bugün

entry'ler (285)

özel üniversite mezunu avukat

Üniversitede harcadığı paranın dişe dokunmayacak kadarıyla büro açıp, nispeten iyi fakülteden mezun avukat ve stajyer çalıştırarak zaten hazır bekleyen muvekkil çevresinden birine bin katan avukattır.
Biz de 4 yılda bitirelim diye bi tarafımızı yırtıp evet arkadaşım üç kuruş maaşa çalışıyoruz bunların yanında.
Ekleme: nah da zordur afedersin özel hukuk fakülteleri. Öyle kapasiteye ne versen zor der.

sözlük yazarlarının psikolojileri

Yerin dibine batmış.

neşe dert aşk

Ankara Devlet Tiyatrolarında zannederim ikinci yılına başlayan oyun. Oyun dediysem lafın gelişi. Oyundan fazlası çünkü daha çok dinleti tadında.
Ankaradaysanız ve bilet bulabilirseniz mutlaka gidiniz.
Hele de Neşet Ertaşı seviyorsanız.
Başından sonuna hüznü öyle bir işliyor ki içinize oyun havasında bile ağlıyabilirsiniz benim gibi.
Hele ki -spoiler olabilir- sevdiğinin düğününe çalması söylemesi için çağrıldığını -spoiler olabilir- öğrendiğinizde.

Tek eksisi arada sahneye çıkan 3.erkek. fazla gereksiz olmuş. Biri neşe, biri dert, biri aşk iken sahnedekilerin sen de kimsin dedim doğrusu. Zannederim senaryoyu yazanın eşi imiş, aynı zamanda da yönetmeni.
Her neyse gidin efendim, sinenizde varsa gizli yaranız,gidiniz.

gelecekten beklentisi kalmayan insan

Hayattan beklentisi kalmayan insandan tamamen farklı insandır. Hayattan beklentisi kalmayan kayıplarla doludur. Ümitsizdir. Gelecekten beklentisi kalmayan insan ise elden edilebilecek hemen hemen her şeyi elde etmiş, doyuma ulaşmıştır.

Devlet Bahçeli vari cümleler kurarak açıklamış olsam da bu ikincisi aslında imkansız. Çünkü insan iktisadi bir varlıktır ve ihtiyaçları sonsuzdur.

Bir de her ikisinden de beklentisi olmasına rağmen artık ulaşamayacağı kesin olduğundan beklediğiyle kalan vardır. Ki ya ölmek üzeredir ya da sonsuz tutsak.

unutulmaz dizi bölümleri

Dexter 4. Sezon finali.

ramazan bayramı sabahı nohut yemeği yemek

Kayseri'nin bir ilçesine özgü adet. Tüm ilçede bu bayramda muhakkak her evde kahvaltıda nohut yeniliyor. Gün içinde gelen misafir açsa nohut yemeği yediriliyor. Nohut da denmiyor tabiki 'yahni'.
Babaanem her seferinde çok sevap dediği için ve dediğim gibi istisnasız her evde yapıldığı için herkes böyle sanıyordum ama değilmiş.
Yine de merak ediyorum baska yerlerde de böyle bir adet var mıdır acaba?
Ya da temelinde yatan sebep nedir?

ata demirer alaturka

Tüm albüm evire çevire tekrar tekrar dinlenilesidir. Gerçekten beklenmedik şekilde güzel yorumlamış. Seçilen eserler de bir kaçı hariç titiz çalışma ürünü, belli.

herkese özel bayram mesajı göndermek

insanları önemsiyor imaji vermeye çalışmaktır. Aslında hazır mesajin başından/sonundan isim değişikliği yapmaktan fazlası değil ama çayı şekersiz içen, facebook kullanmayan kişilerin yaptıkları çok mühimmiş gibi övünmeleriyle aynı şey işte.

özel mesaj almak isteyen yazarlar

Biraz geyik muhabbetine ihtiyacımız olabilir.

chpli olmanın ilk adımı

Herkese saygı duyabilmenin gerekliliğini farketmek.

zamana bırakmak

Zamana bırakmak unutmak niyetidir.

sözlük yazarlarının itirafları

ilgili bir ses duymayı özledim sözlük. Ya hep mi mutsuz olcaz. Ağlamak istiyorum düğüm düğüm boğazım ama akmıyor.
Telefon calsa mesela, sıcak bi ses yalnızca sizi merak ettiği için aramış olsa. Anlatsaniz dinlese. Bi sevgi hissetsek. Sıcaklık.
Öyle uzak ki artık hersey.
Hilkat garibesi miyim,seytanin ta kendisi mi de böyle bilmiyorum.

sözlük yazarı olma sebepleri

içimi döküp belki bir iki muhabbet etmekti.

artı oy almak için yapılması gerekenler

Başlığa yazılan entrylerden ağırlıklı olarak savunulan görüşü destekleyen tarzda yazmak.

kadir mısıroğlu

geçtiğimiz cumartesi kocatepe camii kitap fuarında imza gününde gördüğüm zat. ben bu adamı gerçekten fantastik bir oluşum gibi düşünüyordum. gayet ve komik derecede ciddi yahu. kafasıda fes, yanında fesli fesli adamlar, üstadım da üstadım. şaka gibi.

sözlük yazarlarının whatsapp durumları

3. şahıs lehine pragmatizm.

sözlük yazarlarının itirafları

Sigara almaya param yok,çok yalnızım çok mutsuzum, sevilmeyi sevmeyi özledim.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

ahmet kaya - adı bahtiyar.

çocukken aşık olunan sanatçılar

Orhan Gencebay. hala biraz var sanırım.

yaprak sarması yapabilen kız

yaprak sarmasını lup lup yutan kıza tercih edeceğiniz kızdır.