bugün

ferhat göçer'in güzel şarkılarından sadece birisi. e sözlerini vermezsek ayıp olur şimdi;

Unut dedin kolay değil sorma
Sanırım aldandım yıllar sonra
Yalan ölürüm inanmam buna
Bulurum dedin benden sonra

Kaç yıl gerek bana dönmen için?
Kavruldu kalmadı yandı için
inan bana canım sende özleyeceksin!

Hoşçakal aşkların en güzeli
Kavuşur elim sana günün birinde
Sarılıverir beline dokunur tenim sana yeniden
Hangi gün taşınır dönerim
Bilinmez boş kalacak yüreğim
Söz verdim sana ölene kadar AYRILMAM!
(bkz: tövbeler ola)
türk filmlerinin kaçınılmaz repliği.
-aşkların en güzelini yaşıyorum leyla"
-aşkların en güzeli aynı zamanda bir ferhat göçer şarkısıymış,biliyor musun kemal?"
aşkların en güzeli deyince akla pek de kolay gelmeyen çok eski bir türk sanat müziği şarkısının da alternatif isimidir.

yaşar güvenir'in 1969 yılında seslendirdiği sensiz saadet neymiş şarkısı genellikle bu isimle anılır. dinledikçe bitiren güzel seviyeli tatlı bir şarkıdır.
(rahmetli yaşar güvenir'i buradan saygıyla anıyoruz.)

ayrıca deniz seki ablamız aşkların en güzeli isimli kavır (cover) albümünde bu şarkının içine etmeyi de başarmıştır. aferimdir.

ferhat göçerden bahsetmiyorum bile, yeteri kadar göçertmişliği var bizi.
ulaşılamayan aşktır...
karsilikli olanidir.
hoscakal askların en guzelı
kavusur elim sana gunu birinde
sarılıverır beline dokunur tenım sana yenıden

hangı gun tasınır donerım
bılınmez bos kalacak yuregım
soz verdım sana
olene kadar ayrılmam
ferhat göçer'in harika sesiyle harika yorumladigi sarki.
ferhat göçer'den defalarca dinlenesi şarkıdır.kişinin en sevdiklerinden birini kaybettigi hassas bir döneminde orda burda her yerde duyması sonucu hafızasında epeyce yer etmiştir.can acıtıcı, yürek yakıcı gibi özellikleri vardır.
ferhat göçer'in güzel şarkısıdır, klibi de şarkıyla paraleldir, yakışmıştır yani...
şarkı umut vericidir, verir de, dinlerken hakkaten de inanasınız gelir elinizin ona kavuşacağına... sonra pat diye bitiverir şarkı..kısacıktır...gerçeklik döner geriye bulur sizi....
ulan dersin, bir sağlam küfür basarsan...söver sayarsın...haklısın galiba fuzuli baba dersin,
"en güzeli hiç kavuşulamayanı" heralde...haklısın...
son zamanlarda ferhat göçer in bundan önce de deniz seki nin içine sıçtığı, öyle sesim var söyliyeyim denecek kadar kolay olmayan türk müziğinin şahsi kanaatime göre en özel bir iki şarkısından birisidir.
ıssız bir parkta gece karanlığında ışıgın altındaki bankta sevgiliyle başbaşa otururken yaşanandır.
bazı şarkılarda aşkların en güzelinin, uzaktan sevmek olduğu söylenir.
bir insanla değilde kedi,köpek,cep telefonu,oyuncak ayı gibi sevene ters yapamıyacak şeylerle yaşanan aşktır
hoş, güzel bir aşk şarkısı. klibi de koyu tonda geçen ve tam bir duygusallık sergileyen görünümde olup etkileyicidir. dinlenesi.
en güzel aşk şarkılarındandır. ferhat göçer in sesi zaten tartışılmaz ve klip hoş. söz verdim sana ölene kadar.
(bkz: aşksız geçen günleri düşmeli ömürden)
(#877858)
aşkların en güzeli kendi aşkındır.
uzaktan sevmektir.
gerçek olan, yapmacık olmayan aşk...
hasretten prangaların eskitildiği aşktır.
(bkz: devrim)
uzaktan olunca daha bir güzel olandır.
en güzel aşk zor olandır... haluk levent.