bugün

cenk durmazel'in söylediği çok güzel bir malt şakısı sözleri ise şöyledir;

ralğad miğidnevüg enekruyu neb udlo enat çak ille şeb çü rib *

olmaz ilaç sine-i sad pareme
on pare top atışı yap, duyur cümle aleme
duyulmaz bilinmez sandın gülünmez mi halime
sürç-ü lisan ettiysem eğer
neden konuşmadın benimle?
neden gitmedin vakitlice?
neden durdun öylece?

aşkın gözü kör olabilir, ama inan bana karnı açtır
iyi sindirilmemiş bir aşk üçüncü tekillere muhtaçtır

1, 3, 5, 50 kaç tane oldu ben uyurkene
güvendiğim dağlar, kaç kere yıkıldı söyleme
bilmedim, yapmadım, kaçındım belki söylemeye
beklediğin şeyi diyemediysem eğer,
neden gittin vakitlice?
neden durdun öyle?

aşkın gözü kör olabilir, ama inan bana karnı açtır
iyi sindirilmemiş bir aşk üçüncü tekillere muhtaçtır.
http://www.youtube.com/watch?v=M8bIqqxG_jI*
ne yaptığını bilmez.
"neden konuşmadın benimle?
neden durdun öyle?" kısmıyla düşündürür düşündürür.. cenk beyin ağzına da pek yakışmıştır.
aşkın gözü kördür.
son zamanlarda ülkemiz hudutları dahilinde çıkan dinlediğim en sağlam şarkı. cenk vokallerini badluck zamanlarından bu yana epeyce geliştirmiş. bas gitarlar çekiç gibi. gitar tam kararında, ne az ne fazla. davul soundu çok iyi, fazla atraksiyona girmese de şarkıyı sırtına alıyor ve gitmesi gereken yere bırakıyor. girişteki backmasking esprisi de tam cenk'ten beklenecek bir fırlamalık (konserde canlı da yapıyor, üstelik bir de şımarıyor) ne diyelim. her genç kızın dinlemesi gereken harika bir şarkı işte. valla hepsinin ellerine sağlık.
şarkının başında ne dendiğini anlamak için günlerini vermiş biri olarak söylüyorum; tersten okumak yeterliymiş. *
albümden(kendi adini tasiyan ilk album - malt) klibi çekilen ikinci parça.
kör olduğu rivayet edilir.
ilişkinin başlarında körleşir, sonlara doğru ansızın açılır ve daha önce görmediği ya da göz ardı ettiği her şey bir çırpıda ortaya serilir ve karşı tarafta oyma isteği doğurur.
şarkının başındaki anlamsız gözüken kısımda tersten "1 3 5 50 kaç tane oldu ben uyurkene güvendiğim dağlar" sözü bulunmaktadır. ha bu söz şarkının içinde de geçiyor ama siz yine de benim gibi illa da ben bu kısmı tersten dinliycem diyorsanız:

audacity ile şarkının ilk 10 saniyesi kesilir ve ayrı bir dosya olarak yapıştırılır. daha sonra bu kısım seçilerek (bkz: ctrl + a) effect>reverse yapılır.
malt'ın kendi adini tasiyan ilk album adlı albümünün sayılı güzel parçalarından biridir. * *
hakikaten askin gozu kordur,beyni ozurludur.sirf bu yuzden turkiyede ki sevgiliye dakikasi 3 dolar karsiligi hergun telefon edilir.salaklasir insan asik olunca.kotu bir durumdur.hep msnde kalkar msnde uyanirsiniz.calar saatiniz titresim olur.garip bir seydir aski uzaklarda yasamak.onun uzaginda hayat cok huzunludur cunku askin gozu kordur.yaninda fistiklar durur sen illede o dersin.bakiniz askin gozu kor istee.
Aşkın Gözü

Bir mimik
Bir bakış
Bir tutam saç
Bir hareket
Bir gülüş
Bir an.
Ne yana baksam
Bir sen karşımda
Herleste seni görür
Sende kimseyi görmez gözlerim

Sen varken herkesi yok sandım
Herkesi biraz sen sandığımda
Seni sevdiğimi anladım.

Yüreği gözlerinde avaz avaz
Herkes duyar
O duymaz.

Özer Bal
iyi sindirilmemiş bir aşk üçüncü tekillere muhtaçtır kısmı ile beni benden alan şarkı. tabi önce ikinci tekili bulmak lazım.
kör mör değildir. kimse bir hilkat garibesiyle aşk yaşamak istemez.
bu ara büyük ihtimal arka arkaya yüzlerce kez dinleyeceğim şarkı. hele bir kısmı var ki, çok önemli bir noktaya değinmiştir:

"bilmedim, yapmadım, kaçındım belki söylemeye
beklediğin şeyi diyemediysem eğer,
neden durdun öylece??"
körmüş. öyle diyolar.
Aşkın gözü kördür derler, ben aşığın gözü kördür diyorum aşk şeklin ötesinde gizlenmiş suretleri dahi görür bakmasını bilene..
aşkın gözü; güzeldir.

aşk daima kalpten vurur, ıskalamaz.
2007'de bir malt şarkısı olduğundan bu yana, içten içe istemsizce ''...kördür.'' yerine ''...kör olabilir ama inan bana karnı açtır.'' dedirten öbek.
sokulası organ.
Malt'in guzel parcasi.
Senin baktığına herkes bakar; ama senin onda görebildiğini herkes göremez.

Şems.
Daima ağlayan gözdür. Zira acı çekmeden aşk yaşanmaz.