bugün

Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü. Artık müslüman oldum çok teşekkür ederim.
dedi, ateistin icatlarını kullanan adam.

olmayan sorulardır.
Yalnız ne O sorduklarını ne de tanrı kavramının nasıl var olduğunu, bu güce nasıl eriştiğini hiçbir din açıklamıyor. insanoğlunun merak ettiği de bu zaten. Binlerce yıldır hem birbirini inkâr edip, hem tamamlar nitelikte yazılmış kitabeler değil.
şöyle aptalca sorular var ; tecavüzü hırsızlığı neden yapmıyorsunuz . lan beyinsiz bunları yapmaman için müslüman olman gerekmiyor insan olman gerekiyor. sanki bunları yapanlar müslüman değil.
Ben neden ateistim.
Ateistim.. Sorular çok saçma...

Çalışmadığım yerden gelin..
(bkz: dindarların cevaplayamadığı sorular) dan fazla değildir. Ama bir bakımdan da çok daha fazladır.

Çünkü sorguladıkça sorular artar. E tabi cevaplarda artar, bunun aksi de.

En azından sorgulama, düşünme cevap arama konusunda daha fazla didiniyorlardır. Hepsi öyledir demiyorum ama mukayese edeceksek dindarlar bu bakımdan önce kendilerine baksınlar.

Her şeyi hazırdan kabul edip, arkadaşında dediği gibi sorgulamaktan, düşünmekten kaçarak ateistlere sataşmak kolay olandır.
Din;toplumu en iyi yönetebilme biçimlerinden biridir kanımca. Zira burada bile hala " neden adam öldürmüyor ya da tecavüz etmiyorsunuz " gibi soruları soran kişileri bile bir süre daha durdursa iyidir.
(bkz: ateizm) demek 3625272 tane inancı tanımıyor demektir ve din düşmanı değildir.
aksine, dinci kesim kimseye zararı olmayan, hatta insanlığa faydası olan bu kesimi elinden gelse katletecektir.
yukarıda bir iki (bkz: dinci) (dindar değil) primat herkesi kendisi gibi görmüş tercihler ile suç durumlarını birbirine karıştırmış.
cehalet ayıp değil, bilmemek ayıptır!

din kültürü ve (bkz: ahlak) yetileri olmayanlar soru sormasın!
diğer türlü ciddi ciddi sorusu olanı beklerim.
cevaplayamayacagı degil de merak uyandırıcı sorulardir.
iman=iknadır. bir yaraticinin varligi konusunda ikna olmadiginiz şey nedir?
bu coğrafyada doğmasa idi çok büyük ihtimalle müslüman olmayacak olan tabildotların yorumlarına hayran kalıyorum bazen!
öncelikle bir deist olarak cevaplayayım.

-erdemli olmamız önlüyor. bizler din diye bir şey yok denildiğinde koşarak sikişe, hırsızlığa, iffetsizliğe ve illegal suçlara yönelmeyecek kadar aklı başında insanlarız güzel kardeşim. sen bu soruyu sorarak müslüman olmasam itin teki olurdum diyorsun. yanlış yapıyorsun.

neden bir insanın canını acıtayım, inciteyim ki?

inanan insanlar hata yaparlar "şeytan dürttü" derler.
bir şeyi beceremezler "hayırlısı, kısmet değilmiş" derler. başarısızlıklarını kabul etmezler.
istedikleri şey olmaz "nasip" derler.

sizler hiçbir şeyi üstlenmiyorsunuz, her şeyi allaha bırakıyorsunuz. dünya daha güzel bir yer olabilir biraz daha elinizi taşın altına koyarsanız. ve inanın bir çoğunuzdan daha müslüman yaşıyorum.

biliyorsunuz deizmde tanrı inancı vardır. ben cumaya bile giderim bazen.

çünkü tanrıyla konuşma, şükran sunma ihtiyacı hissediyorum ve bunu tabiki bildiğim yoldan yapıyorum.
aslında utanması gereken sizlersiniz. bir tanrı varsa bunu ayırt edecek kadar akıllı olmak zorundadır.
Ahzâb Suresi - 50 ayetin bütün insanlığa nasıl bir katkısı olduğu mesela.

Bu ayete mantıklı bir açıklama getirmeye çalışan müslümanı seyretmekten sadistçe bir zevk alıyorum.
Hahahahhasikdir. Bu salağa cevap verende var lan. Nerde benim çekirdek paketim.
Neden neden sorusu vardır?
(bkz: tanrı nın varlığına ve dine dair sorular)
allah nasıl oluştu?

(bkz: ateist olmayanların cevaplayamadığı sorular)
Adalet hissi nedir,

Matematiksel olarak bile ölçülebilir güzellik, estetik neden vardır. Oysa evrimsel süreçte güzelliğin hiçbir önemi olmadığı gibi, gene evrimsel olarak gelişim gösteren bilinçsiz bir türün daha güzele doğru gitmesi çok anlamsız.

O halde evrimsel süreci yöneten bilinçli bir varlık mı var

insanda güzeli, estetik olanı beğenme hissi neden vardır

Gibi mesela...

Edit:ve gene cevap veren yok
islam'ın da açıklayamadığı konuları ateistlere sormak boş bir aktivitedir. varlık aklın bir yanılgısıdır tek gerçek hiçliktir. Duyular insanları yanıltır doğruyu ve gerçeği arayan insan ancak ölümle yüzleşince arayışını anlamlandırır ve sonuca ulaştırır.
bir bardak çay ile insan arasında çok fark varmıdır ?
deistler ellerinde çay karıştırarak, agnostikler notlar alarak izliyor bu kavgaları artık, bi salın be.
ispatlabanilme olasılığı %0 olan bir şeyi; sadece inandığın için var olan bir şeyi savunma çabası nedir arkadaş. Kaybedeceğin savaşa hiç girme, sadece kendini yorarsın. Ben inanıyorum de geç kimi, neye, ne ile, ne için ikna etmeye çalışıyorsun ah ah
Evrensel güzellik yok ki. Evrensel bir orantısallık var ve bu orantısallık, aslında güzellik değil sağlıklı, güçlü genlere sahip olmak. Bunun için güzel denen şeyi isteriz.

Teistlere soru; şempanzelerde, maymunlarda neden vicdan var. Onlar hayvan değil mi.

Ek soru; peygamber neden evlatlığının karısına göz dikebilmiş de ayet inmiş de Zeyd'den karısını istemiş.
soracak soru bulamayan daha neye inandığından habersiz salakların sormaya çalıştığı ve sordukça göt oldukları sorular. ulan dangalaklar yaşamınızda kullandığınız herşey ateist bilim insanları ve mucitler tarafından üretiliyor en azından düşünün dünyadaki bilim insanlarının ve fikir insanlarının neden yüzde 90 ı ateist ya da deist.

ayrıca bu dangalaklar deist jargonuyla sorular sorduklarının farkında değiller.

vicdan diyor safa bak; 6 aylık bebeğe tecavüz eden mi vicdanlı, yavru kedinin gözüne kezzap döken mi ama hepsini geçtim din adına katliamlar yapan mı vicdanlı be deyyus.
semavi dinlerin kitabında güya tanrı kelamı olan bu kitaplarda öldür diyor öldür hem de öyle böyle değil sersem çaprazlama kolunu bacağını kes diyor, bu gelmiş hala vicdan diyor.
Evrensel güzellik yok imiş.

Sadece bir gezegenin kusursuzca yuvarlak olması(kimisi geoid bir yuvarlak olsa da) bile anlamsız bir kütle olmasından çok çok farklı duruyor.

Güneş batarken ufukta oluşan o tablo gibi kızıllığın fiziksel bir açıklamasının olmasının yanında düşünebilen bir akla verdiği o hayranlık hissine evrimsel olarak hiç mi hiç gerek yoktu. Kimsenin o ufuktaki kızıllıkla çiftleşip üremeye imkanı yada niyeti yok.

Bunun yanında her canlının vücudunda uzuvlarının yerleşiminin bile bir düzeni var. işe yararlığının yanında ayrıca güzelliği de var. Akıllı bir canlının şahit olduğu güzellik.

Alnımızdaki ter gözümüze kaçmasın diye kaşlarımız kirpiklerimiz olabilir ama o kaşların Necla Nazır'ın ki gibi olup bir insanda hayranlık etkisi uyandırmasına hiç mi hiç gerek yoktu.

Bilime göre Evet bir evrim var gibi görünüyor ama bu evrimi yöneten bir akıl olduğu gayet açık. Uzun sürede tamamlanmış canlılığın yaratıcısının varlığını ıspatlayacak işaretler taşıması yönünde gelişmiş bir canlılık ve varolmuş bir evren.

Yoksa canlılık bir b.k parçası olarak da gayet varlığını sürdürebilirdi.