bugün

görmeden inanmayan kişi. görmeden inanmayanın da aksine, gördükten sonra da inanmayacaktır.
Tanrıtanımazdır.

+ Melaba ben tanrı
- Memnun oldum.

Artık teisttir.
-kanka ne zaman çıkıyorsun.
-hoca bir duş alıp geliyorum kamyonu devirmişim öyle cenabet gezmeyeyim ortalarda..
-la olum sen ateist değilmiydin.
-mavi ekran 0x00008B hatası (bios update yapılarak çözüle bilir.)
Hamile bir kadının karnında iki bebek konuşuyor, biri imanlı diğeri ise imanlı değil. Biri diğerine soruyor: "Sen doğumdan sonraki hayata inanıyor musun?"

imanlı: "Tabi ki, doğumdan sonra bir hayat olduğunu herkes biliyor. Biz buradayız çünkü ileride (doğumdan sonra) olacaklara hazır olmalıyız."

imanlı olmayan: "Bunların hepsi saçmalık! Doğumdan sonra hayat falan yok!.. Yani doğumdan sonraki hayatı düşünebiliyor musun? Nasıl bir hayat olabilir ki?"

imanlı: "Her şeyi tam ayrıntıları ile bilmiyorum ama orada ışık, sevinç olacak. Mesela kendi ağzımızla yemek yiyebileceğiz."

imanlı olmayan: "Bu çok komik! Bizim kendi göbek bağımız var, onun sayesinde besleniyoruz ve oradan hiç kimse geri gelmedi! Doğumdan sonra hayat bitiyor!"

imanlı: "Hayır! Ben doğumdan sonraki hayatın tam olarak nasıl olduğunu bilmiyorum ama şunu biliyorum ki, doğumdan sonra anneyi göreceğiz ve o bizimle ilgilenecek."

imanlı olmayan: "Anneyi mi? Sen anneye mi inanıyorsun? Nerede o?"

imanlı: "O her yerde, o bizim etrafımızda, onun sayesinde biz yaşıyoruz. Onsuz biz hiçiz!"

imanlı olmayan: "Tam bir saçmalık! Ben anne falan görmedim, belli ki yok!"

imanlı: "Ben buna katılmıyorum! Çünkü etrafta sessizlik olduğunda onun sesini duyabiliriz ve bizi okşadığını hissedebiliriz. Ben inanıyorum ki bizim gerçek hayatımız doğumdan sonra başlayacak!"

- Ya sen, inanıyor musun ey ateist?
kuralların sıkıcılığından sıkılıp gozlerını ve kulaklarını kapamayı yeğleyen kişi.
yaygın inanışın aksine ateistler tanrıyı değil tanrı fikrini reddeden bireylerdir. aksi düşünüldüğü takdirde bir ikileme sürüklenirsiniz. tanrıyı reddetmek için önce onu kabullenmek gerek ki bu da algılamak istediğimiz düşünceye ters düşer.
dinde zorlama yoktur.
müslüman, hristiyan, musevi dünyada savaşı-kanı-vahşeti durdurabilmiş mi, aksine körüklemiş mi?

(bkz: soru bu)
dünyadaki ateist/dinsiz sayısının 1 milyar küsur olması insanların ne kadar özgür olduğunun göstergesidir. ne kadar inkar edilse de aileler yoğun din baskısı mevcut. ancak gençler büyükler hangi yaşa dahil olursa olsun insanlar hala kendi seçimlerini bu tarz baskılara rağmen cesurca yapabiliyorsa hangi dine mensup olursa olsun tüm teist bu insanları tebrik etmesi gerekir. eğer içlerinde bu cesaret bu dürüstlük varsa bende onları canı gönülden tebrik ederim.

edit: eksileyen arkadaşları da anlıyorum evet.
inançları olmadıkları için dünyanın en tehlikeli adamlarıdır..yani bu adamları korkutan tek şey devletin varlığıdır..yoksa böyleleri herşeyi yapabilirler..zira kafalarında tanrı kavramı yoktur..ve kendilerince hesap verecekleri bir ilahta yoktur...ama bir bilselerdi yanıldıklarını değil mi...ama olmuyor işte hakkında hükmü kesinleşen kafirlere yapacak bir şey yok..hidayete erdirecek kimsede yok...
din sınavına çalışırken sadece ; ''inançsız'' diye geçiştirdiğim inanma biçimi.

(bkz: inanmayarak inanmak)
ateriye tapanlarına ise aterist denir. *
hala özenti, kız tavlamak için yapan, okumamıs etmemiş, kültürsüz kişiler diye saldırıya uğramaları inançlıların ne denli zeki olduğunu gösteriyor. ulan adam allah'a karşı koymuş sen karıdan kızdan bahsediyorsun. senin de dünyan bu kadar işte. seni de böyle kandırmışlar biz ne yapalım. suç bizde değil seni kandıranlarda.
agnostik bir arkadaşımın çoğunluk olarak agnostik arkadaşları var. otistik bir arkadaşımın da otistik. bence bu işte bir mantık hatası var.
https://www.facebook.com/...448383094400&comments
inancı olmayan insandır. ölünce cehennemin dibini boylar.
özentisi çoktur, içten içe "tanrım ben koru" der. fanatikleri ise, ömürleri boyunca kabul etmezler ve özentilerle ayrıştırılabilirler.
ayrıca; (bkz: pastafarian)
allah'ın var olmadığını savunarak belli bir çaba içine giren topluluktur. zira onların düşüncesine göre "tanrı yoktur" derler ama tanrı'nın var olmadığını ispat etmeye çalışırlar. şimdi soruyorum onlara size göre var olmayan bir şeyin neden bu kadar ispatının peşindesiniz?
insanların genel-geçer fikirleriyle değil, sonuçlarla ilgilenen kişiler;
biz değil siz peşindesiniz ispatın ey iman edenler!* siz var ediyorsunuz, biz de size! anlattığımız için sizin argümanlarınızla konuşuyoruz, ayrıca bu geyik sıktı artık, türkçe değil de başka dille konuşsaydık merak ediyorum nasıl ispatlamaya uğraşıcaktınız.
var olmadığını savunmuyoruz, yoktur diyoruz **
en önemlisi de niye sürekli bizden sizi tanrının olmadığına ikna etmemizi istiyorsunuz, biz paşa paşa kendi hükümlerimizle ilerliyoruz, bu kaynaşma çabası niye, nasıl bir algı bu illa benim dediğim doğru çabası, senin dinin sana değil mi, sen beni inandırmaya ya da kandırmaya bi nevi zorluyorsun sanki, dünyaya senin gibi bakmak zorunda mıyım ben, derdin ne? uğraşacak başka bir şeyler bul, insanları ateist, mümin diye ayırma öncelikli olarak.
kendilerinden olmayana nefret besleyen ama bir 'topluluğa' inanıyor diye; kendini beynini kullanıyor sanan inançlı kimseler, peygamberiniz şurada yazdıklarınızı okusaydı benim bunlarla alakam yok diye bize mesaj atardı sanırım; ne loblarımız kalmış, ne ahlaksızlığımız, ne beyin kapasitemiz, anamız, bacımız. hayvanlar kendilerinden olmayana saldırıyorlar biliyor musunuz, önce korkularından, sonra yemek için, ama onlar içgüdüsel, siz ne boksunuz be anlayamıyor insan. he bi de bizden daha iyi biliyorlar islamı diyorlar, artık ben tüm loblarımla gülüyorum buna, ezberden dogmadan başka 'bir şeylerin' olduğunu öğrenebilirler mi bi gün acaba? neyse..
(bkz: ya ben lan neyse bir şey demiyorum)*
Bunların hem inanmayıp hemde sürekli Allah'ı konuşanları vardır. ilginç bir şekilde göt korkusu yaşayan insanlardır. müslüman olan insanların "allah vardır ha haberiniz olsun." demediği halde içlerinden "ulan allah ya varsa" diye geçiren kişilerdir. bunların bazıları o kadar çok korkar ki "allah yoktur, tanrı yoktur, varsa da benle alakası yoktur. ben maymundan geldim." gibi düşünceleri, hiç düşünmeden sürekli haykırma ihtiyacı hissederler.
not: Ben müslüman olduğum halde Allah'ı bu kadar zikretmiyorum.
dışlamak yerine, allah varlığını, birliğini, güzelliklerini hoşgörü ile aşılamamız gereken insanlardır.
zorda kaldıklarında, kendilerini çaresiz hissettiklerinde kime sığındıklarını düşündüğüm insan topluluğudur.
ateizm adlı köhne dine inanan kişi.
teist olmayan insanlara denir. genellikle bunlar dini vecibelerden kurtulmak için darwin in teorisini atarlar ortaya. Allah değil ama paraya cinselliğe devlet adamlarına taparlar .
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar