bugün

beden diliyle, ben artık seni takmıyorum moruk mesajı göndermektir. bu mesaj karşısında babanın ne gibi tavır ve tepki göstereceği tamamen kendi insiyatifine kalmıştır. eğer içinde hala yola gelebileceğine dair umutlar barındırıyorsa kendisine verilmiş yetkiye dayanarak elindeki tüm araç ve gereçleri kullanmaktan çekinmez.

yok eğer artık kesinkes yoldan çıktığına kanaat getirmişse ilişmez, görmezden gelir.
(bkz: ayılık)
(bkz: çok ayıp)
babanın kişiye karşı davranışına göre değişik anlamları olan harekettir.
babayla ilişkiye göre değerlendirilebilecek durumdur.babasının yanında önünü iliklemeden duramayanda vardır.kahkahalar eşliğinde babanın gözüne burnuna ayağını sokanda.zira bu durum babaya saygı duyulmadığını göstermez.
yapıldıktan sonra "benden gördüklerini uyguluyor bak sen" demesine yol açar.*
önünde elpençe durup içinden saydırmaktan iyidir. bu tür eylemlerin saygı ile değil, aradaki iletişim tarzı ile alakası vardır.
(bkz: yazar burada benden bahsetmis)

(bkz: ölmeden önce yapılacak son şeyler)
21. yüzyıl gençliğine ve babalarına göre gayet normaldir.
seni takmıyorum mesajıyla alakası yoktur. ayakları masaya uzatılabilir, kişi yorulmuş olabilir, adam kendı evınde sehpaya ayağını koymayacaksa nerde koyacak. baba olan esaslı babaysa umursamaz bunları saygıyı böyle şeylerde aramayın. senın yemedıgın bok kalmasın fark ettirmesen saygılı ama sehpaya ayagnı uzatınca saygısız ol yok öyle bir sey.
bazı şeylerin yok olmaya başlamasıdır .

(bkz: saygı)
babamın bişey demeyeceğini bile bile benim hala yapmaktan çekinip yapamadığım durumdur.
(bkz: ölmeden önce yapılacak son şeyler)
*
benim istesem de sittin sene yapamayacagım eylem.
(bkz: çok s*ker çok)
aramızda saygısızlık manası taşımaz. sadece babanın bulunduğu ortamda rahatlıkla yapılabilir. başkası varken kesinlikle yapılmaz. zaten o böyle şeylere takmaz. tabi eğer o sehpa babaya lazımsa, kibarca "çek len pis ayaklarını." tepkisiyle karşı karşıya kalmama vesile olacak olaydır. çekerim ayaklarımı mecburen.
kendi evinde , babanın ,annenin yanında rahat olmayacaksan kimin yanında olacaksın? tanımadığın birinin evinde mi yapacaksın? kimine göre saygısızlık , kimine göre değil. aileden aileye değişiklik gösterir.
babanızla aranızdaki samimiyetle ilgilidir. ama ne olursa olsun uygun olmayan bir davranıştır.
Arsızlıktır.
Bi' bu kaldı dimi yapmadığın, it.
ayakları ağrıyordur ama bunu belirtmesi lazımdır. eskiden babanın yanında yatılmaz derlerdi yahu çok abartıyoruz saygıyı.. ayak uzatmak la yatmak farklıdır. ayak uzatmak ayıp olabilir ama yatmak değil. aslında ayıp olan ayak ayak üstüne atmaktır..

mesela biri gelince kalkmak islamda yoktur. mesela bir asker başbakan geldiğimde aslında kalkmayabilir(hani şu türkiye de olan olay. ben sadece olayın bu kısmına bakıyorum) . protokol de islamda yoktur, yetkililerin bilgisine..
YA Ayağı kırıktır yada birazdan kırılacaktır.
başka açıklaması yok.
saygısızlık olarak görülmemelidir.

işten/okuldan gelmişsindir; yorgunsundur. olamaz mı? olabilir. dinlenmek ve keyif içinde olmak neden saygısızlık olsun ki? saygısızlık bunun neresinde? sanki kötü bir davranışmış gibi aksettirmeye gerek yok bazı şeyleri...
Terbiyesizliktir. Ahlaksizliktir.
Farkında olmadan yaptığım, yaptığımın farkına varınca babamın fark ettiğini fark ettiğim maldan farksız bir şekle girdiğim konu.
babasının gözü önünde idam edilen bir gencin düştüğü durum olabilir.