bugün

entry'ler (325)

beyaz atlı prens

sevgili sözlük bağyan nüfusu aramayın boşuna, at sizsiniz.

regl

kadın dediğin nedir ki; ayda üç hafta yaşar.

eski sevgiliye not

boş bırakılmalıdır. açık çek gibi. kendi doldursun.

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

kimse sen gibi
kimse ben gibi
olamaz biliyoruz
ikimiz de
MAL gibi.

sözlük yazarlarının tavsiyeleri

özel sektörde çalışma.
çalışıaksan, bankacı olma.
olucaksan, hiçbişeye şaşırma.

oruç

ateist bir adam birgün ormanda geziyor ve etrafındaki güzelliklere bakıyormuş. "evrim ne güzel şeyler yaratıyor!" diye düşünüp mest oluyormuş. birden arkasında kocaman bir ayı belirmiş ve onu kovalamaya başlamış. adam bütün gücüyle kaçıyormuş ama; her arkasına baktığında ayının daha yaklaşmış olduğunu farkediyormuş. dakikalarca süren bir kaçışın sonunda adamın ayağı yerdeki dala takılmış, ayı adamın üzerine atlamış, pençesini kaldırmış, tam vurmaya hazırlanırken adam, "TANRIM!!!" diye bağırmış. bir anda zaman durmuş, ormandaki nehir bile akmaz olmuş. orman kararmış ve gökyüzünden bir ışık huzmesi adamın üzerine parlamış. çok derinden gelen ilahi bir ses adama: "yıllarca bana inanmadın, yaratılışı kozmik bir kazaya bağladın, sana bu durumda yardım etmemi mi istiyorsun? seni sevgili bir kulum mu saymalıyım?" demiş. adam utanç içinde: "biliyorum, bunca yıldan sonra dindar biri olmayı istemem haksızlık ama; belki ayıyı dindar yapabilirsiniz." demiş. ses: "peki" diye karşılık vermiş ve ışık kaybolmuş. nehir akmaya başlamış. herşey eski haline dönmüş. ayı pençesini indirmiş, iki pençesini de göğe doğru çevirmiş ve konuşmaya başlamış: "tanrım, senin rızkınla orucumu açıyorum, hamdolsun verdiğin nimetlere."

sözlük yazarlarının itirafları

gregor serisini okuyorum şu sıra ve her hacet giderdiğimde, katledipte tuvalete attığım hamam böceklerinin hortlayıp g.tüme gireceği korkusuyla "g.t korkusu" denen şeyin nemenem bişi olduğunu anladım.

1 ağustos 2012

ayın en güzel günü. malum, maaş yatıcak.

sevişmek

kadın kısmısının "sevmeden" yapamadığını iddia ettiği eylem.

kızların giydiği boxer vs erkeklerin giydiği boxer

erkek boxerlarında tehlike anında kolu çekiniz de yazar.

sözlük yazarlarının yaptığı çılgınlıklar

istifa ettiği işyerinde ikinci kez işbaşı yapmak 6 yıl daha eziyet çekmek ve ardından doğru yolu ikinci kez bulup tekrar istifa etmek.

bir gün mutlaka yapacağım denilen şeyler

bungee jumping.

kadın

kadınların en az kurnaz olanları bile sonsuz sayıda tuzak kurabilirler. kazanan, fazla kuşku uyandırmadığı için, en aptal olanıdır.

honore de balzac

ayrılan sevgiliyi geri döndürmenin yolları

ksfa dinleme, dinlenme, karmakarışık düşüncelerini bi sıraya koyabilmek amacıyla gittiğin tatil beldesine oooooonca km. var abi demeyip kalkıp hangi götüne güvenmiştir bilinmez gelmesi. sen, konuşalım dediğinde sikine takmazken, hadi konuşalım demesi. niye bıraktın beni sorusu dillendirilince de ben değil sen beni bıraktın cevabını vermesi... bitmez

istifa

bir arkadaşın deyimiyle "zihinsel orgazm".
yaşadım, gördüm ve kesinliklen hak verdim kendisine.

temple run

Android için Temple Run 27 Mart’ta Ücretsiz Geliyor!
şafak sayıyorum resmen.

iz bırakan kitap cümleleri

"bugün benim doğum günüm. Değişiklik olsun diye bu kez size domuz kanından nefis bir çorba hazırladım. içine de zehir kattım. ben Alpler'e gidiyorum. çünkü 37 yaşıma girdim ve hala Alp Dağları'na gidemediğimi ayrımsadım."

ekler

en güzeli darıcada çınar fırında yapılıyo.

annenin ölmesi

artık sabah uyandığın ses o değildir. boşlukta yürüyo gibi hissedersin. güven ki; en zor hissedilen, hayatta en çok güvendiğin kişi bırakıp gitmiştir seni. hele yetişemediysen son anlarına, daha bi koyar yokluğuna alışmak. gerçek gelmez onsuzluk soğuk tenine değene kadar. çok özlersin evet ve artık rüyalarında hasret giderirsin...

günün şiiri

gemliğe doğru denizi göreceksin.
sakın şaşırma...