bugün

(bkz: yeni arayış evresi)
ilk evre :

kendinizi alkole vurursunuz ve bir süreliğine hayata küsersiniz.

ikinci evre :

eski sevgilinizi gördüğünüzde bir ah çeker ve üzülürsünüz.

üçüncü evre :

hayata yeniden gelmiş gibi başlarsınız. sürekli kızları yeni sevgili adayı gibi görürsünüz.
kabullenememe evresi
kabullenememe evresi
kabullenememe evresi

.
kendine gelme evresi ve son olarak dünyaya dönüş evresi
ağlayarak uyuma. *
bekleme
bekleme
bekleme
bekleme
bekleme
*
kişinin kendi isteği ya da kendi isteği dışında yaşadığı ayrılık iç dünyasına farklı yansır.
ilk olarak geri dönmesini beklemek yoğun olarak yaşanır,
sonrasında üzülme ağlama bunalım,
sonrasında kabullenme,

son olarakta çıkarılan dersler ise;

Bir varlığa ne kadar sıkıca yapışırsan ayrılınca o kadar acı çekersin.

Hayatında sadece kendi potansiyeline ve gücüne güven ve sürekli kendini geliştir.

Bir varlığı sevmen gerekiyorsa önce kendini sevmeyi bil.

Ayrılık bitiş değil yeni bir başlangıçtır.

Duygularını kontrol etmeyi öğren yoksa o seni kontrol eder.

En sağlam zemin kendi ayaklarının üzeridir.

Tek penceresi olan ev karanlıktır. O pencerede kapanırsa zindan olur.
halinizden kimseye bahsetmediyseniz, kimselerin anlamadığı psikopat ruh halleri, etrafa sataşmalar, yersiz kavgalar, serde gurur var ağlamak yok ya extra bunalımlar, gitgide mala bağlamak..
sevmek öyle iç kanırtan bir duygudur ki, ya ölünür ya yaşanır neticesinde.
ortası olmayan, envai çeşit duyguların eşiğidir...
bitince sevme oranıyla acıya kucak açılır.
şu kadar seviyordum acım bu, yok daha fazla seviyordum acım o halde bu...
hak edilmişlik olmasa da yaşanacak evrelerdir, gecikmez...
evrelerin en nihaisiyse, bilgelik evresidir.

şöyle ki; isterken görememek, dokunabilecekken yanmak... olması gereken duygulara ket vurmak o denli zor bir yetidir ki. çok başka kapılar açar. ayrılık olmuş, kaybedilmiş sanılır ama öyle bir ruh haleti kazanılır ki, bizi bitirdiği düşünülen sevgi bizi bilge yapmıştır...

ayrılık hiçbir türlü bitiş değildir, başka bir dünyaya geçiştir...
ilk şok; uzun bi ilişkiyse baya uzun sürer gece ortalıkta mal gibi dolaşmalar en onemli belirtileridir
ikinci şok; sizde ebe başta sağlam akraba kalmazken eski sevgilinin mutlu halleriyle devreye girer
üçüncü evre; mal mal işler oyalayacak haltlar ve etrafta oyalayacak bikaç mal bulursun
dörde geçiş yaparsın kıskandırma evresi; bu dönemde hallettin hallettin yoksa geri dönüşü pek yoktur
beş çeşitlilik gösterir ya yeni bi aşk ya malımsı unutamama sendromu yada barışma durumu...
-travma
-açılma.
-zamparalık.
ilk ve geçişi en zor olan evre, harbi harbi bunu mu istiyordu ? geri dönmeyecek şekilde mi ayrıldı? tarzı sorular ile sorgulama evresi. bunlar geçip de umut kırılmaya başlayınca, kalp sevgi yerine güç pompalar zayıf bedene. ve bir bakarsın , yürekte ve alın üzerinde hafif çizikler ile umutlu ve mutlu günler seni pansuman etmeye başlar.
ayrılıktan hemen sonra boğazınızın düğümlenmesi ve göğsünüzün titremesi en muhtemel sonuçlardandır. alkole başvurma da ilk sırada yer alan tedavi yöntemlerindendir.
ayrılık öncesi:

-mesajlaşma, telefon konuşmaları, internet yazışmaları
-buluşma, sex
-pişmanlık

ayrılık sonrası:

-turkcell ve banka mesajlarının artış göstermesi, spam e-postalar
-el ile samimiyet kurmak
-pişmanlık
zaten bende ayrılmayı düşünüyordum.
hiç umrumda değil ağlamadım bile rahatladım sanki.
oh ya rahatım karışan yok oraya gitme bunu giyme şunu yapma diyen yok.
mesaj atan yok arayıp soran yok seni seviyorum diyen yok.
hiç mi aklına gelmiyorum bu kadar kolay mıydı ha.
aylarımı verdim ulan ne istese yaptım bitmesin diye ne diller döktüm durup dururken sıkıldım dedi çekti gitti şerefsiz.
bi hafta önce ben sensiz asla yapamam diyordu yalan mıydı bu kadar çabuk nasıl değişti.
ya da boşver ya iyi oldu zaten hiç anlaşamıyoduk yürümezdi bi hayat geçer miydi sanki elbet ayrılacaktık.
anlaşamazdık falan ama sevmiştim be.
acaba o da beni düşünüyor mu birlikte geçirdiğimiz güzel günleri düşünüp özlüyor mu.
yoksa başka birini mi buldu.
en iyisi yeni biri beni seven biri.
evet artık yeni bi sevgilim var çok daha anlayışlı daha yakışıklı kaslı falan da iyi ya bu.
sanki hoşlanıyorum odun değil en azından ağzı laf yapıyor.
ve başını yastığa koyduğunda her gece aklında hep aynı şey vardır malesef. onun gözleri elleri yüzü sesi gülüşü konuşması salak saçma halleri bile gitmez gözünün önünden. beraber geçirdiğiniz güzel günler anılar capcanlıdır daha sanki hiç gitmemiş sadece bi süre yokmuş gibi gelir hep bi bekleyiş içerisinde olursun dönecek sanırsın. bi gün özleyip seni bi mesaj atacak diye beklersin başkalarında sende bulduklarını bulamazda senin kıymetini anlar geri gelir zannedersin ama o bekleyiş hiç bitmez. yanındakiler değişir yeni sevgililer gelir gider yeni insanlar yeni tenler gülüşler sesler kokular... değişmeyen şey aklından bi türlü gitmeyen onun varlığıdır. zamanla herşey yavaşça silinmeye başlar tabi hiç böyle olsun istemezsin bitsin istemezsin ama zamanla herkes unutulur işte sen istesende istemesende.

yıllaaaaar sonra gelen edit: yukarda adı geçen şahsiyet cidden pişman olup 2 buçuk yıl sonra geri dönmeye kalkmıştır.tabiki sadece gülümsedim ve geçtim.(ha bide biraz dalga geçtim geç de olsa intikam güzel şey)
- kurtuldum evresi: arkadaşlarla konuşurken onlara kurtulduğunuzu mutlu olduğunuzu ilişkinin zaten kötü gittiğini söylersiniz.
- boşluk evresi: konuştuğunuz arkadaşlarınız internetteyse çıkar yüzyüzeyse ayrılınır ve kendinizi bir boşlukta hissedersiniz.
- pişmanlık evresi: yaptığınız kötü şeyler için pişman olursunuz. keşke şunu yapmasaydım bunu yapmasaydım dersiniz.
- kabullenme evresi: onun gittiğini ilişkinin bittiğini kabul edersiniz unutmaya karar verirsiniz.
- sözlükte takılma evresi: sürekli onunla konuşuyorsanız konuşmadığınız için n yapacağınızı bilemezsiniz bari sözlüğe gireyim takılayım dersiniz.* fakat sözlükteki başlıkları görünce entryleri okuyunca daha kötü olursunuz.
- unutma belirtileri: eskiden herhangi bir şey gördüğünüzde aklınıza gelmez.
- unutmak: onu unutmuşsunuzdur bunu başarmışsınızdır.

sonrası bu evreler devir daim evlenene kadar. tabi evlendikten sonra ayrılık gibi bir durum olmazsa. inşallah olmaz.
kabullenemiyorsun önce. sinirli yahu yoksa sever beni diyor iç sesin. ısrar ediyorsun ayrılmayalım diyorsun ardından 'seni sevmiyorum artık.' dediğinde bi şok geçiriyorsun 2 3 gün. saatlerce aynı noktaya bakıp sevmiyormuş lan diyip 2 damla gözyaşı döküyorsun. son buluşmayı bekliyorum şu an hala kabullenememe var bi. sonra ki evreleri yaşayıp göreceğim her seferinde farklı oluyor heralde, galiba, sanırsam.
- oh kurtuldum yeter a.q. mesaj atmaktan sıkıldım bir rahatça takılayım ya evresi,
- lan yanlış mı yaptım acaba kızı da üzdük görüyonmu, neyse ya rahatım bak bilardo oynaya biliyorum rahatça en azından evresi,
- sikeyim aklımı, seviyodu lan o kız beni evresi,
- " ben yeni sevgilisiyim, bir daha bu kıza mesaj atarsan seni sikerim." evresi.
- abi bi 35 lik versene evresi,
- isyeaaaannnn....

evreleri birbirini takip eder.
Rakı...
mübadele.

tabi ilk başta sıkıntı olur bazı kürtler gitmek istemez.

bir saniye hee bu öbür ayrılık.

valla büyük bir rahatlama. her gün kafa sikilmesinden bunalmış kafanın artık rahatlaması.

rakı her zaman güzeldir zaten.
Sabah akşam uyku.
ilk dördün son dördün yarım ay dolunay.
Evre 1 ben terkettim amk kizi egolara bak

Evre 2 raki eski sevgili muhabbeti

Evre 3 kanka su bilgideki zeynepin numarasini versene

Evre 4 Zeynepli geceler sabahlar instagramdan nispet

Evre 5 siktir git zeynep

paradox sonsuz dongu.
anlam verememek.
kaybedilen zamana hayıflanmak.
acı çekmek.
ağlamak ama çok ağlamak.
özlemek özledikçe öfkelenmek ona kızmak.
o beni kaybetti evresi.
oturup acaba dogrumu yaptim evresi.
pisman olup aglama. ozleme kendini sigraya alkole vurma evresi.
surekli kendi icinde onu hakli cikarip kendini suclama evresi.
sonra yeni birini bulup eskisinden kurtulma evresi.
(img:#1837746)