bugün

akp'nin bu soruna halen bir çözüm bulamamış olması çok acıklı. yani bakın bu olayın ikircikli olmadığını söyleyebilecek derecede aklını kaybetmiş birisi yoktur. bunda hemfikiriz.

ramazan başladığından beri görüyoruz pek kıymetli ateistlerimizi.

- 16 saat aç, susuz kalmak çok sağlıksız.
- bu nasıl bir tanrı? saatlerce aç kalmayı salık veriyor, sonra merhametli olduğundan bahsediyor.

gibi son derece zeka kokan ve hiçbir din mensubunun düşünemeyeceği derinlikte düşünülüp hazırlanmış, önceden çalışılmış fikirleriyle adeta savaş açtılar. fakat, ramazanın sonu yaklaştıkça tatil programlarını hazırlamaya başladılar sanki çok haketmişler gibi.

yahu tatili hakedebilmek için birkaç gün de olsa oruç tutan hristiyan ve zerdüşt arkadaşlarım var benim. bari onlara saygınız olsun.

yok yok böyle olmayacak bu. yeni anayasada neler var bilmiyorum, zaten son gece çalışıp öyle kararımı vereceğim ama eğer ateistlerin dini bayramlarda tatil yapmasını engelleyecek bir hüküm getirilmemişse muhtemelen kararım "hayır" olacak.
şakirtlerin fena halde bozulduğu durum. dini bayramlarda müslüman olanlar tatil yapsın müslüman olmayanlar çalışsın sonra bize faşist der bu badem bıyıklılar.

(bkz: müslümanların yazın tatil yapması)
dağdaki çobanla şehirdeki üniversitelinin verdiği oyun eşit sayıldığı bir ülkede gayet normal olan durum.
tutarsızdır. madem dinsizsin yapma bayram bre deyyus.
bayram değil tatil yapıyoruz zaten. aradaki farkın anlaşılması bir müslüman için çok zor olacaktır eminim ama yine de yazayım dedim.

şey gibi düşün, muhammed 9 gün tatil yapıyo muydu bayramlarda. o zaman anlayacaksın. ama tabi hava sıcaktı 1400 yıl önce kadınlar erkenden kadın oluyordu falan di mi böyle. dininiz amin.
başlık şıçmak.
dile getirilmesi bile ayıp olan düşünce. lafı gelince, "islam dini hoşgörülü dindir" diyorsunuz ama? lafta değil özde olun. bugün ülkemizin en büyük sorunlarından biri budur. dilleri gül bahçesi gibidir, özleri kurumuş, kokuşmuş meyve bahçesi.
ateistlerin yüce allahı kabul etmemesi ama hükümetin verdiği 3-5 günlük dini bayrama tenezül etmesi durumudur. *
dindarlar bayram yapar ateistler tatil.
(bkz: cık cık cık)
çok ayıp çocuklar. *
Gayet normaldir. Bütün resmi kurumlar vs. kapalıyken adam ben ateistim ille de çalışıcam diye ortalığı mı yıksın, nereye gitsin çalışsın merak konusudur.
terbiyesizliktir. hiçbir şey yapamıyorlarsa kendilerine iş çıkarsınlar, boş durmasınlar boş çalışsınlar.
(bkz: müslümanların noelde tatil yapması) ne var bunda kardeşim? ben ingilterede yaşasam adamların dini bayramı olsa tatil yapmayacak mıyım? tatil bu. her fırsatta yapılır.
dini bayram,ulusak bayram vs..
bunları tatil yapan devlet.yani resmi tatil.o yüzden başlığa sıçmaya gerek yok.
zoruna gidenin borrrusuna gitsin.
atatürk, cumhuriyet karışıtı insanların 19 mayıs ta resmi tatil yapması ile aynı şeydir.*
ateistler müslüman ülkede azınlık olarak özgürce yaşadıkları için bizim onlara hediyemizdir... yapsınlar tatillerini...
sadece ateistler değil bir çok müslüman da yapmaktadır.
malzeme şakirt olunca, kaçırılmaması gereken tatildir.
yani başka ne yapmasını bekleyebilirsin ki? zaten dini bayramlar da, milli bayramlar da hemen hemen herkes için tatil günüdür.
hadi o neyse de laik bir ülkede ramazan bayramı tatili çok abestir.resmen devlet işlerini dine göre yönetmektir bir anlık için.yalan mı?

gerçi cumartesi yahudilerin pazar da hıristiyanların kutsal günü ama olsun onlarınkine kurban oluruz biz.ama bir islam bayram tatiline elbette karşı olmalıyız.
(bkz: al bir de burdan yak)
kebaptır onlara kebap. ''oh be ne güzel tatil yapıcam bunların sayesinde'' diye düşündüklerine eminim.
ateizm günü tatil olsaydı dindarların yapacağı tatille aynı kefede olurdu.
illa bir konuda ayrımcılığa gidelim diyenlerin düşündüğü şeydir.dini bayram resmi tatil midir, evet. türkiye'de ki herkes için geçerli midir, evet. o zaman sorun nedir?