bugün

yanlara doğru hafiften çekik olan göz şeklidir. * * bu tanım sanılanın aksine rengi için değil biçimi için kullanılır.
ekseriyetle; özbekistan, kazakistan, kırgızistan vs. gibi türki cumhuriyetlerde yaşayan soydaşlarımızın göz şeklidir. çekik gözle karıştırılır, lakin dikkatli bakılınca farklılıklar göze çarpar..
dünyanın ekseriyetle insanarın göz biçimi ama ne güzeldir ona bakmak.
göz çapıda küçük olduğu için lens bulmakda zorlanırlar.
kör ölünce olur.
kör ölür, badem gözlü olur.
kör öldüğü zaman sahip olduğu göz çeşidi.
ezginin günlüğü'nün ölüdeniz şarkısındaki kullanımını duymak insanı hüzünlendirir.
En güzel górünen góz tipi. zarifte gósterir.
En güzel górünen góz tipi. zarifte gósterir.
Sahip olduğum göz şeklidir. Çekik olmakla olmamak arası bir şey (bkz: ayşe hatun önal)
çekik göz değildir. çekik olsa çekik göz denirdi, saçmalık. ayrıca en güzel göz şekli.
Arkadaşlar badem yiyince gözünüzün girdiği şekil.
Güzel bir göz şeklidir herhalde, badem göz estetiği bile olduğuna göre.
Bunun gibidir.

görsel
Badem bıyık varken kimsenin bakmayacağıdır. Yaşasın badem bıyıklar.
görsel
Kör sevgilisi ölmüş üzüldüm.
yuvarlak ve badem arasının ve badem gozun toplumda coğunlukta olduğu soylenebilir.
Sahip olduğum göz şekli.

Avradım iri gözlü olur umarım.
Çekik gözlü bir eleman normal gözlü biri ile karışınca sonraki nesil badem gözlü olur çekik gözlülüğü veren de q haplogroup dur.
rengi değilde biçimi sebebiyle tanımlanan özellik . övünmek gibi olmasın ama gözlerim badem gözdür .
(bkz: elips)
hafif çekik göz şeklini tanımlamakta kullanılan, kısmen de olsa sahip olmuş bulunduğum, en güzel göz şeklidir.
bizzat orta boy da olabilir. (illa iri olmasına gerek yok.)
Güney avrupa, kısmi olarak anadolu, orta doğu, kuzey afrika ve iran'da bulunan insanların göz şeklidir.
karşımdaki insanın göz tipi daha önce hiç dikkatimi çekmemiştir. taa ki badem göz ile karşılaşana dek.
yok böyle bir güzellik.
badem olmayanı nasılmış. normal göz işte
Ben Lens Kullanmaya Tırsarken insanların Cesaretle Yaptırdığı Göz Estetiğidir. itiraf etmek gerekirse sonuçları mükemmel. Nasıl Yapıldığı konusun burada detaylı olarak anlatılmış. https://hakanyuzer.com/badem-goz-estetigi/