bugün

bazen spikerlern ağlamak istemesine neden olan olay.
maç izlediği sırada takımının gol attığını gören şahsın sevincinden ve coşkusundan dolayı kelimeyi uzatışı.
ingilizce'de "amaç" anlamına gelen goal dan türkçemize girmiş, kimi zaman sevinçten kimi zaman üzüntüden ağlatan ilginç kavram.
korsan cd satıcısının bana zorla sattığı,birazdan izleyeceğim, futbol tutkunları için çekilmiş bir film.
yolları zorlanan, kaçırılan, aşırtması yapılan, yollarında sıkıntı yaşanan, güzel olan, kötü olan, bedava olan, hakemin vermediği olan, hakemin attırdığı olan, gerçekleştiğinde aynı anda birilerine üzüntü birilerine yoğun sevinç veren, gerçekleşmediğinde de o iki gruba aynı etkiyi yapan, kralı da bulunan dünyanın en değişik hedesi.
spor müsabakalarında topun kaleye sokulmasıyla kazanılan sayıdır.
olmadığı zaman iki takımında işine yaramayan, seyircilerin zevk almadığı, boşuna maça gelmişiz dediği olay bütünüdür.
futbolun orgazmı.
fotbolun meyvesi.
ayrıca bir dergi ismi.
yasunari kawabata adlı japon yazar tarafından yazılmış olan öyküdür.kitabın kahramanı gimpei momoi'dir.
22 kişinin sırf bununla alakalı bir şeyler yapabilmek amaçlı koşturması ve bunu milyonlarca insanın izlemesi ne kadar önemli bir şey olduğunu açıklamaya yeter sanırım.
zidane, raul, shearer, beckham gibi efsanelerin de ufak rollerinin bulunduğu güzel bir film.
insanoğlunun sesinin kısılmasına sebebiyet veren bağırma repliği.
(bkz: bu da mı gol değil)
Maltın super sarkısı.Albumun en nefis sarkısıdır sahsıma gore.sOZLERi:

ben uyurken geçer günler
geri gelmeyecekler
full time yıllarıma rağmen
öç peşindeler

yönetici olabilirim aslında
yapamaya yönetir derler.
ama tüm personel adaylarım
üst mevkide bir yerdeler.

ben yedekteyim, onlar oynuyor.
ben izlemekteyim onlar atıyor.
neden bilmem hep böyle oluyor
sonuç aleyhime,uzatma yok,.
maç bitiyor.

yıllarca ben koşup
çalıştım,çabaladım didindim
o bir vurdu
gol oldu
bana ıslak bir sopa verin
elle oynamayayım maç durmasın
topuğumu ağzına gömünce
lütfen faul olmasın

ben yedekteyim, onlar oynuyor
ben izlemekteyim onlar atıyor
neden bilmem hep böyle oluyor
sonuç aleyhime,uzatma yok,
maç bitiyor

yıllarca ben koşup
çalıştım,çabaladım didindim
o bir vurdu
gol oldu
Nakaratı ve ben yedekteyim ile baslayan bolumu dinledikce akıldan cıkmamaktadır.
(bkz: hem penaltı hem gol)
atıldığı takdirde pencereyi açıp goouuuoooo ğollllllll deyu bağaratacak kadar sevindirebilen, yenildiği takdirde en kibar insanları bir saniyede küfürbazın allah'ı yapabilen bir garip olay.
hayatta herşeye bedel olan, futbolun orgazm anı.
maltın hayvani şarkılarından birisi. nakaratta cenk ile kopuyoruz efenim. *
süper bir malt şarkısı. ''topuğumu ağzına gömünce lütfen faul olmasın'' sözünü patronuma söylemek istiyorum ama tırsıyorum. tırsıyorum ulan.
süper malt bir malt şarkısı..
malt'ın en eğlenceli şarkılarından biridir.
iki kez üst üste olması durumunda goooloooğğğool şeklıne dönüşen bir çeşit nida.
futbol oynadığım zamanlarda(santrafor olduğum için) hayatımdı.gol attığım maçların akşamları rahat uyur,o gün neşeli olurdum. şimdi hafif bira göbeği ile halı sahada oynarken gol attığımda bile aynı sevinci yaşayabiliyorum. golün anlamı, izleyen için de yiyen için de büyüktür ama asıl atan için büyüktür.