bugün

fortis türkiye kupasında karşılaşan iki ezeli rakip fenerbahçe ve beşiktaş'ın futbolcuları mehmet aurelio ve ricardinho'nun maç bitiminden sonra stadın otoparkında bir birlerine girmiştir. ricardinho nun dudağı patlamıştır.

--spoiler--
http://www.haberturk.com/...cat=170&dt=2007/04/28
--spoiler--
efendim camiada işlere bakılması gerekirken gereksiz bir gerginlik yaratan yönetimin oyunculara yasıttığı stresin göstergesidir.ki bunu marco yapmışsa bir volkanı vay efendim bir bir kezmanı yok efendim bir uğur boral(boş zamanlarında karate-do yapar) ı düşünemiyorum bile..

(bkz: imam osusursa cemaat sıçar)
aslında pek böyle denemez! marco dalmıstır ve rico yu ucurmustur! bundan sonra da artık yere kapaklanmıs durumdadır becekeli futbolcu...
aslında böyle denemez pek! aurelio arkadan vurmuştur.. tam yakışacağı üzere.. dolayısıyla kavga değil, şerefsizlik.. -ali koç buna da "şerefsizlik" der mi acaba-
daha çok aurelio nun ricardinho ya tekme tokat arkadan dalmasi şeklinde tezahür eden olaydır. t.c. vatandaşı olan aurelio'nun darbeleri çok çirkindir, bir türke yakışmamaktadır.
aslinda bircok $ey denemez. olayin en vahim noktasi aziz yildivim'in sanki olay yeri inceleme ekip amiri nidasiyla otoparka ini$i ve penguen $ekilli yuruyu$u daha vahim ve carpici bir geli$medir**. terbiyesiz bir hadise vuku bulmu$tur. spor ile tekme tokat dalmanin ne alakasi var, bilemiyorum. sanirim bazi futbolcular da bu konuda pek bilgili degil.
aslında böyle denemez pek! beceke taraftarının boş iskeleyi basarak, çoluk çocuk, münferit demeden sağa sola saldırmasından daha makul olan hadisedir, orada böyle bir adiliğin içinde bulunanların, burada ahlak bekçiliğine soyunması da çok komik oluyor, onu da söylemeden geçemiyecem...

netice itibariyle, mehmet aurelio, fenerbahçe taraftarı için alnından öpülecek bir davranışta bulunmuş ve haddini bilmeyen ne idüğü belirsiz bir futbolcunun ağzıyla burnunun yerini değiştirmiştir, bu davranışı da kadıköy'deki ilk maçta yani denizlispor maçında, fenerbahçe taraftarı tarafından da takdir edilecektir...

(bkz: ricardinho akıllı olsun akıllı)
rico sakin sakin yürüken, özel otoparkta ne idüğü belirsiz -fenerbahçe bizim adamımız değil dedi, özel otoparka ne idüğü belirsiz birinin girmesi de tuhaf ki; eleman aziz yıldırım'a rapor veriyor- biri rico'ya uçan tekme atıyor, delikanlı (!) aurelio da "arkadan" rico'ya saldırıyor... bunun adı da dalmak ve uçurmak olarak adlandırılıyor... 10 saniye önce eklemediği bir darbe alıp, sersemleyen birine arkadan girmek de ne derece delikanlılık ortadadır...
netice itibariyle, marco aurelio, fenerbahçe taraftarı için alnından öpülecek bir davranışta bulunmuştur ve bu davranışı da inönü'deki ilk maçta beşiktaş taraftarı tarafından da takdir edilecektir..

bu talihsiz andan ötürü inönü'ye gelmesine engel olabilecek bir ceza almaz umarım..
ricardinho ya biri
"ben olsam bunun altında kalmam", "bu hareketi bana yapcak var ya..." şeklinde gaz vermesi sonucu olabilecek olay.
(bkz: iyi olan kazansın) *
edit: aldığım duyumlara göre (duyum diyorum 2. defa) ricardinho nun marko paşa ya "brezilya ya ihanet ettin pis zenci" gibilerinden bir laf atması ile oluşan bir kıvılcımın tezahür etmesi ile vuku bulan itişme kakışma.. laf aramızda marko mikip atmış
nedense aurelio'dan başka herkesin konuştuğu olay. * ey aurelio senin ağzın dilin yok mu kardeşim. kendini savunmasını bilmiyor musun? bi yandan mahmut uslu konuşur, dün santra'da volkan ballı konuşur. çık ta kendin birşey söyle, basın açıklaması yap, gazeteye demeç ver, televizyona çık. ama yok... eğer haklıysan efendi gibi çıkar söylersin. bana bunları dedi(küfürleri aynen söylemek zorunda değilsin) en azından ırkçı söylemlerde bulundu bana karşı diyebil. ilginçtir kendisine küfür edildiğini yada ırkçı söylemlerde bulunulduğunu aurelio'dan yani birinci ağızdan duyamadık.
sözlük'te yok!

ama aşağıdaki belki işinize yarar.

i. aurelio'nun ricardinho'ya arkadan saldırması
http://www.youtube.com/watch?v=KAlZkXI7Szg

(bkz: teraziyi unutmayalım hocam)
(bkz: emege saygı)

şaka maka bir yana, utanç verici olaydır. yok o onu dövmüş yok arkadan vurmuş denileceğine bu terbiyesizliği yapan herkesten hesap sorulmalıdır. futbolcular böyle yaparsa taraftar inönü'de ortalığı yıkar. aynı insanlar birbirine spor yüzünden düşman oluyor ya, hay ben böyle ligin..
aurelio nun 2 mac ceza almasina sebep olan olaydir.
ergenlerin hatırlamayacağı olay. aurelio ricardinho'yu saha dışında dövdü aldığı ceza 2 maçtı. bunu saha içinde yapsa 10 maç ceza alırdı. aynı şekilde başakşehirli topçular dışarda adam dövüyor aldıkları ceza normal saha içinde gazeteci dövseler daha fazla ceza alırlar. talisca denen tip saha içinde parmak gösteriyor 1 maç ceza alıyor. bunu savunan ya kördür ya mal. evet.