bugün

bu durumda annen de güvenilir bir insan değil diye cevaplanrılabilir.
bekaretin emanetle ne alakası var? bu insanın kişiliği ile güvenilirliği ile alakalıdır.
Ya bu nasil bir zihniyettir acaba? Sonra kufrettin oluyor. Bir kisinin serefini,onurunu mm'lik bir zarla mi olcuyoruz artik yani? Eminim bu basligi acan arkadasimiz da o deliklere girmek icin turlu turlu numaralar denemis,sozde kandirmis oldugu kizimizla cinsel muhabbetinden sonra da aksam bilgisayar basina oturup arkadaslarina siktim attim panpa * turunden seyler yazmis bi adamdir.
Ya bu kadar ucuz degil insanlari kategorize etmek,uzgunum. Bir insani sirf seks yaptigi icin bu kadar asagilamak kimin haddine. O zaman siz de yapmayin kardesim.ama olur mu oyle sey sen erkeksin di mi? Yattigin kisi de dogal olarak kiz oluyo,homofobiksindir de sen tabi. O kizla ayni yataga girip ayni seyleri yasiyorsunuz yataktan ilk kim cikarsa o mu guvenilir oluyor? Kimse sana hesap sormuyo biri biriyle yatinca. Asil bu zihniyette bi insanla ben ayni oksijeni soludugum icin utaniyorum lan yaziklar olsun
bekaret diye bir şey yok, bu armagan ya da emanet degil; bu tanrının,emanet ettigi kadının erkegine sunması için koruması gereken bir şey degil (kadının erkegin sahip oldugu bir şey olmadıgı gerçegi de var), o sadece işlevsiz bir zar. bekaret hikayesi de erkegin kıskançlık ve egosuna hizmet eden bir şeydir. Yani geri kafalı bir erkege emanet etmekten daha güvenilirdir.
(bkz: kurban-yobaz)
annelerimize bir şey emanet etmektir. buna bakire olmayan bayan değilde, evlenmeden cinsel ilişki yaşayan bayan desek daha doğru olur. ayrıca bekaret diye bir şey var, istediğiniz kadar kendinizi parçalayın, var. bakireliğin işlevini veya işlevsizliğini, beynimizdeki önemini başkalarına sorma ihtiyacı hissetmemeliyiz. tam tersi bakire olmalı denildiğinde "özgürlük, ahlak bekçiliği" temaları altında bunu isteyen kişi itin götüne sokulmakta. ama iş bakire olmamayı savunmaya geldiğinde sorun yok. bu iki yüzlülüktür.
anasına emanet bırakamayacak kadar güvenemeyen adam zırvasıdır.
aleykum selam . buda kelimede sadece selam almayana yiğit denmez sözünden kaynaklanıyor.
Daha fenası için (bkz: bakire olmayan bayana selam vermek)
(bkz: bakire olmayan yazarlar)
Ağır bir konu olmuş.
bekaret zarı denilen zar kız çocuklarının 3 yaşına kadar enfeksiyona açık oluşundan dolayı cinsel sistemini korumak adına yaratılmış bir olgudur. yaşın ilerlemesiyle işlevsiz bir hal alır. ne yazıkki o hiç bir şeye yaramayan halt nice genç kızın hayatını sonlandırma noktasına getirecek kadar zararlı bir meta haline gelmiştir bu beyinler yüzünden. o zarın varlığı ya da yokluğu kimseyi aklandırmaz ya da pisletmez. herkesten önce kendi namusunu koru gerisine karışma.
Allah sadece bayana bekareti değil erkeğe zinayı harama uçkur çözmeyide yasak etmiştir. ama anlamayan angutlar sadece kadınların bekaretini değerlendirir.
sakın sıçma dostum, zira içinde birikenler de sana emanet.
edit: bekaret kadında da erkekte de vardır; sadece erkekte bekaret zarı- zarın yırtılıp kanama olması durumu gerçekleşmez. yani iyisi mi kimseye bir şey emanet etmeyin. Ne de olsa alında yazmıyor emanetime sahip çıktım ya da çıkamadım diye.
kendi emanetine sahip çıkamamaktan sabıkalı birine bir şey emanet etmek oldukça tehlikelidir. yapmayın. evet.
bakire değil diye her bulduğunu götüne mi sokacak. Gereksiz önerme.
bekaret ve emanet sözcüklerinin eş çağrışımlar yapan ekler almış olmasından kaynaklanıyor olabilir. zira şöyle düşünebilir kişi ' onu kaybettiyse bunu da kaybeder' *
kadın daha bekaretine sahip çıkamamış emanete mi sahip çıkacak ahahahamk diye bir şey demeyin ikisi farklı şeyler.
dipnot: isteyerek verenler elime geçse taşlarım.