bugün

ateist olmayanların aklına gelen "insan nasıl bir yaratıcıya inanmaz" sorusuna ateistlerin cevap vermesidir.
benim de sonuna kadar destekledigim önerme.
müslümanlar bize neden inandıklarını anlatırsa, bizde onlara neden inanmadığımızı anlatırız şeklinde yanıtlanacak sorunsal.
(bkz: darwin)
(bkz: evrim teorisi)
(bkz: olasılık)
(bkz: çelişki)
(bkz: bilim)
zaman kaybıdır. ne de olsa anlaşılmayacak bir tanım olacaktır. (anlaşılmamasının sebebi en iyi ihtimalle ateist olmayanların anlamak istememeleridir)
''kuranı kerim anlatıyor zaten'' fikirine muhalif düşünce yapısı.
(bkz: eşşek hoşaftan ne anlar)
inananlar 1 tane elle tutulur delil göstersin , biz de anlatalım şeklinde cevap verilebilecek istektir.

Bu arada , kitap , dünya , insanlar tanrının varlığının kanıtı değildir.

illa bir yaratıcı aranırsa , o zaman "tanrıyı kim yarattı" sorusu sorulur ve loopa gireriz.

bu iş inanç işidir , inanç olayında da bir ispat yoktur.

isteyen inanır ama inandığının %100 gerçek olduğunu , inanmayanların salak olduğunu iddaa etmek , çok bilimsel bir bakış açısı değildir.
tamamiyle safsatadan ibarettir. ben allah'ın varlığına ve diğer metafizik varlıkların varlığına inanmak istiyorum, ama bunu tam olarak başaramıyorum. bu başarısızlığın sebebi benim diretmem değil, bu başarısızlığın sebebi her yönü ile değerlendirmem. tam olarak ateistte olduğum söylenemez. zira zor durumda kaldığımda birilerine yalvarıyorum. ve tanıdığım birisi olan allah'a yalvarıyorum öncelikle. fakat bu yalvarışlar bana tam olarak tatmin duygusunu vermiyor. tam olarak inanamıyorum. ateistlerin de şunu bilmelerini istiyorum. hiç bir şey kesin değildir. hele görmediğiniz bir şeyin yokluğunu iddia etmek, tam bir saçmalıktır...
kimin neye niçin inandığı diğerlerini ilgilendirmemelidir. herkes okusun okusun araştırsın inanacağı her neyse kendi seçsin mantıklısı budur. gerisi kimseyi ilgilendirmez.
(bkz: her koyun kendi bacağından asılır)
bir müslüman arkadaşıma ben ateistim deyince e ama günah değil mi diye bana ani bir soru sorunca anlatmaktan vazgeçtim ben ateizmi.