bugün

türkiye'nin daft punk'ıdır. net.
kendilerini özleyenler ve dinlemek isteyenler için gain'in özel yılbaşı sahnesinde yer alacaklar. can bonomo, burak kut ve mehmet erdem de var.
90'larda ortaya çıkmış ve Tabutta Rövaşata gibi ununulmaz bir filme müzik yapmış, uluslararası üne sahip alternatif müzik grubudur. Keşfedilmiştir fakat popülist olmadığından dinleyici kitlesi sınırlı kalmıştır.
Melike Şahin'in eskiden dahil olduğu grup.
Keşfedilmemiş bir hazinedir. Çok güzel şarkıları var.
Mistik grup. Tabutta rövaşata ile tanıdık kendilerini
Yalanlar söyleyip hep aldattın
Gizledin kendini yıllar boyunca
Nefret gözünü kör etmiş senin
Azarlamayı bırak bak masken düştü

Ağaçlara, kuşlara, hava suya ve canlara
Gençliğe, kadınlara hayranım ben

Düşüncelerim isteklerim günah mı söyle
Yediğime içtiğimde bile karıştın
Para pul ile zulmünü saklayamazsın
Gücün ruhumu eğmez anlayamazsın

Zalimliğe yoksulluğa, içinde nefret olana,
Gözü dönmüş yobazlığa isyancıyım ben

Canlarımı al baskını kur itaat etmem
Hayal ettiğim dünyadan asla vaz geçmem
Bu benim yolum bu benim düşüm benim bedenim
Umudu ve güneşi söndüremezsin

Kız erkek ayırmayana, kimlik nedir sormayana
Özgürlüğü kırmayana duacıyım ben.
geçen sene elemanlarından birini taksimde sıradan bi barda gördüğüm grup. tabi mekana o gelince, burdan bize ekmek çıkmaz, diyerek ikinci biraya başka bara geçmiştim.
Baba zula ne abi önüne gelen müzik yaparsa olacağı bu, deme takalın candır ...
Çoğu için keşfedilmemiş hazinedir. Sadece size dayatılan kültürü, müziği, edebiyatı, sinemayı değil çevrenize de bir bakın. Şöyle kuytu köşede kalmış nice şaheserler vardır.
canlı performanslarını dinlemek istediğim arkadaşlar. soundu oldukça bozuk yutup versiyonları bu kadar etkiliyici ise muhtemelen uzun süre etkisini sürdürür canlısı.

Mustafa ceceli'yi çok seven bi arkadaşım denk gelmiş bi mekanda performanslarına. adamlar beş saat babamız bizi sevmedi dedi ya öyle şarkı mı olur dedi. o zaman bi kere daha dedim gramatik canlı canlı çirkiniz sevmedi diye coşmadan ölme.
En sevdiğim şarkıları " babamız bizi sevmedi hiç çünkü biz çirkiniz" dir. Babamız bizi de pek sevmedi zamanında çünkü oğlu olsun istiyormuş beyefendi . 2 kızı olmuş. Hatta geçen gün , annemin ameliyatı nedeniyle ev ziyaretçi akınında olduğu için " iki tane kızımız var burada yaparlar ne gerekiyorsa " dedi, bende " oğlun olsun istiyordun ya olsaydı da yapsaydı şimdi evin işini gücünü !" Dedim. içimin yağları eridi. Şoka girdi adam.

2. Olarak çok sevdiğim şarkıları : özgür ruh . " sevişe sevişe azalmaz ki tendeki özgür ruh !" Ne dinlerdim . Neyse , buradan koca bir selam çakıyorum baba zula ' ya . Belki bir gün görürsünüz. Iyiki çok erken yaşlarımda keşfetmişim sizi.
sonunu düşünmeden duygular sarınca beni.bu entry bu beste ve sigarayla gecenin bir vaktinde girilmiştir.

http://www.youtube.com/watch?v=ejyajnoPWEE
Müzikleriyle uzun zaman önce Zeki kayahan coşkun' un radyo programında tanıştığım, ritimleri ve melodileri şahane olan grup.
şu anda dinlemekte olduğum "babasız kızlar balosu" şarkısıyla beni benden alan grup. özellikle babamız bizi sevmedi dedi kısımda koparır konser kaydıysa eğer.
Bu gece moda sahne'de muhtesem bir performans sahnelemistir, hic ara vermeden basladigi sahneyi bitirdiler. saat 21.00 da baslayan konser gece 24.00 da biter, izleyici cosmustur sahneyi terketmez ve baba zula tekrardan sahneye gelip,muhtesem bir kapanisla geceyi sonlandirir.

Eline sazi alip izleyicinin ortasina dalan, onlarla bir butun olan kac sanatci vardir bilmem. ama taflan oğlan der ki; olmeden once bu adamlari kesinlikle izleyin, ardindan taflan'a tesekkur edin.
Umut Sarıkaya gibi varoşların özentilik yapıp dinlediği sonra birsey anlamayıp hakkında tespit sictigi grup

görsel

Arkadaşım elit biri değilsen böyle adamlara bulaşmayacaksin çevrem dinliyo diye dinlersen cahilligini yüzüne çarparlar böyle.
bir de bu grupla söyleyen bir Brenna mccrimmon var. kadın bülbül gibi.
geçtiğimiz cumartesi bronx pi'delerdi.
34 oto sanayi adlı 8. albümleri japonya' yı kasıp kavurmuştur.

http://www.cumhuriyet.com...izim_her_seyimizsin_.html#

görsel
özgür ruh en sevdiğim şarkıları olan grup.
hem eğlendiren hem kulağın pasını alan baba grup. hakkında bu kadar entry girilince herkes baba zula dinliyor sandım, öyle değilmiş. rüyadan uyandım.
kaliteli müzik icra eden doğaçlamasına kurban olduğum grup.
konserleri ve dansçıları neşeli grup.
geçtiğimiz haftalarda cazz konserinde sahne almışlar ve kusursuz eğlenceyi sunmuşlardır dinleyenlerine. enstürmanlarından yayılan tınılar ruhun derinliklerine işliyor sanki.