bugün

uludag sozluk birinci gazoz ligi'nde sampiyonlugu hedefleyen, joga bonito ve fair play felsefelerini bunyesinde harmanlamayi amaclayan futbol takimi. kadrosu soyle:

northwich (gk)
reconquista (dc)
st johan (dc)
colpa (dc-dmf)
bydnvr (dmf-cmf-amf)
selamlik (cmf-amf)
chaotic good (amf-cf)
ayagini organina gore uzat (amf-cf)
saipsiz (onu mevkilerle sinirlamak istemiyoruz, her an her yerde olabilir, yeter ki istesin)

hazirlik kampi icin dubai'de, sampiyonluk kutlamalari icin ise las vegas playboy mansion'da rezervasyonlar yapilmistir. takim uyelerimizin gonulleri rahat olsundur.

*montegrande : isp. uludag
her maçtan gol atmadan bile 1 puan çıkarabilecek olan takım. o derece bi defansı var yani.*
asil adi atletic club del diccionario de montegrande olan asmis ekip.
gazoz liginde destekleyeceğim takımdır. an itibariyle karar verdim. hatta kulüp idari işlerden sorumlu menajeri bile olabilirim. *ismi çok büyük etkendi açıkcası. başarılar diliyorum burdan.
şimdiden şampiyonlar ligini garantileyen takımdır, ben söyleyim de, sonra duyduk duymadık demeyin,

ferdinand'a parmak ısırtan, takımın bel kemiği reconquista, delpiero'dan daha seksi, takımın haylaz çocuğu bydnvr, raul'e ders verecek bir golcü, ayagini organına göre uzat ve her daim göreve hazır, müzmin yedek, yüzbin kaplan gücünde olmasa da, en azından takoz recep gibi kendi kalesine gol atmayacak, atsa bile o kadar sakar olmayacak, ben...

lay lay lay lay lay laaaaaaay ooooo mooonteeeegrandeeee lay lay lay lay lay laaaaayyy...

beyler... fight...
bünyesinde kemik kıran reconquista'yı bulunduran takım...

(bkz: ben bu maçta oynamam arkadaş)
bazi rakip takimlardaki tek kisilik iktidarlari kokunden sarsacak takim.

maclara ivan drago misali evdeki kolonlari tekmeleyerek hazirlaniyorum, ilgililere duyrulur.*
uludağ sözlük birinci gazoz liginde modern futbolun tüm güzelliklerini sahaya yansıtacak kadroya sahip takım.
defanstaki inanılmaz mücadelesiyle sözlüğü bu konuda kendisine hayran bırakan bir reconquista ve ileri uçta herkesin saygı duyduğu bir golcü ayağını organına göre uzat ve yine sözlükte futboluyla kendisinden söz ettiren bydnvr ve adını "şimdilik" sadece çevresindekilerin bildiği ancak yakın bir zamanda sözlükteki herkesin öğreneceği nortwich,sandıklı abaza,colpa,selamlık,chaotic good ve saipsiz gibi oyuncuları bünyesinde barındıran takım.
(#4476570)
reconquista takımın kaptanı olmak üzere takım olarak takımın başkanıdır da

takım futbolcuları her maçtan sonra ortak bir tezahurat yapacaklar:

sabahtan beri hiçbir şey yemedik
karnımız acıktı biziim
büyük kaptan bize yemek ısmarlasana
parasını alırsın sonraa**
ve büyük başkan da "bu maçı alın sizi iskender yemeye götürcem" der.*
11 ocak 2009 istanbul hali saha zirvesi'ne chaotic good ve northwich disinda tam kadro katilmis takimdir. oyuncularin performansi teknik heyeti gayet memnun etmis alinan haberlere gore. hatta teknik traktoru tatli bir sikinti basmis, kime forma verecegi konusunda kafasi gayet karisikmis, haberler o yonde.

usbgl'nin favorisi olarak adi gecmekteydi, fakat sozkonusu zirvede 'acaba'lar da ortadan kalkti. velhasil kelam, gumbur gumbur geliyoruz.
amblemini aşşağıda ki gibi olmasını istediğim takımım.

http://photos-a.ll.facebo...04299826_1234368_6992.jpg
usbgl nin en favori takımı görüntüsündedir. 3.hafta karşılaşacağımızdır.
amblemi belli olmus takimdir.

http://photos-a.ll.facebo...04299826_1234368_6992.jpg
kısaltması am olan takımdır. utandım lan. amo olsun bari.
1 mart pazar günü, beşiktaş / dikilitaş semalarını, galibiyet naralarıyla inletecek takımdır, gazamız mübarek olsun gençler.
uludag sozluk birinci gazoz ligi açılış maçında fc okuztopu'na 16-6 yenilen takım. ilk yarı sadece skor istediğimiz gibiydi 5-4 öndeydik önde olmamıza rağmen fc okuztopu bizden daha atak oynayan takımdı. ikinci yarı başladı * takımda bir kopukluk aldı başını gitti maç sonucunada bu durum yansıdı. birbirlerini tanımayan kişilerle futbol oynamak zordur. zaman herşeyin ilacıdır, zamanla bunu aşacak bir takımız. takımımdan ilk maçta sergilediğim performanstan dolayı özür dilerim sakat sakat sergileyebildiğim performans 16 gol yememize neden oldu. önümüzdeki hafta st istanbulls maçından ilk galibiyetimizi almak için elimden gelenin en iyisini sergilemeye çalışacağım.
ilk yarı aslında her şey istediğimiz gibiydi. iyi baskı iyi defans ve iyi sonuç 5-4 öndeydik. ilk yarıda kaleci northwichi ayrıca tebrik etmek istiyorum. elinde ki sakatlığa rağmen harikaydı. bir çok etkili atakları kişisel başarısıyla engelledi. ikinci yarıda kendi isteğimle oyunda ki yerimi saipsize bıraktım. bu da maçın kopuş noktası oldu. çıkmamla birlikte defans bloğunda çok büyük açıklar verdik. buda rakibin defansı yalnız yakalamasına neden odlu, neticede çok gol atmalarını sağladı. takım olarak çok iyi bir performans sergileyemedik, maç sonunda farklı bir şekilde mağlup olduk, 16-6. takımımı ve rakibimizi tebrik ediyorum. ama herşey bitmiş değil önümüzde çok maç var. diğer maçlarda bu yaptığımz hataları affettireceğimizi düşünmekteyim. kaptan, koş hadi takımı yalnız bırakma.

çok önemli not: bu demek değildir ki saipsiz girdi takımı mahvettti. aksine kişisel olarak iyiydi aldığı topları iyi kullandı kendisini tebrik ediyorum fakat mevkisi ofansa yönelik olduğu için defans çok boş kaldı. buda bol gol yememize neden oldu.
ligin başından beri uygun gösterilen şampiyonluğa hala en yakın takım. http://usbgl.blogspot.com/
büyük kaptan reconquista nın da takıma katılmasıyla bir çıkış yakaladık ve bu çıkışı lig sonuna kadar sürdürmeyi planlıyoruz. bundan sonra kaybetme gibi bir lüksümüz yok bunun bilincindeyiz ve önümüzde kalan 7 maçın 7 sini de kazanıp şampiyon olacağız, buna takım olarak can-ı gönülden inanıyoruz.

ayrıca atletico montegrande ligin en şanssız takımlarından biridir de. mesela fikstür çekimlerinde şanssızdır. daha takım birbirine tam olarak alışmadan ligde sağlam oynayan ve şuanda lider olan fc okuztopu ile oynayıp kaybetmiştir. * ardından ligin diğer sağlam takımlarından olan st istanbulls ile oynayıp, müthiş zevkli ve çekişmeli geçenn maçı kaybetmiştir. bu maçtan sonra st istanbulls takımında önemli yaprak dökümleri olmuştur. * başka bir şanssızlığı, usbgl de işleri iyi gitmeyen fc ihtiyar heyeti takıma kattığı oyuncular sayesinde daha güçlü bir takım olmuştur ve buda yine bize patlamıştır. * bir başka ve en büyük şanssızlığı ise, saha dan kaynaklanmaktadır. atletico montegrande takımının neredeyse her oyuncusu kondisyonu yerinde büyük saha topçusudur. dikilitas arena takım oyuncularına yetmeyen bir sahadır. her oyuncu bundan şikayet etmektedir. umarım ligin ikinci yarısında ki maçlar dikilitas arena nın altında ki büyük sahaya alınır, işte herkes o zaman görür gerçek atletico montegrande'yi. * *
yapılan ankette, şampiyonluk ipini kim göğüsler sorusuna verilmiş cevaptır.

%20 oyla, usbgl'nin şampiyonluk yolunda en önemli favorisi gösterilmektedir. gerçi bütün takımlar 14-20 arasında lan. *
uludağ sözlük birinci gazoz ligi'nde geride kalan dört hafta boyunca bir maçı gol yemeden bitirebilen takım.

--spoiler--
http://usbgl.blogspot.com/
--spoiler--
5 nisan 2009 champagne supernova vs atletico montegrande maçında aynı güne denk gelen aöf sınavlarından dolayı, kalecisi northwich'den ayrı sahaya çıkacak takım.
ligin ilk yarisini 6 puanla ucuncu olarak kapamis takimimiz. eksik champagne supernova karsisinda 33-3'luk galibiyet sonrasi st istanbulls'un fc okuztopu'nu yenmesiyle sampiyonluk umutlari tekrar yesermistir. dezavantajli fiksturu, once 6. haftada okuztopu, 7.haftada istanbulls'u yenerek avantaja donusturmeyi ve ligin baslangicindaki 'overrated' gorunumunden kurtularak hak ettigi yere, en tepeye yerlesmeyi amaclamaktadir.
6. haftada büyük ümitlerle çıktıkları öküztopu maçını kaybetmiş takım.
(bkz: gönüllerin şampiyonu)