bugün

güya bazılarına bilgilendirme mesajı göndermiş gsm operatörü. 20 lira yükledim, bakiye 10 lira. sms 50 kuruş. ha bir de bunun 7.8 liraya sms pakedi var. günü gelmeden iptal edilemiyor galiba. yani 5000 sms'i 25 günde bitirdiysen, 5 gün beklemen lazım. pakedin yenilendi sanıp mesaj atarsan bakiyeyi 0'a çekiyorsun falan.

çok acayip bi' operatör. en yakın şeysi 1 kilometre ötede olmasa vodafone ya da turkcell arasında pitipiti yapacağım ama üşeniyorum gitmeye. üstelik benim bildiğim kadarıyla, turkcell'in de gayet güzel sms kampanyası cartı curtu var. avea'nın diğer operatörlerden ayrı olarak işe yarar hiçbir tarifesini göremedim ben.
tlye geçtikten sonra hiç bir avantajı kalmayan gsm şirketidir.
tl'ye geçiş ile birlikte kullanıcılarına kazığın ucunu sokartan gsm firmasıdır.

efendim kontör'den tl'ye geçişten önce 10 dk.'sı 2 kontöre konuşuluyordu malumunuz. 150 kontöre 30 tl vererek artık hattınıza 30 tl yüklüyorsunuz. yani bir kontör 20 kuruşa takbül ediyor. dolayısıyla normal şartlar altında 10 dk.'sı 40 kuruşa konuşmanız gerekiyor. ancak ne kadara konuşuyorsunuz? 10 dk.'sı 50 kuruş. aradaki 10 kuruş ne mi oldu? poponuzdaki acının sebebi o işte.
arayacağı ya da mesaj çekeceği saati bilmeyen oparatör.**

gecenin üçünde arayıp iyi geceler öpücüğü niyetine kampanyalaını açıklar; yetmez gecenin 5inde mesaj atar falan. öyleydi, hala öyle mi bilmiyorum gerçi.
kontörden para hesabına geçti geçeli kazığın önde gidenini kullanıcılarına atandır.
ayrıca ücretlendirmelerinden bahsetmemektedir. *
sürekli yolladığı servis mesajları ile kullanıcılarını rahatsız eden ve kendinden soğutan, yüzsüz bir operatördür. hatta sadece mesajla kalmayıp 444ile başlayan bir numaradan arıyorlar resmen. o numarayı görünce hiç açmayıp reddediyoruz. ayda 500 mesaj hediye ettiği için katlanıyoruz bu işkenceye.
bir pazar sabahı saat 9'da mesaj göndererek beni uykumdan zıplatan, küfrümü çok yemiş gsm operatörü.
danslı reklam filmi çekmeye çalışmış ıssız kadına dans ettireyim demiş rezil olmuştur, bir kadın bu kadar mı dans edemez, evet bu kadar.
cidden çok enteresan işler dönüyor bu şirkette. günlerdir attığım mesajlar iletildi gözükmesine rağmen bazı mesajlarımın iletilmediğini anlamış bulunuyorum şu an.
+904441500' dan telefon gelir;
iyi günler. dinlemekte olduğunuz mesaj avea' dan gelmektedir. 1 dakika sürecek olan bu görüşme tamamen ücretsizdir..vıdı vıdı vıdı..

iyi ya!! sizi dinlerken de para ödeseydik bari!
tarife değişikliğini avea online işlemler üzerinden gerçekleştirebileceğiniz operatör. yani 500'ü arayıp kontörlerinizi heba etmeyin veya faturanızı piç etmeyin.
fatura ödeme tarihi geldiğinde sistemi bozuk olan tek operatör.
kendisi müşteri hizmetlerine beni aratıyor, sonra birşeyler söyleyip geri kapatıyor. az önce oldu. çok ilginç.
(bkz: dedim olm henry rahatsız mısın)
son reklamları ile insanları çileden çıkartan operatör.
çekmez*, çektirir*.

edit: entry daha anlaşılır hale getirildi*.
2 sene önce kapattırılan borçsuz faturalı hattın borcunu bugün yasal yolla isteyendir. avea ile işim kalmayınca haliyle hattımı kapattırmak istedim ve hattın tüm borcunu ödeyerek hattı avea bayisinden bir güzel kapattırdım. bunu hazmedememiş olacaklar ki 1 aylık faturam gözlerinden kaçmışmış. şirketin avukatına göre o esnada fatura sistem güncel olmadığından görülemiyormuş falan da filan da ondan bir faturamı ödememişim de. E haliyle insan kapattırdığı hattın takibini yapıcak değil ya o son faturanın mailini de bana atmayan avea, sen bu borcu ödemiyosun diye utanmadan yasal yolla tahsil etmeye kalkıyor şimdi tabiki faizi ve avukat masrafıyla. bu nasıl bi arsızlık ve de hırsızlıktır anlayabilmiş değilim. senin sistemini güncel tutamamanın ve zahmet edip borcun var diye mail atmayışının sorumlusu ben miyim? nette biraz araştırma yapınca aynı şekilde mağdur edilmiş bir sürü insan olduğu rahatça görülebiliyor.
(bkz: asa sende kalsın avea) *
an itibariyle 1436 dakika bedava konuşma süremin olduğunu iddia eden gsm şirketi. altından bir bit yeniği çıkacak, hadi hayırlısı.
genelleme yapılamaz belki ama bayilerinde bilgisiz ve müşteriye saygısız elemanları barındıran şirkettir. öyle ki, geçen gün hattımla ilgili bir sorunum vardı, gittim bir avea bayisine. şöyle bir diyalog yaşandı:

b: ben
p1: personel 1
p2: personel 2

b: iyi günler, hattımla ilgili bıdı bıdı problemim var, yardımcı olabilirsiniz?
p1: ııı bakalım -2-3 dakika telefon kurcalanır- olabilir ya. bilmiyorum. niye olmuş acaba?
b: evet, niye olmuş olabilir acaba?
p1: müşteri hizmetlerini arayın isterseniz?
b: e siz ...?
p2: bıdı bıdı bıdı keh keh keh
p1: a.ına koyum s.ktiğimin herifleri. noluyo lan bunlara?
b: neyse iyi günler size.

evet efendim, işte bu da benim böyle bir anımdır.
an itibariyle ankara'da sıçmış olan operatör. çift hatlı telefonum ve çift avea hattım var ve ikisi de yalnızca acil aramalar için aktif şu an. arada bir hat çekiyor ama bu sefer de ne arattırıyor ne de mesaj gönderiyor. yürrü be avea kim tutar seni. bravo.
mesajları canı isterse yarım saatte ulaştıran operatör. canı istemezse onu da yapmıyor.
an itibariyle sadece acil durum için açık olan hattır. tamam şimdi yatacağım belki. belki sabah kalktığımda hat tekrar açılacak. ama sevdiceğime bir iyi geceler mesajı atamadım. ayıp ettin avea.
beni geri çeviren şirket. *
her zamanki gibi sabahın 5'inde yatılmıştır. daha uykuyu yeni yeni hissetmeye (evet, hissederim ben) anlarda çalan telefonla yataktan fırlanır! arayan pek sevgili 9333'tür! hattımdaki kontör bitmek üzereymiş! la ben zaten o hattı olur da bir iş veren şaşırır arar diye açık tutuyorum! sen gelmiş bana kontör diyorsun!

böyle boktan bir kurumdur kıssadan hisse.
şebeke varken msj atıyorsunuz birden gidiveriyor orda farkında olmuyorsunuz aradan 10 dk geçiyor'yahu niye hatun cevap vermiyor' derken msj iletildi diye bişey cıkıyor işte böyle bir operatör..
19 tl'lik reklam kampanyası ile tam anlamıyla çuvallamış, itibarını yerle bir etmiştir.

radyodaki reklam şöyle:

genç bir ses: bu 19'luğa herkes abone olur ha...(gülmeler zevzek zevzek)

ihtiyar ses: olur tabii. ne sandın. siz yeni nesiller sizi...

gibi bir şeydi. o kadar itici ki tam olarak aklıma yer bile etmedi.