bugün

zamanla veya adım adım olmayacak eylemdir. aşık olmak iki adımda ve toplamda 2 saniyede gerçekleşir.
birinci adım: görürsün.
ikinci adım: hayalindeki ruhu o gördüğün yüze yakıştırırsın.
an itibariyle hayatın bitmiştir. geçmişler olsun.
artık "e hadi ama ben de aşık olmak istiyorum" dediğim durumdur.
Boku yemektir.
milli piyango idaresinden bir bilet almaya benzer.
aylar sonra hala rüyada onu görmek. italo calvino nun olmayan bir şiirini aynı rüyada okumak.
hayır öyle bir şiir olsa sorun değil de...
çok garip...
birçok duyguyu bir anda hissetmektir bu.
düşünsenize az önce kızdığınız insana kötü söz söylemek içinizden gelmiyor.
konuşunca , görünce yelkenleriniz suya iniveriyor.
e ne oldu? az önce 'parçalayacağım seni' diyordun. hey gidi hey geçmiş olsun. kıyamam ama moduna girdiniz değil mi?
dua edin de karşılıklı olsun ya da insan olup da bu halinizden faydalanmayacak birine denk gelin yoksa çok üzüleceksiniz çok.
öyle olmasa da üzüleceksinzi ya!
al insan az ilgisizliğe, ufaktan bir şakaya bu kadar takar buna üzülür mü?
fazlaca hassas olmaktır işte aşık olmak.
hep üzülecek miyim diye soruyorsanız.
yok canım o kadar da değil.
misal bir kere seni seviyorum dediğinde ya da küçük bir iltifat ettiğinde, tatlı bir söz söylediğinde ağzınız kulaklarınıza varacak.*
zor, güzel, karmaşıktır aşık olmak.
tatlı bir dengesizlik hali işte.
ama yaşanması gerekendir.
(bkz: #11820044)
insanın en güzel halidir. bilmeyen anlamayan derdestler cefa ve keder olarak görselerde aşkı, aşk ta yaşanılacak herşey güzeldir. üzüntüler, sevinçler, kahkahalar, tuhaflıklar, heyecanlar,pesimistlik... aşka dair ne varsa güzeldir, aşk kutsaldır. aşık oldum bir güzele, zor ve çetrefilli ama çok güzel şey aşık olmak. onun yanında bulduğum huzurun, sevincin ve güvenin tarifi yok, anlatılamaz. evet aptallaşıyosun, bazen agresifleşiyosun, enteresan bişey oluyosun, bazen de bir polyana. seni çok seviyorum aşkım ve seni her daim özlemekteyim sonsuzkez.
butun yiyeceklerin cok guzel geldigi veya hicbir yiyecegin yenilemedigi, her seyin insana cok guzel geldigi ve insan psikolojisinin her anda cok iyi oldugu bir an bu. ama insan karar vererek asik olamaz. sadece bir bakar olmus.

(bkz: kk mete avunduk)
(bkz: birdenbire) *
'yok mu beni siken?' diye bağırmanın duygusal bir biçimde susulmuş hali.
tanrıya inanma sebebi.
dönüşmektir siyahtan beyaza, griden tüm renklere. renk skalası, hayata bakış açısı dönüşür, zenginleşir, değişir. eski düşünceler tıpkı eksi püskü bir dilenci giysisidir artık geri almamak üzere verilen.
harcanmaması gereken bir şey, sonra insanın kendine saygısı kalmıyor.
ne kadar söylersem söyliyeyim, tam manasıyla ilk defa yaşadığım eylem.

tamam, arada platonikler de oldu, ama karşılıklı olması bitiriyor insanı. karşımdaki insan, bana pek inanabilen, benim piç olduğumu düşünen, halen bir sürü kızla laylaylom takılabileceğimi düşünen bir insan. tamam, öncesini anlattığımda, sicili temiz bir adam değilim. ama, bu gerçekten de farklı, ki bu klişe lafları zaten kullanmasını seven bir adam değilim ki.

bir insan, sabah onunla uyanıp da, gece onunla yatar mı ya. demek ki yatıp kalkıp, aklından onu çıkaramayabiliyormuş. demek ki, insanın gözleri dolabiliyor, kalbi sıkışabiliyor, dizlerinin bağı çözülebiliyor, romantizmin zerre yakınından geçmeyen bendeniz bile, aşkı için mecnun olabiliyormuş.

evet mantıklı bir adamdım aslında; ki bir de aramızda 7 yaş fark var, ama umrumda bile değil. umrumda olan, ona aşık olduğum, mantığın işlemediği, ya da duyguların her nasıl olursa olsun mantıka karşı 5-0 galip geldiği bir şeymiş aşk.

gözünü kapatıpta sadece ona bağlanmakmış. çok da duygusal düşünebilen bir insan değilmiş benim gibi; varsın olsun, ben aşkımı yaşarım diyorum. tabii ki sonunu da düşünmek lazım, ama sonunu düşünüp de, kendini kırbaçlara yatırmaktansa, anı yaşamak çok daha değerliymiş demek ki !

söz vermekmiş bir de aşk, aşık olmak. gözün ondan başkasını görmemesiymiş. geceleri ondan başka bir şey düşünememekmiş. arabeske bağlayıp, love sakızlarındaki sözlere , ya da falım sakızındaki dörtlüklere meze olmakmış. demek ki, şık olabiliyormuş insan, sevebiliyormuş bir türlü; bağlanıp, kendisini sakınabiliyormuş; deli gibi, hiçbir şeyi düşünemeyen, ya da bilinçsiz insanlar gibi ona adapte edebilmekmiş kendini.

varsın olsun, varsın olsun da onu seveyim. seceresini tutmadan da olsa, aşık olduğumu, o gözümdeki parıltıyı tüm çevreme aksettirebileyim. sinirlendiğim zaman aşktan, hüzünlendiğim zaman aşktan; güldüğüm zaman yine onun sevgisinden olduğunu, ''bana bir gram bile ilgisi olan'' x bir kişi olan varsa çevremde o bile anlasın ki, benim ona bağlı olduğumu anlasın.
çölde bir serap'a kanmaktır...
sonucu olmayan tek duygudur kendileri. olay gerçekleşir; sonunda "Eee?" dedirtir.
bir arkadaşa bakıp çıkmaktır.
hep imkansızı seçmek.
onsuz bi hayatı düşündüğünüzde bile gözlerinizin dolmasına sebep olan duygu.
sakin olmak gerekir. geçicidir.
kendini sorgulamadan ona bırakmatır.. özlemektir acı cekmektir mutlu olmaktır tüm duyguları aynı anda aynı yoğunlukla yaşamaktır. bazen sadece dünyada onun olmasıdır.. canı acıdığında hasta olduğunda içinin erimesidir.. sırf ona zarar gelmesin diye hiç düşünmeden kendine zarar vermektir. Etrafında o olmadığında yanlız hissetmektir. o yoksa yanında başkasını istemezsin adeta soyutlarsın kendini dünyadan yanında sadece o olsun istersin.. Ve bir gün gelir anlarsın ki bir taraf hep daha çok seviyor.. sen bunları düşünürsün onun için o ise yakınmaya başlar senden.. kendine vakit ayıramamaktan senin onu rezil ettiğinden sonra bir an gelir içine derin yaralar açan sözler söyler. canın acır ağlayamazsın susar dinlersin sadece bakarsın yüzüne kızgınlıkla söylemiş olmasını istersin o laflarıyla seni paramparça ederken sen elini tutmayı sarılmayı istersin.. o ise anlamaz hibir zaman içinde ki yarayı kırgınlığı devam eder ama sen aldırmazsın çünkü sadece ikinizin olduğu anlarda zamanın durduğunu bilirsin...
mumdan bir kayıkla ateş denizinden geçmektir.
tam anlamıyla mala bağlamaktır. aptalca bulduğunuz şeyleri yaptırabilme olasılığı çok yüksektir.
aşık olunan kişiye 'seni seviyorum' cümlesini hapşurur gibi söylemektir. bir anda çıkar insanın ağzından. Farkında olmazsınız çıktığı gibi yüzde yanma yapar utandırır insanı. ama aynı zamanda da defalarca söyleyesin gelir doyasıya sarmak koynunda ağlamak saçmalamak ne bileyim işte ifade etmek istersin kendini. ona karşı saflığını temizliğini haykırmak. yemin ediyorum ki seni seviyorum allah canımı alsın ki seni çok seviyorum diye içten içten ağlamaktır. hasta olduğunda yavrusu hastaymış gibi üzülmektir. Aşk sadece karşındakinin seni mutlu ettiği için değil gerçekten onu sevdiğin için yaşanmalıdır. hayatını merkezine onu koymaktır. ona sadık olmak adına başka insanlardan kaçmaktır. daha önce sizlere gelen övgüleri 'bana yazıldı ' diyerek o kişilerden uzaklaşmaktır sadece karşındakine kitlenmektir. geçmişine set çekip geleceğini ona kurmandır. okulunu işini evini her şeyini onun için düzenlemeye başlamaktır. doyamamaktır aşk ona. sevsen de sevilsen de sevişsen de asla ona doyamamaktır. kokusuyla sarhoş olmaktır.sözlük çok pis aşığım be.
olmaması gereken eylem.geçmişine eder geleceğine eder. hay böyle işin.
güncel Önemli Başlıklar