bugün

Evde herhangi bir iş varsa uyuyamaz. Atıyorum duvarda çizik gördüyse Gece kalkıp kırar, sıva yapar. Veya kablo yetişmemişse elektrik tesisatı döşer. Gençliğim ona pense uzatarak heba oluyor amk.

çok değişik ama seviyorum ben yine de onu.
Cepsiz tişört asla giyilmez.
Küsmek. Evet babam bana Çok küser. Olsun babadır candır.
Otomatik sulama sistemi olduğu halde gecenin üçünde neden çimleri sulamak için uyandığını asla anlayamayacağım sanırım.
Kafasını ne zaman bana taktıysa kapatacam o interneti, telefonunuda alıcam görecen gününü bu ne böyle odandan çıkmıyosun git ders çalış. (bkz: kaç yaşımıza geldik) (bkz: aynı tas aynı hamam)
bırbırbır bırbırbır yaptıktan sonra 'yani yinede sen bilirsin seni engellemek istemem ama' cümlesini kuran insanın garip huylarıdır. gelde bil işte yiyosa.
Tv izlerken koltukta uyuyakalıp siz tv yi kapattığınızda aniden uyanıp, 'kapatma yaa izliyorum' demesi.
skype ı öğrendikten sonra telefonuna yükleyip beni her gün görüntülü araması. 6-7 aydır böyleyiz. bir de dizi izlerken, yemek yerken, arkadaşlarla sohbet ederken, ders çalışırken falan arıyor. hiç normal zamanda aramadı adam. baba pek müsait değilim diyorum özledim ne yapayım müsait olunca çaldır skype açayım diyor. canım benim ya.
Anlamsız bir şekilde beatbox yapması.
Yazları 7/24 donla gezip orama burama bakma der.
kulaklarında bi problem olmamasına rağmen televizyonun sesini veya müziğin sesini nerdeyse son ses açar .reklam girdiğinde birden ses yükselince söver ya da ağzında bişeyler geveler. anlamıyoruz.babam yüzünden annemle birbirimizi anlamak için bağıra bağıra konuşuyoruz.
Aglayan çocuklari evde zıplayarak susturmaya çalışması.
Evde 105 kiloluk bir adamin ziplamasinin yaratacagi etkiyi hayal ediniz...
Ustelik bu adam normalinde ketum ve soğuk bir tipse etki daha kuvvetli oluyor, şoka giriyorsunuz...
acayip huy araştırmasına dair.

huy'suz bir baba
uyuz eşeğe benzer
bencileyin.
pantolonu yatak oda kapısının arkasına asmasıdır.
evin içinde sessizce ruh gibi dolaşmak. *
her babanın sahip olduğu huylardır.

hatta belki de her ebeveynin.

ve yine onların dediği gibi, anne veyahut baba olmadan da anlayamayacağız bu huyları.
mahmood isimli kaçak çayı ararken nerdeydi bu mahmudo demesi.
evde bizi bekleyen biri ve herhangi evde yapılacak bir iş olmamasına rağmen dışardayken hadi geç kaldık çabuk olalım demesi.
acaba neye geç kaldık?
40 derece yataklara düşücek ateşim olmasına rağmen benden su, yastık,kumanda istemesi.
evdeki herkes uyumadan uyumamasidir.
aslinda ülkücü olması.
televizyon kumandası her eline geçtiğinde haber kanalı açması.
Baklava yedikten sonra yeşil çay içerek zayıflayacağını düşünmek. Hoş adam. Sevilir.
iftardan veya akşam yemeğinden sonra balkona çıkıp altta don üstte atletle deyim yerindeyse daldaşşak bir şekilde sigara içmek.
elinde sigarasıyla uyuyakalması, aniden uyanıp sigarasını içmeye devam edip aniden tekrar uyuyakalması.
güç bela yatağına gitmeye ikna etmemin ardından, sabah saatlerine doğru aniden kalkıp tahin-pekmez yemeye gözleri yarı açık halde mutfağa gitmesi, yedikten sonra benim uyanık oluşumu görüp "uyumadın mı sen hala" şeklinde hesap sorup cevabımı vermemi beklemeden tekrar uyumak için yatağına gitmesi.
çok orijinal adamdır babam, kral adamdır.
güncel Önemli Başlıklar