bugün

asıl sorunsal aşkın varlığıyla yokluğu arasındadır. gerçek aşık olan insan affedilmeyecek bir şey yapmaz şayet aşk karşılıklı ise zaten bir tarafın aşık olup diğer tarafın olmaması aşkın var olmadığı anlamına gelir zira aşk iki kişiliktir.
aşkı tek başına yaşarsın. affetmek iki kişi arasındadır. insan kendisiyle zor uğraşırken ikinci biriyle uğraşamaz. her ne kadar aşık olduğu kişi olsa da. aşkıyla baş başa kalmak en iyisi.
aşk değil mezardan babası çıksa affetmez. bir kadın aldatılmaya görsün tavsiyem hızlıca yanından uzaklaşmak ve en yakın sığınakta 15 gün sessiz sedasız geçirmek. herkesin refahı için şarttır.
--spoiler--
dünümü bugünümü geleceğimi çaldın,
bak yinede kızamıyorum canın sağolsun,
canın sağolsun, bu can feda olsun!
--spoiler--

bazen, evet.
kesinlikle affetmez arkadaş, aşktan öte şey olmaz ama 4 yanlış da bir doğruyu götürüyor sonuçta.
etmez kardeşim bu kadar basit ve net.
çoğu şeyi affeder de; 'aldatma'yı ve hele ki de 'yalan'ı asla affetmez.....
--spoiler--
cok üzgünüm, istemeden
seni dun gece aldattim
kim oldugu muhim degil
sana baglanmaktan kactim

cok uzgunum, istemeden
bir bakisa aldandim
inan bana butun sabah
pismanliktan agladim

ask herseyi affeder mi
dersin zamanla gecer mi
guzel gunlerin hatrina
ask herseyi affeder mi?
--spoiler--

aşk herşeyi affeder mi? diye soran özlem teyzenin asıl sormak istediği şey, ben başkalarıyla yiğiştim üzgünüm geri döndüm. beni affeder misin?.. neyi affedecek lan aşk, sen bildiğin '' motor'' olmuşsun.. gezmişsin dolaşmışsın, bakmışsın herkes tadına baktıktan sonra şutluyor.. sende geri dönmüşsün.. var mı böyle birşey?

aşk herşeyi afferder mi bilmem ama, gururlu bir erkek böyle birşeyi asla affetmez.. şimdi diyecekler bana '' ee erkekte aldatıyor'' falan.. valla ablacığım o senin gururun, benimkisi böyle.. aldatan kız arkadaş düşman başına.

tarih affeder ama trafik hiç affetmez
ihaneti affetmemeli.
aşka kalsa affetmez belki de.
Tabi ki affetmez.
yeter ki gurursuz olmasın aşk.
1 gün afferder, 2 gün affeder, 3. gün gücü yetmez insanın diye cevap verilecek sorunsaldır. (bkz: hayır arkadaşlarımdan biliyorum yani)
bazen ihanet olur, bazen başka şey, bazen sadece bir kelime olur, öyle zamanlar gelirki affetmek istesenizde, affettim desenizde, kırılan bir bardağın toparlanamayacağı gibidir, aşk içinizde kalır, acıtır, ama artık çok geçtir, ne kadar zaman geçerse geçsin, sindiremediğiniz her neyse hep orada durur, sürekli acı verir, işte o yüzden aşk bile her şeyi affetmez.
hayır affetmez. insanın aklı bir şekilde kalır orda. içinizde kalır o öfke. ve yıpratır ilişkiyi.
Bir yere kadar eder, bir yerden sonra aşkında bir sabrı var yani.
başlarda affetmez. yavaş yavaş affetmeye başlar. affedilecek olayın büyüklüğüne göre bir süre sonra affeder. sonra anlarsın ki, affedilen bir şey yok. aşk her şeyi aslında yok sayar.
Bu sorunun cevabının cubbelı hocamız kesın bılıyordur.ılk fırsatta ıletecıgım.
özlem Tekin'in sorunsalıdır. *
affedersen eder.
aşk affetse ben affetmem.
Affetmem desenizde bir bakmışsın sarmaş dolaşsın.
evet affeder, şeklinde cevaplanacak soru.
fakat unutulmamalı gün gelecek o aşk sanılan duygu bitecek ve affedilen akıllara gelecek. işte o zaman eski defterler açılacak, kişiler birbirlerine zarar verecek. yaşananlar uçup gidecek. akıllarda ise sadece kötü anlar gelecek.
la hep böyle oluyor, o zaman neden hala aşkı arıyoruz?
neden aşık olmak istiyoruz?
biz insana aşık olmuyoruz.
aşka aşık oluyoruz.
tüküreyim duygu mahzenimizin dibine!
anasını bile siker.
Affetmez. Insanin kendine olan saygisini yitirmemesi icin affetmemesi lazim. Mantikli olun lan.