bugün

yanlış hatırlamıyorsam babazula şeklinde yazılan oryantal çok sade ve hoş müzik yapan insanların kurduğu topluluğun adı..
bu * 'değeri yeterince bilinmeyen' harika grup, an itibariyle ggc radyo'da...
(bkz: theremin)
(bkz: murat ertel)
müzik tarzlarının modern türk halk müziği olduğunu söyleyen kaliteli müzik yapan grup.
Brenna Mac Crimmon la cok iyi performanslara imza atan grup.
özgün, popülariteden uzak, özgür bir grup. doğu kaynaklı ezgilerden daha çok besleniyorlar gibi. ama bir orta nokta da yakalanmış, çok da güzel olmuş, oluyor. türk müziğinde apayrı bir tatla tanışmamızı sağlamışlardır.
çok güzel film müzikleri yapıyorlar bir de...
perşembe gecesi babylon da izlediğim grup.. şimdiii, şöyle diyeyim adamlar sahneye çıktılar çalmaya başladılar.. hoppalaa ben bunların yaptığı müziğin türüne ad koymaya kitlendim.. düşün düşün yok bulamadım.. baktım konserin ortalarına doğru geliyor dedim neyse biraz daha müziğe vereyim kendimi belki ismini koyabilirim türün.. arada murat ertel dünyadan kopmuş vaziyette çalıp söylemeye devam ediyor falan.. aha dedim bingo ben buldum bu adamların yaptığı müziği.. hala bir isim koyabilmiş değilim aslında ama şuna karar verdim.. bu adamlar ankaralı turgut pink floyd karışımı bir müzik yapıyor*evet kesinlikle buna karar verdim.. ankara havasına psychedelic hava katarak müzik yapıyorlar.. gerçekten değişik bir müzik anlayışı benimsemişler.. takdir etmemek zor oluyor böyle olunca.. he zevkten tüylerim diken diken olmuş bir şekilde mi izledim.. hayır.. açıkçası ben kendimden pek birşey bulamadım müzikte.. ama kesinlikle sıkılmadımda.. bu şundan kaynaklanıyor olabilir.. ben müziğe samimi duygularla yaklaşılması gerektiğini düşünürüm.. yani içine sinmeyen bir şeyi sadece bazı egolarına yenilerek "aaurrgghh be abi işte bu, inanılmaz çok seviyorum abi şu müziği şu anda zevkten çıldırabilirim, adam çalıyo işte abi daha nolsun ötesi yok yani" şeklinde yaklaşımlarla ortaya çıkan işe saygısızlık yapıldığını düşünürüm.. brenna mccrimmon her zamanki gibi müthişti.. ilginç bir gece oldu benim için..

haklı gurur editi: lan tam dediğim gibiymiş.. psychebelly dance music.. yani ruhani oyun havaları.. demekii keşifler böyle ortaya çıkıyor.. adam .ilk önce ankaralı turgut pink floyd karışımı olduğuna karar veriyor ve daha sonra bunu bir isim altında bütünleştiriyor.. pehhyt be..
zaman zaman dinlediğimde hoş çalışmalarına şahit olduğum ancak dondurmam gaymak'ta, filmin ruhuna paralel düşen müzikler yapamadıklarına şahit olduğum deneysel müzik grubu.
müziklerinin çok baba bir zula olduğunu söyleyen ve muhtemelen dinleyenlerin zulaya baba şeyler koymuş olduğunu düşünen gruptur. müzikaliteleri tartışılmazdır. mutlaka canlı izlenmesi gereken gruplardandır..
(bkz: bir sana bir de bana)
http://www.youtube.com/watch?v=EKsCIWjn228

http://www.youtube.com/watch?v=_eWdG4vL5Qo
(bkz: biz size aşık olduk)

biz size aşık olduk dizisindeki müziklerden yola çıkarak tanıdığım, müzikleri gayet hoşuma giden grup.
marmara adası ndaki tarihi şarap evinin adıdır.
bir eşine daha kesinlikle rastlanamayacak olan muhteşem grup! * , bir sana bir de bana adında müthiş bir şarkısı vardır...

diğer bir güzel şarkısı ;
(bkz: babasız kızlar balosu)
istiklal caddesi müziği
ritim manyağı bir grup.
bir albümlerinin adı gibi ruhani oyun havaları yapan grup. bunlarla beraber selim sesler de hüsnü şenlendiricide çalışmış bi aralar *. en hoş şarkıları tavus havası kısaltmalar fayiman cüneyt dir kanımca.
murat ertel baba zula yı mana olarak büyük sır olarak yorumlamıştır. tavus havası 10 numaradır hakkaten..
kulakların pasını bir çırpıda alan, bu zamana dek * bu tarz bir melodi akışı duyulmamıştır.
tencere tabak çanaktan harika müzik çıkarabilen yegane grup.
yeliz yeşilmen tarafından takdir edilmiş gruptur. o saz elimde olacaktı ki ..
bir türlü ısınamadığım grup. zen zamanlarından beri dinlemeye çalışıyorum bu adamları ama olmuyor. bilmiyorum belki sorun bende ama sevemedim ben bu adamları. sanki fazla abartıyorlar, fazla abartılıyorlar.
bu da böyle bir anımdır.
bağlamayı konuşturan grup.
http://www.youtube.com/watch?v=pSVQU3YANZI
"bir sana birde bana" müziğiyle kişiyi kendinden geçiren tarzda müziklerinin tınısında da dinlendiricilik olan dinlenmesi gereken sanatçılardır.
nick bulmamda esin kaynağı olmuş grup.bu aralar siya siyabend ile alternatif birşeyler yapmaya başladıklarını işittim.haydi hayırlısı.