bugün

entry'ler (847)

havalimanına mini kot şort ve askılı ile giden kız

edep yeri kapalı olsunda isterse çıplak gelsin ne var bunda . hz.adem ve hz.havva'da öyle idi bir ara..

çeşmeden akan suyun bir süre sonra buz gibi olması

aslında musluğa ısı koruması lazım ki bu soğuk su kaybolmasın ve hemen aksın. şebeke suyu daha kalın borular içinde ve yer altında olduğu için soğuktur. Buna belediyelerin dikkat etmesi gerekir. çok açıkta su borusu geçmemelidir sıcaklık için..

tabi kışın sıcak su aranır o başka..

o değilde türkiye su açısından cennet. yurt dılşında kimi yerlerde deniz suyunu arıtıyorlar, banyo, tuvalet sularını arıtıp evlere veren yerler var..

gelecek su savaşları olacak diyenler de var..

türk adı nasıl ortaya çıktı sorunsalı

türük imiş eskiden bunu da ekleyelim.. araştırmaya değer bir konu..

--spoiler--

TÜRK iSMi NEREDEN GELiYOR?

11 Şubat 2009 Çarşamba
Gazete küpürünü görmek için tıklayınız!

Çin ve Roma tarihlerinde, Türkler bu isimle anılır. M.E. III. asırda yaşayan Hun imparatorluğu halkı arasında, Türk adında kalabalık ve güçlü bir boy vardı. Bu boy, iktidarı ele geçirip Göktürk Devleti’ni kurunca, aynı dili konuşan bütün topluluklara Türk adı verilmiş; Arap, Fars ve Bizanslılarca da böyle anılmıştır. Nitekim Moğollar da, kavmi arasında en güçlü ve kalabalık bir topluluk iken, iktidarı ele geçirmesi sebebiyle bütün bir ırka adını vermiştir. Franklar, Almanlar, Ruslar, italikler, Angllar için de böyle söylenebilir.

GÖKTEN TÜREMiŞ

Türk kelimesinin aslı türemek fiilinden gelir. Bu fiilden, türemiş, yaratılmış, sayıca çok, soylu mânâsına türük ve nihâyet hece düşmesiyle türk kelimesi ortaya çıkmıştır. Nitekim Anadolu’da bir kısım göçebeler de yürümek fiilinden yürük adını almışlardır. Muhtemelen Türkler, aynı dili konuşup aynı soydan geldiklerini göstermek için, kendilerinden bahsederken millet karşılığı olarak türük kelimesini kullanmış; sonra bu bir kavim adı hâline gelmiştir. Göktürk, gökten türemiş demektir. Burada hânedanın mukaddes vasfı vurgulanmıştır. Gök ve mavi renk, eski Türklerde dinî bir semboldü.
--spoiler--

paypal nakit kart

paypal daki hesabımızla kredi kartsız yurt dışından alış veriş yapamamız büyük saçmalık ama bu paypal ın değil türkiye den kaynaklanıyor diye biliyorum..

bu kartı kısaca özetleyecek olursak, kredi kartı istemeyen ama yurt dışı sitelerden 3d güvenlikli banka kartı ile ödeme yapılamayan sitelerden alışveriş yapmak isteyenler için gerekli bir kart..

tekrar ediyorum, 21.02 2014 yılı itibari ile paypal hesabından kredi kartınız dışında alış veriş yapamıyorsunuz yurtdışı..

bu arada aylık 1 tl aidat hoşuma pek gitmedi ama 1yılık 50-60 tl aidattan da ii. bu arada paypal hesabından karta para aktarırken de 1 tl para istiyorlar, bu hiç hoş olmadı ya..

umarım ilerde bu paypal nakit kart la yurt dışı harcamalarını yasaklamazlar ve yazmışken yurt dışı parfüm gümrüğü insin gerçi parfümlerde sentetiklik oldukça ii oluyor o sentetik parfümler açısından.. (marka parfümlerde mesela sentetik misk var yani musky. anturel misk musk ama bunu belirtmiyor markalar. zaten batı ülkeleri genelde yasaklamış durumda naturel miski falan. ) neyse..

2000 tl nakit çekme, 5000 tl gibi yükleme yapma sınırları sanırım abd nin türkiyeden istediği bir olay. terör ve karapara aklamasını engellemek için bir önlem.. olan normal vatandaşa oluyor zaten.. umarım limitler yükselir gerçi şu an bana yetiyor.

eğer enpara, kuveyt türk gibi karta para istemeyen, eft den falan işletim ücreti istemeyen bir kartınız varsa paypal a para yüklersiniz, ordan da paypal nakit karta para yüklersiniz, oldu da bitti ama şu an sadece paypal nakit karta para yüklemek uzun sürüyor olabilir ama 25 saati geçmez diyorlar .. ve maalesef dediğim gibi 1 tl komisyon alıyorlar aktarım için ve dediğim gibi hiç hoş değil bence

birde beta aşamasında olduğu için, para görünmeem falan gibi hatalar şu sıralar olabilir deniyor ve yaşayanlar var.. iyi alışverişler inşallah

her muhabbeti cinselliğe kayan erkek

içgüdüsel bir olaydır, üreme için gerekli bir olaydır ama unutulmamalı ki her kızla cinsellik olmaz. tip meselesi. kimi kız bacın olsa ona benzer, ananna benzer. yani kız güzel değil kese kağıdı geçir lafı büyük bir sapıklıktır. evlenmek için hoşlanmak islamda şarttır ama ahlakınıda araştırın der kuran...

rakı vs vodka

votkadan vanilya tentürü yapılıyor onu biliyorum aam bazı ciltler vailyaya hassas. bence vanilya süt içinde kaynatılıp falan içilmeli, yenmeli. tentürünü yaptım çok yoğun ama kokmadı buram buram ve alerji yapabiliyor.

rakı ise içinde anason gibi maddeler var ve daha saf tentür olmaz.

rakı içince anason kokuyor insan, babam eve geldiğinde bilirdim.

birde rakı için içtiğinde ayağa kalktığında senin başını söndürmez, ne kadar içmen gerektiğini bilin derler. votka için mi bilmem ama viski içtikten sonra kalkınca başın döner, çok içtiğini o zaman anlarsın derler. ben bunu içindeki anasona bağlıyorum rakının. sanırım anoson tiksindirici oluyor o da alkolün sarhoş etme oranı ile örtüşüyor etkisi. bilmiyorum artık.

votka diyince akla ruslar geliyor. bu arada rakı aslan sütü değil ben gerçekciyim de bu yüzden aslan sütü denmesi hoşuma gitmiyor.

rakının beyaz olması milli içkimiz ayranla renklerini örtüştürüyor, bir ironi. ayranda içeriz, rakıda içersek içeriz, birada içersek içeriz ama ülkemizi satmayız maşallah sözüde var ve katılıyorum tabiki eğer içersem alkol.

milyonluk servete 100 tl bahşiş

http://www.sabah.com.tr/Y...ervete-100-liralik-bahsis

http://www.haberler.com/y...ne-teslim-5339685-haberi/

adam parayı buluyor, belediyeye gidiyor, kayıp yerine veriyor. parayı kaybeden adam da kamyonun üstünde unutmuş parayı ve düşmüş. içinde yabancı paralar varmış yani çok büyük bir tomar falan değil o kadar.

adamın parayı bulana 100 tl vermesi ilginç acaba 10 tl bozuk yoktuda 100 tl mi verdi? acaba arayıp paranın üstünü isteyebilir mi? traji komik bir olay. cömert olmak iyidir acaba adam cimri birim? beterin beteri var hiç vermeye bilirdi ama adamın daha güzel bir güzellik yapmasını bekliyoruz. yapmasa da iyilik yapmaktan geri kalmamak lazım tabiki.

bir gün boyunca cep telefonu hiç çalmayan kız

9 gezegenin aynı sırada olması gibi ender durumlardandır. helede kız güzelse.

bir kadının en güzel yeri

bir kadının en güzel yeri başlığını okuyunca, en güzel yeri neresi demek istiyor gibi geldi başlık. acıktım mı ne, demin yemiştim biraz gerçi. *
kişiye göre değişir. birde mükemmel kadınlardan ise en güzel yeri çoktur.

üst dudağı çok ince ise, alt dudağı ile idare edersiniz mesela..

ben evleneceğim kadında bekaret aramam

bekaret olsa iyi olur ama sevmişsem sorun değildir bekaret. zaten hoşlanmadan evlenilmez...

asıl erkek adam, gerdek gecesinde bekaret çıkmayan kadının yüzüne bile vurmaz.. sanki bakire imiş gibi davranır

sivrisinekler için camın önüne bir tüp kan koymak

kedi köpek ler için evin önüne su bırakılmasından sonra bir sevgi olayı olabilir ama sanırım orada beslensinler bize gelmesinler ayağı olabilir.. bu arada evi telletmek süper, alimünyum veya çelik sinek teli ile..

4 yaşında liseyi bitirmek

zeka göstergesi değildir. .ezberi zeka ile yaratıcı zeka farklıdır bu arada 4 yaşında lise bitiren var mı bilmiyorum ama evet daha ergen olmadan 13-14 yaşlarında üniversite bitiren vardı galiba..

toki evlerinin üç çocuğa göre yapılmaması

ya gezi parkı olayında yeşilin korunması ve şehirin içinde gezi parkının çok önemli olduğunu twitterımda, facede paylaştım(hatta slam, hadis kişinin namazına değil menfaat karşısında tutumuna bakın der falan diye yazdım.. para karşısındaki menfaati yani. hani gezi parkı avm yapılacak ya, işte amddi menfaat var ) ama bu yazımda çok yüklenmeyeceğim akp ye sadece hafif dokunduracağım en azından..

toki olayı güzel, devlet sosyal olmalı ve halka evler yapmalı ama acaba tokiler göz boyamam mı, ama bunu size bırakıyorum? birde tokiler 3 çocuk ve yukarısına göre yapılıyor mu evleri..

hadisde 7 yaşından sonra çocukların odalarını ayırın der(doğruluğunu bilmiyorum, kuran a göre).. ard arda 3 çocuk yetişkin döneme kadar ayrı kalacaksa, odaların geniş yapılması lazım.. bu durumu tespit edeyim..

birde ülkemizde evlenme zorlaşıyor ve büyük yaşa rağmen, ana baba, oğul beraber yaşıyorlar..

akp yi eleştirince şunu yazıyorum kimi zaman, müslüman olmak demek akp li olmak demek değildir. siyasi olarak da ya saadet yada mhp li bir kişiliğim var ve tüm görüşten insanları kucaklayıcı bir yapım var hoşgörü içinde yaşamak. bu arada alkol fiyatlarının düşmesi lazım, alkol içenlere hoşgörü için..

tamam arkadaşalr başbakan adaylığını beni seçebilirsiniz *

sana başka kız mı yok

züğürt teselli gibi de olsa güzel bir tesellidir.. seni kaybeden üzülsün olayıdır veya bu sözün de söylendiği durumdur..

he ya abi bana kzı mı yok, hadi bulak ile cevaplanırsa, diyeni pişman edebilecek söz.. biliyon mu yahu sen hadi bulsana diyebilir yani. *

yazarların şu anki kafalarının tek cümlelik tarifi

ya son zamanlarda hissettiğim bir duygu var, çok sevgi yumağı oldum . özellikle yavrulara.. yavru kedi, yavru ayı, enik gibi yavrulara falan aşırı bir ilgi duyuyorum.. 37 falan yaşındayım 2013 yılı itibari ile ve benim yaşımdakiler çocuklandığı için mi acaba bu duygular dürtüldü..

ya diyeceksiniz ki herkes yavruları sever, şirin şeyleri sever ama inanın farklı.. kedi köpek beslemek istiyorum, evin içinde kedi yavrusu alıp büyütmek istiyorum ama annem istemiyor.. annemgille yaşıyorumda şu an..

hamster beslemeyi düşünüyorum şu sıralar. hamster genelde kafesinde duracağından sıkıntı olmaz. umarım kokusunu hallederim. olmazsa odamın kapısı kilitli olur.. klimada taktıracağız zaten bu küçük odaya da.. beraber sevgi yumakcılığı ile geçiniriz inşallah yani hamsterla.. *
evlenip çocuğumda olur inşallah yoksa hamsterlara devam *.

hamster

bu yazıyı editleeyceğimi düşünüyorum ilerde çünkü bir hamster deneyimim olabilir evde besleyerek..

annem evde kedi beslememi istemiyor ama hamster farklı.. gerçi kokusu sorun olabilir.. umarım benim odamdan kokusu dışarı çıkmaz talaşını falan yenilemezsem sık sık..

o gün teyzemgille gittiğim pet dükkanında gördüm. en büyük ne kadar oluyor onu araştırıyorum şu an ama büyükte olsalar da tatlı görünen ender hayvanlardan. yetişkindi videolarını izlemiştim galiba..

bir hamster hikayesi anlatayım ama insan olarak denemeyin.. iki hamster varmış. kuzenimden bu hikaye ama şimdi hatırlamıyorum onun hamsterlarımı yoksa arkadaşınınkiler mi ama kuzenim yaşamış olayı.

işte hikayeyi anlatayı, iki hmaster aynı kafestelermiş. en azından arkadaşalr yani bu hamsterlar ve bir gün biri kaçıyor.. salak pişman olmuştur ama belki geri dönüş yolunu unuttu.. işin ilginç yanı buradan sonra başlıyor asıl. diğer hamster ağzını talaşlara gömerek intihar etmiş..

hava solumak çok önemlidir bellki havasızlıktan değilde üzüntüden ölmüştür. çok büyük irade gerektiriyor soluğu ipe asılmadan falan kesmek.. neyse ilginç bir hikaye..

bu arada hamsterların devamlı özellikle akşamları tekerleği döndürdüğünü duydum.. aklıma elektrik üretmek geldi.. * bir ampulü yaksak yeterli ama galiba bir hamster bir ampulün (25 wattlık 100-120 watlık eski sarı ampule denk ekonomik ampüller) yüzde 10-20 sini sağlar belki 10 saat yakım için belki daha az..

elimi ısırmasından korkuyorum. yarasalar ölmüyorlarmış kuduz olsalar bile diye duymuştum, bu da kudurmazsa aşı olamak ve kudururuk allah korusun.

küçükken alırsak bana alışır diye düşünüyorum özellikle..

evede bırakırsak kablo yeme alışkanlığı varmış bu hayvanın..

evde köpek olsa yemekten kesilebilecek kadar hassas demişler..

pet dükkanında gördüğüm beyaz renkti. birde renkli alırım, iki kişi kardeş kardeş yaşasınlar ama ikiside erkek olacak.. umarım gay, ibne falan olmazlar dişisizlikten *

şebnem ferah ın illüminati olması

görsel bir şey biliyoruz da konuşuyoruz.. saçı üçgen olmuş, tek göz ve parçalı 666 yazısı var gerçi 666 hz.muhammed s.a.v in de ebcedi ..

tek göz bu kadar konuşulurken dikkat edilmesi gerekir. zaten birileri var, klibinde şeytanın boynuzlu yüzüğü var.. boynuzlu ejder yesin sizleri..

şeytanın kurduğu düzen zayıf olur, şüphesiz iyiler kazanacaktır ve kazanmışlardır.. allah da böyle söyler kuran da, iyilerin kazanacağı hakkında..

seks simgeleri aslında o kadar kötü değil..seks i aklımıza getirip evlenmemize de sebep olabilirler.. gördünüz işte, allah onları kendi silahları ile vuruyor..

para ve mevki için, küçük bir kızı tecavüz edip öldürürmüsünüz?? hayır ise şeytani illüminati ci olmayacaksınız.. şeytan bunları yaptırmak ister..

birileri var, şarkısıda güzel olmamış bu arada çok şükür..

edit : eksi verenler şebnem ferah çılarsa yazık ederler.. gerçeği görsünler ve umarım şebnem ferah da yanlıştan döner..

sevdiğiniz biri size kazık atmak istediğinde evet demezseniz şebnem ferah a da tepki koymanız gerekir.. hak, adalet güzel şeylerdir.. susma, sustukça sıra sana gelebilir..

nette kzı rolü yapan erkek

(bkz: kadınım diye sözlüğü kandıran erkek)

özellikle chat döneminde olurdu.. kız kılığında çok erkekler olurdu.. sanırım özellikle yeni bitmeler, yeni erginler merak ediyorlar erkekler ne konuşuyor diye ve güya şaka yapıyorlar..

evlilik sitelerinde bile olabilirler.. bunlar için kes kurtul sende kurtul, bizde kurtul derler.. penisi yani kessin.. sizi ümitlendirmiştir konuşması ile.. ne hayaller kurmuşsunuzdur, ne diller dökmüşsünüzdür ama sonu fiyasko..

türk milleti

iyidir be genel olarak.. içinden ibnelik yapanı çıksada cennetliktir genel olarak.. hz.muhammed s.a.v bile size karışmadıkça karışmayın demiş türkler için, siz düşünün artık..

çelme takarak kız düşüren erkek

kafası üzere düşse katil olun.. kazara ölüme girer gibi eğer yaşın böyle espirileri yapğacak yaştaysa yoksa ruh sağlığına götürürler belki kıza niye çelme taktın diye bu yaşta