bugün

sübaneke'yi tersten okuyunca azrail'in gelmesi gibidir.
son zamanlarda forward maillerle dolaşan bir şehir efsanesi. biri bizi soymak istediğinde şifremizi tersten girip polisi çağırıyoruz, polis de hırsıza istiklal marşını tersten okutuyormuş. (yetişmesi için zaten helikopterle ya da uçakla gelmesi lazım)

duydum ki buna inananlar da varmış.

(bkz: bırakaaallaaesen)
eğer şifreniz 1221 ise şifrenizi düz girdiğinizde de polis geliyormuş.
mantıken olmayacak durumdur. bu efsanenin hala internette dolaşması da enteresandır.
atm filminin bir repliğinde zavallı kurbanların aklına gelen hede. sonuç için: (bkz: göt olmak).
denediğim e-mail'lerden biridir. bugün gittim atm ye girdim şifreyi tersten. sonra aldım kartı geçtim karşıda ki poğaçacıya. 2 zeytinli poğaça bi çay söledim. poğaçalar bitti ben üçüncü çayımı içtim. ne gelen var ne giden. sonra bir sigara daha yaktım. baktım gene olmadı. pes ettim efendim.
çoğu olaya gitmeye tenezzül etmeyen bir teşkilatın her şifresini tersten girene bir ekip yollaması çok abes kaçardı dediğim hadise.
öyle bişey olmadığı konusunda açıklama yapılmıştır.
(bkz: şehir efsaneleri)
Aslında iyi bir fikir.

Ama şifresi xyyx şeklinde olanlar ne yapacak tabii.

"155 mi? Yok bi şey yok para çekiyom."
Ne polisi yahu şehir efsanesi o, amma çok sazan varmış inanan deneyin bakalım geliyor mu polis.
kartı kaptırirsiniz makineye en fazla
nette dolaşırken gözüme ilişen eski bir asılsız haberin konusudur. ihtimal bile veremeyeceğim uygulamadır. hangi algoritma, hangi yazılım böyle bir uygulamayı faaliyete geçirebilir? bu ayrı bir konu gerçi de! bizim atm'lerimizde en azından bu mümkün gözükmemektedir. atm'lerdeki bu işlem hızıyla sistem polise haber verip, polis olay yerine intikal edene kadar adam gasp ettiği parayla maldivlere tatile gider gelir.
götümü kesiyolar desen gelmeyecek polisi sonsuzakadar beklemeye sebep olacak eylemdir.
Aynı sayılardan oluşuyorsa o zaman sittin sene beklersin.
ya şifrem 1001 gibi bir şeyse ne olacak diye sorguladığım durum. her atm'ye gittiğimde peşimden polis de mi gelecek?
umut işte. bi keresinde evime hırsız girdiğinde karakola gitmiştim de iplememişlerdi. O anda telsizle gelen bir başka hırsızlık vakasını da evden çıktıysa sorun yok diye geçiştirmişlerdi. tersten gir ama çok ümitlenme.
Bizim atmlerin çalıştıgına dua etmeli. Birde öyle şeyler çıkarmayın başımıza yahu.
Oğlum bu ülkede polisi arayınca meşgul çıkıyor ne atmsi ne şifresinden bahsediyirsunuz siz.
Doğrudur, 2 defa üst üste ters girerseniz helikopterle geliyorlar. Gta5 zaten hayat.
(bkz: gerçek olduğuna inanılan efsaneler)
(bkz: internet yalanları)
Gerçek olduğunu düşünmediğim durumdur. Çünkü her sifrede ise yaramaz.
onca olay olup, cinayet işlenince, yaralama olunca, hırsızlık vs olunca gelmeyen polisin,

siz kredi kartı şifresini tersten girince geleceğine dair duyulan inançtır.

varın siz düşünün gerisini.