bugün

Bilen bilir.
(bkz: dumur eden olaylar)
bir keresinde başıma gelen olaydır. lakin her zaman olmaz, malum, bunlar üstün ırk, übermensch (!)
Insanlıktan nasibini almıştır. Aferin.
Gayet dogal bir durumdur.Ne yazik ki gunumuzde gosteristen uzak ve durust olarak dinini yasayabilen insan sayisi oldukca az.Digerlerinin buyuk bir kismi ise sahtekarlil pesinde burundugu kimligi kullanarak.Ve bircok arkadasim var ki dinden oldukca uzak ama yasantisinin dinin gerektirdigi emirlerden tek farki namaz.Bu dogrular hayata bakis acimi degistirdi.
cennete gidecek ateisttir *
iyilik yapmanın din ile hiçbir alakası yoktur kardeşim.
iyilik yapma duygusu her canlıya bahşedilmiştir ve yeri geldin mi hayvanlar bile iyilik yapar. Örnekleri mevcuttur.
iyilik yapmayı, cehhennemin kızgın alevlerinden kurtulmak ve cennette hurilerle cima etmek amaçlı gören dinci kafaların asla idrak edemeyeceği gerçektir.
Ortalığın amına koyan dindarlardan daha çok saygı duyulması gereken insandır.
Gayet normaldir, dini sadece ruhani bir varlığa inanma, şöyle saçma böyle saçma diye görenlerden beklenilmez. Tüm dinler insana akıllı ve ahlaklı olmayı öğretir. insan kendi iradesiyle dinin sadece ahlak kısmını alabilir.
benimdir. ateistler yaşadıkları hayatın son hayatları olduğunu bilirler (ölümden sonra yaşama inanmazlar) bu sebeple tek hayatlarını en iyi şekilde değerlendirmeye ve öldükten sonra iyi hatırlanmaya çalışırlar.

ayrıca yaptıkları iyilikleri cennete gitmek için yapmazlar. bir çıkar gözetmeden sadece iyilik yapmış olmak için yaparlar. bu sebeple din mensubu insanlardan daha samimi gelirler bana.
şimdiye kadar karşılastigim tüm ateistler böyleydi. insan olmak apayri bir sey ya.
müslümana yapmadığı sürece sakınca yoktur.
iyilik yapabilen insandır. Zira her insan duygu sahibidir.
"iyilik yapmayı hangi dinin tekeline, ne zaman verdiler?" sorusunu akla getirir.
Boşuna yapıyordur. Zaten geberip gidecek ve her kafir gibi sonsuz cehennem girdabinin içinde yanıp tutuşacak. Iyilik yapsa ne yazar? Insanlığın o dinsizin yapacağı iyiliklere ihtiyacı mı var sanki?
Iyiliği bir korkuyla ya da kaygıyla değil de erdemiyle yapabilen insandır. Bu yüzden en güzel iyilik bu olmalıdır. Çünkü arkasında arzulanan korkulan hiç bir şey yoktur. Böyle bir tabir var mi bilmiyorum ama 'ilkel imanlı' diyebileceğim, cehennem korkusu ve cennet arzusuyla hatta belki biraz da riya karıştırarak inanılana yaranma duygusuyla yapılan iyilikten kat be kat yücedir. Ha, denilebilir ki işe yaramaz iyiliği inanmadiği sürece doğrudur çünkü allah katında iman şarttır. Ama zaten yukarıda da belirttiğim üzre güzelliği de bundan gelir, korkusuz-kaygısız-amaçsız.
Benim zavallı fikrimce yunus emre'nin:
"Cennet cennet dedikleri
Birkaç köşkle birkaç huri
isteyene Ver onları
Bana seni gerek seni"
Sözleri de ilkel imanlı ile inanmayan arasında yer alır. Amaç var kâr yok.
iyiliğinin içinde sevap kazanıcam bencilliği olmayan kişiliği güçlü insan.
Din ve ahlak kavramını birbirinden ayırt edememişsin sen daha canısı. Bi de başlık açmış kıyamam. ( üzücük )
normaldir. ateistleri kötü insanlar olarak görenler cahildir zaten. benim bildiğim ateist tanrı yok diye her kötülüğü yapan değildir. ateistliği çok yanlış anlıyorsunuz.
beyni olduğu halde başlık açabilen yazar.
insanın iyi olmasının diniyle irk ile hiçbir ilgisi yoktur . insan insan olduğu için iyilik yapar.
Öyle bir başlık ki başlığı açana cevap vermek sanki ateist olmak demekmiş gibi hissettiriyor lan. O değil de ateist olmayanlar iyilik yapmayı sevap kazanmak için yapıyorlarsa çok yanlış yoldalar.
tekerlek olabilir.
zaten olmasi gerekendir. sadece sevap point kasmak icin iyilik yapan muslumanlara sert bir tokat niteliginde insandir, candir.
gayet normal bi şey yani bi insan Allaha inanmıyorsa zıvanadan çıkması mı gerekir illa? zaten insanlar ikiye ayrılır ; iyi ve kötü. diğer sıfatlar sonradan eklemedir.yanlış anlaşılmasın gayet dindarım ama birbirimize bi zararımız yoksa bi ateist bi hristiyan veya diğer karşıt fikirlilere ben neden düşman olayım?