bugün

baba müslümansa problem yoktur.

(bkz: bu gece olmaz başım ağrıyo)
+oğlum kalk camiye beraber gidelim.
-şey baba beni otuz üç rekat kesmiyor, biz arkadaşlarla karar verdik altmış birden iki parti batak atıcaz.
+senin allah belanı versin. ataist misin? dinsiz misin? kafir misin?
saçlarınızı saklamanızı gerektirir, erkek kılığına girmelisinizdir. "abdest aldın mı?" sorusuna cevap vermeli ve gaz çıkarmamalısınızdır.
-oğlum hadi teravihe.
-baba ya çok uzun.
-olum ramazan ama hem 1 ay.
-baba hoca çok yavaş okuyor ya.
-hadi hadi.
-uff baba ya dizi vardı.
genelde babaların evlatlarıyla sadece akşam yemeğinden akşam yemeğine görüştüğünü farketmesidir.
tanımı okudum da.her ikisini yapan yok mudur.neden illaki birisini yaparsak diğerini yapamayız diye bir şey var?
gitmek istense bile sırf baba söyledi diye gitmek istenmez.

-ahh yavrum ah sende baba ol anlarsın derdimi
+ya bi ikile baba ya.sözlükteyim şimdi.babamı tanımam.
-hadi olum teraviye
+cenabetim ben
-vay ibne
+abdest gitti baba küfür ettin
-o gidicek zaten ananı s.kicem gel lan buraya it.
- gel oğlum gidip biraz tapınalım
+ nereye baba?
- camiye oğlum
+ camiler arasıra gidip tapınmak için mi? sizler marka müslümanlarısınız sadece cuma günleri ve ramazanda müslüman oluyorsunuz oysa hakiki müslümanlık bu değil her an ibadet etmektir.
keşke her babanın evladına söylemiş oldugu sözlerden biri olsa...
kıymetini bilebilenler için baba ile yapılacak en güzel eylemdir.
dindar, islamcı babanın çocuğunun üzerinde egemen olup kendisi gibi birşey oluşturma çabasından başka birşey değildir. aslında eleştirilmemelidir
o adama babası onu yapmıştır. onun da babası ona, onun da ona.
babanız yaşarken kırmayın adamı gidin derim. öldükten sonra " "ah ah gel oğlum camiye gidelim derdi de gitmezdim. keşke fırsatım olsa da daha çok vakit geçirebilseydim babamla. " diye üzülmezsiniz hem. ayrıca sevabı da var bu işin. bi taşla iki kuş yani.
babası olmayanların için için isteyecekleri bir sözdür.
babanın atalarıdan gördüğü şekilde size de bir şeyler katmaya çalışmasından kaynaklanır.
--
rahmetli babam hep çağırırdı, bi bahane üretip gitmezdim... kıymetini kaybedince anlarsınız ya, şimdi beni camiye çağırsa diye sağa sola bakar oldum... keşke çağırsa...

(bkz: cehenneme bile gitmeye razı olmak)
--
-oğlum gel resim sergisine gidelim (sadece camilerimizdeki çini örneklerini görebilmek için çin den, avrupa dan bile gelenler var)

-oğlum gel tanrıya inanıp kötülük yapmayalım.

-oğlum gel camiye gidip yeni insanlarla tanışalım.

-oğlum gel namaz kılıp iç huzura erelim.( pilates veya yoga yerine yapılacak bir aktivite )

-oğlum gel iki rakı içelim karşılıklı ( aydınlık diyarlara yol alalım beraber )

hayatta iyi şeyler kötü, kötü şeyler iyi olarak görünmeye başladı...