bugün

çok derin mesajları olan herkesin anlayamayacağı, sadece sıradan birkaç sözcük gibi durmasına - hatta ne diyon .mına koyim tepkisi verilebilecek kadar malca gözükmesine- karşın aslında çok özlü bir anlam ihtiva eden harfler topluluğu. ben anlayamadım mesela ama bu benim salaklığımdır herhalde. e büyük usta da haklı tabi sonuçta 29 harf var kaç farklı cümle kurulabilir ki. dimi serdarcığım ?
serdar ortac'in ask, teknoloji ve sanat hakkindaki derin bilgilerini bizlere kanitlamak icin sarkisinda yer verdigi sozlerdir. hayir kanitlamak icin bu kadar ugrasma(ma)sina da gerek yoktu. oldu bi kere.
bu sözleri anlıyorum ama bir mana etrafında toplayamıyorum.

- bana da yazık.
tekrar tekrar dinlendiği halde bi halt anlaşılamayan şarkı sözleridir. o nasıl bir cümledir arkadaş? devrik cümle desem değil, eksiltili cümle desem değil.. ne lan bu?
aşkın teknolojiyle buluşması durumudur. *
kızıl ötesi ışığın göze görünmediği nazara alınırsa, "aşk bu kızılötesi" ile platonik bir aşktan, "yaralı müzesi" ile, platonik aşkın sona erdiğinden ve adeta müzelik olduğundan, "hareket edemem" ile de yeniden platonik aşk acısı yaşamaktan korktuğundan yeni bir aşka yönelemeyen kişiden sözedildiği anlaşılır. sonuçta, "ben seni sevdim, sen farketmedin, ben babayı yedim, artık iflah olmam gayrı"nın kibarca ve da vinci şifresi kitabını aratmayacak tarzda anlatılmaya çalışıldığı anlaşılır.
(bkz: e tabi ebe sikmek şart olur)
maksat kafiye şarkı şahane mantığında yazılmış şarkı sözü.
(bkz: şaka gibi)
(bkz: kamera nerede)
anlayan varsa şaşıracağım şarkı sözü.
- ahh ulan nerde eski aşklar..
+ nasıl yani abi ne farkı var aşk aşktır.
- olur mu booolum eskiden kızılötesi aşklar vardı 30 cm yakın durmalıydık.
+ eee
- şimdi baksana mnkym büluuutut çıktı 10 metreden fazla yaklaşamıyon mnskym, zikerün böyle aşkın ızdırabını..
+ haklısın bey abi ..
(bkz: şeref sen geçen gün çok iğrenç bir insansın)
bir serdar ortaç klasiği şarkı sözüdür. mantık aramak bir gaflet olacaktır, hiç uğraşmayınız.
türkçe meali: aşk kızıl ötesi bir şeydir. insanları yaralar. hatta yaraladığı insanlarla bir müze bile açabiliriz paticanlar. sırf bu yüzden hareket edemiyorum.

olmuyor, olmuyor!
(bkz: türkçeye çevrilemeyen şarkı sözleri)
ben hep söylerim; bu çocuğun içinde Syd Barrett ruhu var lakin, bir türlü anlaşılamıyor.
bir başka serdar ortaç klasiğidir. hep yazsındır.
serdar ortaç'ı kendi haline bırakmamız gerektiğini ortaya koyan yüce eseridir. adam bu alemde değil ki abi neyin peşindeyiz. * *
(bkz: işten çıkarken adama ingilizce am günü yağ)
venedikli pamuk işçilerinin sorunlarını anlatmayan dize.
temel de durur mu? yapıştırmış cevabı.
(bkz: böyle kıça böyle çük) *
hayatın yorduğu serdar ortaç'ın isyanını dışa vurum şeklidir. olur öyle.
hayatın anlamıdır, candır. **
gelmiş geçmiş en anlamlı şarkı sözüdür. birçok argümanı tek bir cümle içine sıkıştırmak her babayiğidin harcı değildir.
''aya benzer yüreğim e doğal olarak takipteyim'' sözleri kadar anlamlı olan bir şarkı sözü.
bunu yapan bunu da yaptı..
(bkz: serdar ortaç ın the wall söylemesi)
ne yazık ki yapmaya devam ediyor. engel olamıyoruz..