bugün

spoken word tarzini en iyi isleyen rapcilerden. cidden farkli seyler hissettiriyor..
Merak edenler için, asıl adı Burkay ve soyadı yalnız'dır. Eskişehir'den sonra Artık Kadıköy'de yaşamını sürdürmektedir.
"Kafamda 8 tane noktalama işareti
Ünlemden sonra büyüyen kripteksi içindeyim
Herhangi kasabanın herhangi çocuklarıyız
Bir rubik küpünden birde Andy Warhol'dan tad almadık." sözleriyle tarzını konusturmus kişidir. Müzik sanatcısıdır.
kakar. hayli eğitimli bir rapçi arkadaş. çok sayıda dil bildiğini falan duymuştum.
Woody dir benim için.
Ne güzeldi o çıksa da izlesek.
woody akla gelir.
eskişehir'de yaşadığı dönemde tanıştığım bir arkadaş. müzik yapıyor, iyi de yapıyor. garip bir adamdı fakültede boş boş dolanırdı.
eskiden bir edebiyat hocamız vardı. bu kelimeyi ağaç kağan olarak telaffuz ederdi. niye böyle diyorsunuz? diye sorunca da diksiyon olarak doğrusu budur. derdi.
Türkiyede şu an spoken word de karaçalıdan sonra en iyi olan isim.Umarım sonu karaçalı gibi olmaz.
keşfedilmeyi bekleyen spoken word emekçisi.
bakın bu eleman kaliteli.

gerçi kime diyoruz.. bu memleketin fıtratında müzik türü zenginliği yok.

yukarıdaki yazarın dediği gibi,umarım sonu karaçalı gibi olmaz.

edit:

sofar performansı

https://www.youtube.com/watch?v=eQq9-NT0oBw
Bazı yörelerde "tıkdelen" yada "tıkdelek" adlarıyla da bilinen ve birçok farklı türü olan kuş cinsi. boyutları da türüne göre bir serçe veya bir karga kadar olabilir.
papatya iklimi adlı parçasını hiçbir yerde bulamadığım sanatçı. kendi ses kayıtlarımı başa sarıp sarıp dinliyorum.
kana batmış posta pulu, geciken dolunaydan haberim olur
kırmızı tülbent kokusu
bu mezarın içini bilemeyen yok olur
damarına eroin konulup sürgün edilen adamın tükenen onuru
ağırlaşır sol omuzu
çünkü insandan yoruluyorum.

(bkz: kanyak iç cebi kaç saniyede deler)
asıl adı burkay yalnız olan 1989 doğumlu basarılı rapper.

'Evren kazanından canlı çıkan saygı değer piç kurusuyum.' diye tanımlar kendisini.
daha ne kadar üstüne koyacak merak ediyorum.
https://www.youtube.com/watch?v=lXWCnyJHwjc
böyle bir rapçi vardı. https://www.youtube.com/watch?v=DELgSD9CbpI
kendisini ilk teneke trampet'le ciddiye aldım. arkasından herr neyse ile de şarkılarındaki ve sözlerindeki öfkeyi ve kini hissettim. asla türkçe rap dinlemiyorum ve hatta ben asla rap müzik dinlemiyorum. ama ağaçkakan son derece enteresan bir herif. dinledikçe anlatıyor. bir de kızgın ha. çok değişik.
gerçekten büyük rahatsız. acayip yani. bu herifin yaptığı müziğin türkçe rap olarak adlandırılmamasını isterdim çünkü rap müzik özellikle türkçe rap müzik sik gibi bir kitlesi olan bir oluşum. ama bu herif bir başka. hayatım boyunca rap müziğe şans tanıdım ama hiç bir zaman kendime ait bir şey bulamadım. sadece sözlerinden bahsetmiyorum, ritim olarakta. ama bu herifin anlattıkları gerçekten çok trip.
neredeyim kim bilir neredeyim kim bilir?!
"göğe bakmak işe yaramaz, boşluk boşluğu dolduramaz."
biladerim çok büyük saykolocik problemlerle uğraştığına hiç şüphem yok ama o problemleri aştığın gün artık ağaçkakan değilsin. dolayısıyla garip bir ikilemdesin.
yapman gerektiğinin ne olduğunu bilmiyorum ama bizimle kalmanı isterim.
neredeyim kim bilir
neredeyim kim bilir!
Burkay yalnız, piyasada bilinen ismiyle nam-ı diğer ağaçkakan.

Kendisi bir rapçidir efenim.

Halelujah isimli parçası sevilir sayılır.

Hatta öyle bir gazlar ki dinleyen kişiyi, adliyeye bile dalınır o derece.
Ağaçkakan, gagasını ağaca saatte yüz kilometreden daha hızlı vurduğu halde beyin sarsıntısı geçirmez. Çünkü gagasıyla beyni arasında şok dalgasını emen süngerimsi bir yapı vardır. Uçaklardaki kara kutular bu süngerimsi yapı taklit edilerek üretilen malzemeyle korunmaktadır.
bir belgeselde mi ne görmüstüm savaş jeti pilotunun maruz kaldığı g kuvvetinin bilmem kaç katına maruz kalıyormuş ağaca vurduğunda.

vay kaya kafalı.

ters kare yasasından falan bahsediyorlardı yanlış hatırlamıyorsam. darbenin sönümlenmesi kısmında.
akşama kadar çalışıp sabaha kadar ağlarmış. kuduğum da kuduğum diye. o ağaçtaki kurdu bilir onu ararmış bütün gün. o yüzden gagası ile ağacı delermiş. bu şekilde zikir yaptığını söyleyenler de var.

kuduk= gaga.
Ağaçkakanlar, gagasını ağaca saatte yüz kilometreden daha hızlı vurduğu halde beyin sarsıntısı geçirmez. Çünkü gagasıyla beyni arasında şok dalgasını emen süngerimsi bir yapı vardır. Uçaklardaki kara kutular bu süngerimsi yapı taklit edilerek üretilen malzemeyle korunmaktadır.
Ağır işsiz kuş.
suerte'si bana eskişehiri deli gibi özleten rapçi. arkadaşımsın kuzen. tanışmasakta.
güncel Önemli Başlıklar