bugün

entry'ler (43)

limonata kolonyasi

(bkz: #18283743)

beslenirkibu

aramızda bkz vermeyi bilmeyen sözlük yazarları olduğunu ortaya çıkarmış yüce yazardır. gelmiş ergendir diyip kendi yazdığının linkini vermiş, ne desem bilemedim.

beslenirkibu'ya diss attınız başınıza büyük bir bela aldınız.

sevgilinin ev arkadaşı

bazı kalem hırsızı götlerin çekemediğidir. bunların anten takmaları farzır.

lys 2010

server is too busy uyarılarını yarın vereceği ösym tarafından açıklanmış sınavdır.

üye olmadan linkleri göstermeyen site

eğer şanslıysanız, kullanıcı adı: asdasd parola: asdasd ikilisini kullanarak üye olmadan giriş yapabilirsiniz. çünkü bu tür sitelere üye olanlar genelde hadi hemen üye olayım derdinde olduğu için bu ikiliyi kullanırlar ve siz de bu üyelikle giriş yaparak linkleri görebilirsiniz.

avea

genelleme yapılamaz belki ama bayilerinde bilgisiz ve müşteriye saygısız elemanları barındıran şirkettir. öyle ki, geçen gün hattımla ilgili bir sorunum vardı, gittim bir avea bayisine. şöyle bir diyalog yaşandı:

b: ben
p1: personel 1
p2: personel 2

b: iyi günler, hattımla ilgili bıdı bıdı problemim var, yardımcı olabilirsiniz?
p1: ııı bakalım -2-3 dakika telefon kurcalanır- olabilir ya. bilmiyorum. niye olmuş acaba?
b: evet, niye olmuş olabilir acaba?
p1: müşteri hizmetlerini arayın isterseniz?
b: e siz ...?
p2: bıdı bıdı bıdı keh keh keh
p1: a.ına koyum s.ktiğimin herifleri. noluyo lan bunlara?
b: neyse iyi günler size.

evet efendim, işte bu da benim böyle bir anımdır.

lost

bir kaç sezon "i always have a plan" diye gezinen ve gönüllere taht kuran ben linus'ın 5. sezondaki ezik çocukluk dönemi, 6. sezondaki ezik erişkin dönemi ve final bölümünde frank lapidusdan yediği ayardır aslında izleyiciyi üzen. dizinin bitmesi falan değil.

(bkz: bir benjamin linus vardı noldu ona)

how i met your mother

son zamanlarda oldukça boktan bir çizgide ilerlemekte olan dizidir. sanırım 3 bölümdür güldüğümü hatırlamıyorum. kendine gel himym olmuyor böyle.

kendine ait telefon numarasını hatırlayamamak

tam bir gerizekalılık örneği değildir esasında. insan genelde aradığı kişilerin numarasını ezberler. e aynı insan durduk yere aa dur bi kendimi arıyayım ulan demediği için de kendi numarasını ezberleyemeyebilir ilk aşamada. ne zaman ki numarasını ona buna vermeye başlar, işte o zaman numara ezberlenebilir ve sözde gerizekalılık insanın üzerinden atılır. *

lost

6x09 ile yine izleyenlerinin ağzını önce açık bırakmış, sonra da o açık ağza bir güzel sıçmış dizidir. naptın be lost?

how i met your mother

5x18 ile zaman zaman çok güldürmüş, zaman zaman ise ilk defa izleyene sıkıntı vermiş dizi.

ttnet in oyunları 300 mb sanması

ttnet'in size en uygun internet paketini seçin ismini verdiği destek aracında "ayda kaç oyun indireceksiniz?" sorusuna not olarak "oyunlar 300 mb'tan hesaplanmaktadır yazması" ve "ttnet sen hangi oyunlardan bahsediyorsun 300 mb oyun mu kaldı?" şeklinde tepki alması muhtemel durum. ama yapmışlar azizim. oyunları 300 mb sanıyorlar.

makro iktisat

kanımca mikro iktisattan çok daha kolay bir derstir.

iş aramak yerine kendi şirketini kurmak

iş almam iş veririm zihniyetine sahip bünyenin yapacağı bir şey de olabilir.

(bkz: ders almam ders veririm)
(bkz: fatih terim)

lebron james

gelecek sezondan itibaren 6 numaralı forma giyeceğini açıklarken 23 numarayı bırakış sebeplerinden birisi olarak o numaranın michael jordan'a ait olduğunu belirtmiş, "kaç yıldır giyiyorsun da şimdi mi farkettin 23 numaranın michael jordan'a ait olduğunu ulan yavşak?" gibisinden sorulara maruz kalmasını beklediğim antipatik süperyıldız.

necip uysal

ilk defa adam gibi izlediğim kayserispor maçında bana iyi izlenimler veren, mücadeleci, her an her şeyi yapabilecek gibi duran dolayısıyla da zevkle izlenen, gelecekteki gururumuz olacak futbolcu. umarız bir şanssızlık yaşamaz.

we could be the same

belki müzikten, notalardan çok anlamadığımdandır, benim kulağıma hoş gelen şarkıdır. bizi birinci yapmayacaktır o ayrı fakat öööögghhh bööögghh** yapmaya da gerek yoktur diye düşünmekteyim.

allah a inanıyor musuna verilebilecek cevaplar

(bkz: elbette yarraam)

21 şubat 2010 ny knicks oklahoma city thunder maçı

tsi 02:30'da başlayacak olup, tracy mcgrady'nin aylar sonra ilk 5 başlayacağı maçtır. ilgi çekeceği şüphesizdir.

tracy lamar mcgrady

bu gece oynanacak thunders maçında knicks adına ilk 5 başlayacak olan oyuncu.