bugün

hüzünlü ve haksız olmanın verdiği bir ızdırap ile ilişkiyi sonlandırdığınızda oluşabilen durumdur.

aşk, insanı aşktan soğutur.
tabi insanlar aşktan soğur, çünkü çoğu insanlar dalgasına başkalarınla beraber olurlar karşındaki kişinin de kalbini kırarlar.
bişeyin ne kadar çok tadına bakarsan bıkarsınya öyle bişey bu.aşk konusunda tecrübeli insanın düşüncesi.
ne zaman ki hissedersen aşk uğruna gururun incinmiş, yada duyguların yıpranmış işte o zaman.
Sevmek güzeldir. Bir daha sevmemek daha güzeldir.
paul geraldy
otuzbeş yazışındaki uyuz iş arkadaşımla kendisinden 10 yaş küçük sevgilisinin neredeyse pedofil ilişkilerine bakınca zaman zaman düşündüğüm hadisedir.
her yaşanılan ilişkinin sonunda yeni bir sevgili, yeni sorumluluklar, yeniden bir insana güvenmek, tanımak, yeniden çaba sarf etmek, o insanla birlikteliğini uyuma oturtmak... hep zor gelir. her defasında insan kendi kabuğuna çekilir, aşktan, yeniden sevmekten soğur.

ve her defasında bu farklı diyerek başlar yine yeni yeniden...
güvenir inanırsın o bırakır gider ısnın kaynağı kesilir artık bırakılan için soğuma başlamıştır
(bkz: ıce age)
arkadaşlarla toplaşılır beraber bir şeyler yemek için bir yere gidilir. içeri girilir, vee o da ne! bir çift, masada beraber yemek yiyorlar. sonra onları görebilincek bir köşeye sinilir ve izlenmeye başlanır. kız oğlanın omzuna yaslanık vaziyette yemek yemektedir. sonra bunlar yemeği bırakıp birbirlerini yemeye başlarlar. oğlan yorulur sanırım biraz ara verir bu sırada telefonundan bir şarkı açar. ''arsız bela'' sonra bunlar kafa sallamaları eşliğinde biraz yemekten yer, sonra birbirlerini yerler falan. sonra kalkarlar ve giderler.

kısacası, aşk denilen şey buysa eğer, yani saçma sapan bir şarkı eşliğinde birbirini sömürmekse, aşktan soğudum yeminle.
verilen değerin, saygının, sevginin , sadakatin karşılıklı olmamasından kaynaklanır.
Aşkın bir halta yaramadığını anlamıştır şu hayatta.
Duygular abartılıyor.
Aşk abartılıyor.
Çok basit.
aşk en büyük yalandır.
Aşkın asla filmlerdeki gibi bir şey olmadığının anlaşılması üzerine oluşan durum.
o aşık olduğun insanın, ya da aşık olduğunu zannettiğin insanın aslında sana hiç değer vermediğini anladığın anda oluşan his.
Çok sevip terkedildikten sonra oluşan his.
Bir insanın içinizdeki bazı duyguları katletmesiyle oluşan durum. Öyle içiniz acır ki dönüm noktası olur belki de hayatınızın. Sevemezsin...Hissedemezsin...
zaman içinde yaşadığımız
Pasifik kıyılarında gezmekti
şimdi geride bıraktığımız
çorak topraklarda su beklemekti.
işte aşktan soğuma böyle bir şey.
Aşık olduğum ve hoşlandığım kızlar tarafından red edildikten sonra zamanla ümitlerim iyice tükendi ve aşktan soğur oldum hatta aşktan nefret etmeye başladım. Ama yine de gerçek hayatta, film ve dizilerde ve sosyal medyada romantik içerikler gördükten sonra ister istemez içimde bir hüzün oluşuyor. Ama ben bu duyguları yaşamak istemiyorum, artık aşkın beni içten içe üzmesini istemiyorum. Aşk vb. duyguları uzun bir süre unutmak istiyorum, çünkü aşk bana artık sevgiden çok acı dolu duygular hissettiriyor.

Aşka karşı içimde öyle bir nefret ve soğukluk var ki benden hoşlandığını söyleyen bir kız karşıma çıksa bile (ki böyle bir şeyin olmasına imkan vermiyorum) elimin tersiyle iterim onu. Çünkü artık eminim, ben aşk insanı değilim, aşka düşmanım ve artık hayatımda aşka ve sevgiye yer yok. En iyisi aşktan uzak bir şekilde yaşamak, dertsiz, hüzünsüz ve sıkıntısız bir şekilde.