bugün

(bkz.aşık olmak için kriter koyan aşkın ne olduğunu bilmiyordur)
aşkın aranıpta bulunan birşey olmadığını, aşk diye zırlanan egoistlikleri bir insanın ansızın gelerek unuttarabileceğini, bir insanın yokluğunda bile varolabileceğini hatta bir insanda yokolmakla, iki insanın da sonsuza kadar varolabileceğini öğretecek kadar, aşk kadar samimi olması.
aşkı,aşık olunacak bir kız bulmak sanmak.
daha kötüsü kızı da seçmece hatta kesmece karpuz almak mantığıyla seçmeye çalışmak.
sigara içmemesi, aşırı tripkar olmaması, hafif kıskanç olması, alkol alarak büyüdüm ayaklarına yatmaması mesela.
kesinlikle kıskanacağı zamanı, nerde ne şekilde oturup kalkaması, konuşması gerektiğini iyi bilmesi önceliktir.
he benim için bir diğer öncelik de iyi yemek yapabilmesidir. güzelliğin öyle birinci sıralarda yeri yoktur. adam olsun yeter.
başlıkta kronolojik bir hata var efeler...unutulmuş bir nokta var efendiler....

gaflet içinde farkettim ki insan önce aşık olur...
-salak olmaması
-yalan söylememesi
-aynı düşüncelere sahip olunmalı
-gereksiz yere konusmamalı oturmasını kalkmasını bilmeli
-bakımlı olması ve güzel giyinmesi.
-boyum uzun olduğu için 1-70'in altında olmaması

liste böyle uzayıp gider aşık olmaktan bahsediyoruz kolay bişey değil *
en yakın arkadaşın kriterlerini öğrenip zıt özellikler aranmalı ki kıza yavşayanları dövmek zor olmasın.
deli dolu olmalı, sevgi dolu olmalı, başkalarının söylediklerinden ziyade içinden nasıl geliyorsa öyle davranmalı, hani belki saçma sapan gelir ama
" la fabuleux destin d'amelie poulain " filmindeki amelie gibi hayata gülümsemeli.

böyle bi kız varmıdır acep diye sorarım hep kendime şuana kadar denk gelmedi, ama bulursam öyle birini hayatta bırakmam *
hadi buldum diyelim sanırsam bahsini ettiğim bu kızla çıkma olayımızda şöyle olur.

Ben : lan kız çıkalım mı ? *
kız : olur çıkalım. şimdi biz sevgilimi olduk ? *
ben : hea *

birde dipnot ekleyeyim bari *
böyle yok bilmem bir elmanın iki yarısı, yok bilmem mandalinanın kabuğuyla içi vs olayları değildir anlatılmak istenen.
rüyalardadır o kız.
* * * * *
ahlak denen şeyden haberi olmalı ki aşık olunabilsin. detaylarda boğulmaya gerek yok ama toplumda ahlak sadece cinsellikten ibaret sanılıyor ki yanlış. her konuyu kapsar ahlak. tabi cinsel yönden kendine hakim olması şart. eğer ben kendime sahip çıktıysam bunca zaman o da çıkacak arkadaş. he başkası için şöyle böyle gibi şeyler demeyecek bu da ahlaksızlığın ayrı bir boyutudur ki halk arasında dedikodu deniyor buna d
Diğerlerinden farklı olmalı.
güzel olması şart değil; ağırbaşlı, zeki ve temiz (kişisel temizlik) olması yeterli.
kültürsüz bir kadına aşık olmam, olamam. oturup iki sohbet edemeyeceksek o kadınla nasıl bir ilişki yürür ki? sabah akşam sevişicez mi yani?
Gerçekci olsun sadece.
izmirli olması yeterlidir.
kafa yapısı uyuşmalı her şeyden önce.
ufak tefek olmasın o ne öyle la 30 kilo kızmı olur.
Aşık olmak tercih meselesi değildir, olmadık anda olmadık bir kişiye aşık olup ayvayı yiyebilirsiniz. Ama mantık ilişkisi söz konusu ise bazı kriterlerden söz edilebilir. Aşkta bu tarz durumlara yer yoktur. Adı üstünde aşk lan. Dünyadaki en karmaşık ve en hastalıklı duygu.
nüfus cüzdanı pembe olsun yeter.
özellikleri google gibi aranarak bulunabilecek sipariş usulu aşık olabilecek bir tip olmaması.
En az 20 cm almasi gerek vajinasina yoksa olmaz.
Seni anlayacak birisi olsun da, gerisi teferruattır bence.
"Kadın gibi kadın olacak kadın dediğin, çıtır çerez niyetine yemediğin.
Bir gecelik değil, ömürlük olacak ömürlük.
Yıllara rehaveti değil huzuru taşıyacak.
En seksi leydi olmayı da bilecek,hanım sultan olup sözünü geçirmeyi de.
Cıvık konulara takılıp zaman tüketmeyecek, küfretmeyecek,
Kadın dediğin ayıp nedir bilecek."

can baba bu kadar güzel anlatmışken gerisine gerek yok a dostlar.
denize bakan bir Uçurum kadar yüksek, asaletli ve tabii hoş manzarası olması, yani bir uçurum olması gerekir.

Mevlana der ki "aşk bir uçurumdan aşağıya atlamaktır. O yüzden de sevgilinin ismi 'yar'dır."

(bkz: yar)
aşık olunmak üzere;

ingilizce ya da almancaya çok iyi derecede hakim (çince bilirse daha makbul),
diksiyonu düzgün,
sarışın fakat esmer tenli olan,
son 22 gün içinde çekilmiş 5 adet vesikalık fotoğrafı olan,
kapris nedir bilmeyen,
prezentabl,
evin dışına seyahat engeli olmayan,
ofis programlarının alayını bilen (bilmese de olur)
duvara 6 yazarken aynı anda ayağıyla yere 8 çizebilen,
ağır vasıta ehliyetli,
en az 2 yıllık ikametgah belgesi sahibi,
askerliğini uçaksavarcı olarak yapmış,
ev yemeklerinin bir kısmını yapmayı bilen,
diğer kısmını sorup öğrenmeye uygun araştırmacı yönü olan,
referans gösterebilecek,
kendisine aşık olacak kişide hiçbir özellik aramayan kız arkadaşlar aranmaktadır.

ilgilenenlerin 3 adet önlü arkalı çekilmiş tam boy vesikalık fotoğrafla aşağıd.....

bu ne lan? bunda sipariş mi olur?