bugün

birçok anlama gelebildiği gibi "he gözüm he" anlamı da vardır. bir çeşit baştan savma kelimesi.
+ akşam dışarı çıkalım aşkaaaam
- bakarız.
o da olur,aradan çıkarırız, ayıp ediosun anlamına da gelebilen kelimecik.
randevuyu veya planı kesinlikle asacak kişi söylemidir. kendimden biliyorum; dün teklif edilen mangal davetine tek kelimeyle bu cevabı vermiş olup, şu an bilgisayarın başında oturup midemdeki zil sesini dindirmenin çaresini arıyorum, lanet olsun!
(bkz: icabına bakarız)
*genelde yapılmayacak bişeyi geciktirmek için söylendiği için zaman kabı yaratır. ortaokul hayatımda öğretmenimin söylediği bakarız kelimesine veridiğim tepki yüzünden disiplin cezası almıştım.
Efendim kişinin karşısındakini başından savmak için kullanılan fiildir.
kişi sizi iplemiyor mesajı veren sözcük.
soru işaretleri dolu olan bi yüklemdir *
başından 's.ktir etme'nin karizmacası..
(bkz: gizli bakariz)
yapılması istenen bir şeyin yapmasının gerekli olduğu kişi tarafından istekli değilim ama senide kırmak istemiyorum hisse uyandıracak şekilde zamanı geldiğinde düşünürüz ya da dur bi sonra değerlendiricem ben onu kıvamlı cümlesidir. içinde ben bu istediğini yapacağım ama elbet seninde bir şey yapmanı isteyeceğim o na göre organize ol anlamıda barınıyor olabilir. *
genelde, tamam, olur ama senin değil benim istediğim şekilde / zamanda hallederiz şeklinde algılanması gerekir.
Saga kartlarında, dokuz dexterity puanına tekabül eden kartın üstünde resmi olan, Ejderha Mızrağı serisinde yer alan bir fantastik kurgu karakteri olan "Bakaris" hakkında entry girmek istendiğinde sözlüğün yönlendirdiği başlıktır.
bir çeşit savma kelimesi olmakla birlikte insanı ikilemde bırakan hiçte hoşş olmayan cümle...
evet veya hayır demeyi bilmeyen hayatında plan yapamamış insanların en önemli cümleleri...
bu kelimeyi kullanan insanların bir çoğu kendilerine söylenenleri takmaz. bo$ geçer, koy verir. "gelmek istemiyorum" diyemez. anlık bir ba$tan savma sözüdür.
klasik baba deyimidir.

-babaaaaa, bana bilgisayar alsanaaaa
+bakarız
(aylarca bakar baba)

-babaaaa, bana ayakkabı alsanaaaa
+bakarız
(aylarca bakar baba)

-babaaaaa, denize gitsek ya
+bakarız
(yazı bitirir baba)
verilen bkz görüldüğü zaman; tıklarken söylenen söz.

+ (bkz: bidi bidi bidi)
- *tamam bakarız canım.
bir ara ile birlikte en çok kullandığım söz. lakin hem arkadaşlar hem de sevgili artık bunu cevap olarak kabul etmiyorlar. zira net bir hayır anlamına geldiğini anladılar. kahretsin yeni bir şey bulmalıyım.
ekleme: bu entry ilk entry değildir. başlık birleşince ilk entry olma özelliği gidecek o yüzden net tanım içermemektedir. uğraştırmayın beni.
genellikle gıcık olunası laftır.. kararsız insanların sürekli kullandığı bu kelime bazen insanı delirtmeye yeter.. mesela sinemaya gitmek istersin söylersin gidelim dersin bu cevabı alırsın bütün hevesin kaçar.. *
* *
universal bir cevap şekli.sizden istenen ne olursa olsun bu cevap cuk oturur muhabbette.kimseyi üzmez kimseyi kırmaz sizi sorumluluk altına sürüklemez.hayallerin gerçek ütopik cevabı*. severek kullanıyoruz efenim...
bir geçiştirme sözü. başınızdan atmak istediğiniz bir konu, başınızdan atmak istediğiniz bir insanda bütünleşiyorsa eğer, "bakarız"..
söylendiği zaman kesinlikle bakılmamıştır. yapılmamıştır.
Genellikle ebeveynlerin çocuklarının fütursuz isteklerini başından savmak için kullandıkarı kelimedir..bkz
misal
ç:çocuk
e:ebeveyn
.
ç:baba emreye babası iguana almış banada alsana,nolur nolur....
e:tamam kızım bakarız.....
daha sonra bi ara tekrar gel anlamına gelen kelime.
"bakma yap" şeklinde cevap alan geçiştirme sözcüğü.