere selam ederim.*
erkekleri yönetmeyi ve de fedakarlık edip karşılığını beklemeyi seven kadın tipidir.işinize gelirse...