bugün

güzel hatun, amelie'deki saçları ve bakışlarıyla hafızamızda yer eden oyuncu.
müthiş tatlı fransız kızı. amelie, hors de prix ikisinde ve daha nicesinde yenilesidir.
güzel hatta çok güzel oyuncudur.
en son filmi ünlü modacı coco chanelin biyografisi olan coco chanel filmidir.
saf güzellik... (bkz: bir kelebeğin kanat çırpışı)
amelie (le fabuleux destin d'amelie poulain) filmi ile gönlümün bilmem kaçıncı katında tahtını kurmuş fransız oyuncu. kocaman gözleri ve bakışı, dudak yapısı, gülüşü ve en başta da gamzesi olan kızlardan nefret etmeme rağmen buna bir hayli yakışan gamzesi ile bambaşka bir kadın figürü çiziyor.
inanılmaz tatlı olduğu konusunda erkeklerin %95'nin mutabık olduğu hatun kişisidir. ama daha fazla iç acıtanı var mıdır? evet. o da;

(bkz: shannyn sossamon)
amelie filmiyle hafızalara kazınmış oyuncu. filmi de hafızalara kazımıştır zaten.
Dünyanın en sevimli en yetenekli kadınıdır fikrimce. Oynadığı tüm filmlerde iyi kız olması ise biraz komik duruyor sanki.
fransa sokaklarında onunla karşılaşabilme umuduyla günlerce uyumadan, dinlenmeden dolaşabileceğim tek kadındır.
ingiliz The Daily Telegraph gazetesine, oyunculuğu çok yakında bırakacağını açıklamış.
gerçek gülüşünü merak ettiğim insan.
poz verir gibi değil, gerçek hayatta normalde olan bir espriye falan böğürerek gülüşü.
sinemayı bıraktığını açıklayan fransız aktris.
özgür olmak istiyormuş efendim kendileri.
denizcilik yapmak ve çizim yapmak hoşuna gidiyormuş.

bir röportajında yönetmenlerin onda ne bulduğunu anlamadığını söylemiş.
amelie filmiyle uluslararası bir ün kazandığı kesin.

hafızalardan çıkmayacağı da kesin.
sinemayı bıraktığını açıklamış. sebeplerini okuyunca kendisine saygım daha da arttı. paranın ve gücün değil, hayallerinin peşinde olan bir insan.

http://www.objektifhaber....mayi-birakiyor-87693.html
her filminde farklı bir karaktere çok iyi bir şekilde bürünebilen, çok sevimli bir oyuncu. fakat oyunculuğu bırakıcağını açıkladı. umarım devam eder, kendisini severek izliyoruz çünkü.
bikinili halini gördükten eski güzelliğini kaybetmiş dediğim fransız oyuncu.
tam anlamıyla eşek gözlü, güzel fransız oyuncu.
görsel
saçlarını kesse de uzatsa da, gece elbisesi de giyse günlük elbiselerini giyse de, makyaj yapsa da yapmasa da muhteşem üstü güzellği olan bir oyuncudur. kıskanılacak derecede güzelliktedir. çok sevimlidir ve filmlerinde de rolüne sevimlilik katar.
amelie filminde öyle içten oynamıştır ki, arka arkaya izlense film yine de kendini seyrettirir. masumiyet ve dişiliğin buluştuğu yetenekli bir aktristir.

(bkz: la belle femme)
hayatımda gördüğüm en şirin ve en güzel gülen insandır. şirinlik abidesi diye adlandırdığım audrey'e amelie filmindeki performansı, tatlılığı ve güzelliğinin ardında beni hem kendisine hem de sinemaya aşık etmiş mükemmel bir oyuncudur.
bebek yuzlu fransiz kadin oyuncudur. amelie'deki mimiklerini behzat c'deki sule'ye benzetiyorum ayrica.
(bkz: zeynep çamcı)

benzemiyor mu?
bu kadını hangi filme koyarsanız koyun ağız açık izlenir. minicik, sanki kırılacakmış gibi incecik, zarif kadın. saçını toplayınca ayrı, açınca ayrı güzel. saf güzellik var kadının suratında. yüzüne sevimlilik sıkışmış * son filmi la delicatesse'nin başlığı açılmamış, üşenmediğim bir gün, etkisinden çıkınca değineceğim bu konuya. şimdilik film hayatımı kararttı. bu hatunun neredeyse her filminden mutluluk + hüzün, mutsuzluk karışımı bir duyguyla çıkıyorum. duygularımı ifade edemeyecek kadar karmaşığım. sanki dünyanın öbür ucuna gittim, başka bir hayat yaşadım geldim...
kadınlığını bile hala çocuk saflığında yaşayabilmek... amelie
gözleri çok masum bakan. dudakları da elma şekeri gibi olan hatunumuz. seviyoruz.