sex, drunk, lahmacun.
babalarının içeri boşalması.
bir müslümanın nedenlerinden çok farklıdır aslında.
birincisi karı kız kesmek değildir tek emeli.
ikincisi kertenkele öldürmek, günde 5 kez namanz kılmak gibi hareketlerle sevappoint toplamak da değildir.
üçüncüsü öldükten sonra bilmem kaç tane hurinin arasına düşüp hepsini de çatır çatır sikme hayalleri kurarak geçirmez ömrünü.
daha devam edeyim mi? allahın hakkı üçtür deyu kestim burda.
müslümanları ve dini aşagılamaya çalışmak.
Evrimlerini tamamlamak.
her insan gibi bir canlı olmaları.
müminlere açacak başlık lazım.
evrende kendilerine yer aramak.
bu dünyada adaleti sağlamayan dindarların görevini yerine getirmek.
allahın verdiği canı allah alır düşüncesidir.

(bkz: kendi silahıyla vurmak)
gerçekten de anlayamadığım sebeplerdir.
mesele ateistler falan değil, dinime sövmedikleri sürece saygı duyarım orası başka.
da şu orospu hayata, allah'a tüm kalbimle inanmamasam bir dakika bile tahammül etmezdim orası da ayrı. temiz bir yol bulup intihar ederdim.
Madem ölünce yok olacağına inanıyon niye yaşıyon kurallara uyyon korkam götveren deme isteği uyandırır.
madem bu kadar eminsin ölümden sonra hayat olmadığına git intihar et. Neden kuran insan yapısı diye kanıtlamaya uğraşıyon siktir geber git.
Daha fazla okumak, araştırmak, öğrenmek ve bol bol sorgulama yapmak için yaşarlar. Bilim, sanat ve felsefe müptelasıdırlar. Dinciler gibi badelerle diğer alemlerde uçmazlar. Dincilerden her türlü daha iyi ve daha şerefli insanlardır. Sırf cennete girmek için iyilik yapmazlar. iyiliğin karşılıksız olması gerektiğini bilirler. Cehennemden korkacak kadar da ödlek değillerdir.

Taşşaklı ateistlere gelelim;
(bkz: friedrich nietzsche)
(bkz: carl sagan)
(bkz: karl max) kendisini pek sevmem ama iyi bir filozof olduğu açık
(bkz: stephen hawking)
(bkz: Richard feynman)
(bkz: alan turing)
(bkz: aziz nesin)
(bkz: Albert Einstein) sırf tanrı zar atmaz dedi diye Hristiyan diyorlar bu adama, tamamen palavra.
(bkz: niels bohr)
(bkz: fritz müller)
(bkz: frederic joliot curie) Nobel ödülü sahibi fizikçi
(bkz: ivan pavlov)
(bkz: sigmund freud)
(bkz: sam harris)
(bkz: bertrand russell)
(bkz: richard dawkins)
(bkz: isaac asimov)
(bkz: marie curie)
(bkz: celal şengör)
(bkz: mark zuckerberg)
(bkz: Steve wozniak)
(bkz: Stanley kubrick)
(bkz: halil berktay)

Dincilerde bunların ayarında olan bir insan var mıdır? Yoktur. Müslüman bilim adamı diye övündükleri ibn-i sina dahi cinlere inanmaz. Ayrıca ibn-i sina'ya Müslüman hükümdarlar çok çektirmiştir.

(bkz: zeki insanların ateist olması)
(bkz: zeki insanların daha az inanması) araştırmalarla kanıtlandı badeci tırrekler
(bkz: zeki insanların tek eşli olması) bu da kanıtlandı. Dinci yavşaklar ise hurilerle grup yapmayı hayal ediyorlar malum.

Düşünen tüm insanlar ateisttir. -ernest hemingway

Dinciler: ya ne alakası var ateistler kendilerini avutuyorlar böylee

(bkz: aşağılık kompleksi)
(bkz: gerçekler acıdır)
Din ve inanç içten gelen bir duygudur, kimileri bu duyguyu köreltir kimide parlatır bırakın dileyen istediği gibi yaşasın.
hayata 1 kez gelindiğini bildikleri için, yaşadıkları dünyayı anlamak, olanları sorgulamak ve özgürce yaşayabilmek, bazıları gibi dogmalara kapılıp sonsuz yaşam var olduğunu sanmamak.
yüz binlerce yıldır insanlar niye yaşıyorsa ondan. uçan atlara inanan herif garip olanı başkası sanıyor.
Şu telefonu- bilgisayarı kullanmanı bile sağlamış daha ne yapsın?

Dindarlara kalsan hala avcı ve toplayıcı yaşıyordun amk.
öncelikle bu dine inananları ilgilendirmez. ikincisi doğmuşuz, yaşamak zorundayız, hayattan zevk alıyoruz, illa inanmamız gerekmiyor, inanmadan da yaşanılabiliyor, herkesin dünya görüşü, yaşam tarzı farklı.
ölümden sonra hayat varsa bile insan intihar etmek zorunda değil. ölümden sonra hayat olmadığı için de intihar etmeyebilir. ölümden sonra hayat olsa bile kabir hayatı metafiziksel. neden kalp kriziyle ilgili hadis yok ama ne hikmetse ruhun bedenden çıkmasıyla ilgili hadisler var. insan ölünce hayatı sona eriyor zaten. ölümden sonra hayat olduğuna nasıl bu kadar eminsiniz? ebedi hayat çok mantıklı mı?
Nefisleri için yaşarlar.

Bilim insanları ve filozoflar da öyle. Onlar da kendilerini gerçekleştirmek, önemli birisi olabilmek için uğraşırlar.
the egg

https://youtu.be/h6fcK_fRYaI
Ben yaşamaya gelmedim. Öyle bir bakıyorum hayata.
Ateist değilim ama ateistlere denilen "madem öldükten sonra hayat yok git intihar et" lafına çok kızıyorum. Bu dünyada herkesin bir görevi, bir sorumluluğu, hayatta dünyaya katacağı bir değer vardır. Kimisi bir çöpü kaldırmakla görevlidir, kimisi kansere çare bulacaktır. intihar ederek (ateistlerin düşüncesiyle) sadece bir kere yaşayacağı hayatı, alacağı zevkleri neden heba etsin.

Bir film izliyorsunuz film nasılsa bitecek diye izlemeyelim diyor musunuz? Yaşam da buna benzer.
Herkesin yaşama motivasyonu ayrı, nasıl genelleme yapılıyor anlamıyorum. Ben mesela fener ne zaman şampiyon olur onu görmeye yaşıyorum. Benim motivasyonum bu.